Автор Тема: Simson KR 50 1964 и Puch MS 50 V - проекти за реставрация  (Прочетена 16870 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 28, 2017, 22:28:18
Отговор #10

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Тук явно трудно се приемат нови съмишленици. Господата с КР-ите любезно мълчат. Не съм Ви конкуренция, правя ги за себе си. Нищо сам ще напипам топлата вода. Моля модератора да изтрие темата ми при тази липса на интерес.

Здравей cressi ,
Колегите, които са ти отговорили също чудесно разбират нещата.
 В интерес на истината малко късно видях темата. Не влизам редовно в раздела за мотоциклети. Гледам само първата тема , която е на главната страница и ако ми е интересна - отварям. Твоята явно е пропаднала надолу и не съм я видял. Иначе, разбира се, че ми е интересна.
Но това не ме оправдава по принцип и не ми пречеше да напиша няколко реда. Може би за мое оправдание бих казал, че не исках да се повтарям, след като разбрах, че си прегледал и моята тема. Там всичко съм обяснил подробно. И нови части от къде съм вземал. Линк съм дал. За хрома съм писал къде е правен и хамершлаг боята от къде е. Всичко е написано там. Вярно, темата е дълга и може да не си я чел подробно.
Не се сърди. Следя ти проекта и ще ти помогна с каквото мога.
Поздрави и успех.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 02, 2017, 10:55:12
Отговор #11

Неактивен cressi

  • Публикации: 31
Здравей Жоро,
Твоята тема съм я чел задълбочено цялата и много ми харесва крайния резултат.
За момента се интересувам дали някой от вас е сменял гумените втулки(тампони)на предното и задно окачване? Ако някой ги е сменял от немските сайтове ли е поръчвал или са му ги изработвали някъде в Пловдив да речем? Моите са вече с изместен център и предполагам, че ще повлияят на стойката на ролера.
Мерси предварително.

Март 02, 2017, 22:41:33
Отговор #12

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Рамката беше при баща ми на село. Той се занимаваше с нея. Какви са тампоните даже не съм обърнал внимание. Задните сигурно са били добри. Не съм поръчвал да ми правят тампони, но сигурно има и такива услуги.
За предната вилка разбрах че стават от маркуч с подходящ диаметър. Мериш с шублера вътр. и външен диаметър и търсиш. Също и задните. В магазините за авто части, особено за руски автомобили има всякакви тампони. Може и да намериш нещо, което да стане. Краен вариант е поръчка от Германия.
Инсталацията можеш и сам да я направиш. Трябват ти кабели, които ги има и тук.
Синята боя я купих от магазин Алати в Пв. Имаше и други цветове. Бордо, тъмно син, зелен, кафяв....Но това беше тогава.
Сега не знам какво е положението, но сигурно има такива бои. И в Практикер ги имаше, но тогава нямаха точно този син цвят.
Хрома го правих тук: http://www.moni-mg.com/bg/
Мотора окомплектова ли го? До колкото разбрах няма заден калник, степенки и капак на двигателя.
Не, че аз имам де. Да видим до къде си. И каква е идеята - Оригинална/заводска/ визия ли ще търсиш?

Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 04, 2017, 08:52:47
Отговор #13

Неактивен cressi

  • Публикации: 31
Здрасти Жоро,
Имам калник и капак,но не са минали пясък и прахово. Тази боя ще хване ли здраво на идеално подготвена повърхност, понеже четох че е за нанасяне на метали без обработка?
Остана ми да намеря степенки, километраж, жила и ел. инсталация.
Тези дни си мисля да събирам двигателчето и да го качвам на рамката. Задния венец ще го давам във едно карловско село да ми направят нов по стария.
На седалката имам само металната основа, трябва да намеря подходящ дунапрен и кройката за кожата.
Като свърша нещо ще кача снимки.
Чао за сега!

Март 04, 2017, 17:49:50
Отговор #14

Неактивен cressi

  • Публикации: 31
Днес по обяд избягах от ВМА Пловдив(държат ме тук и аз не знам защо) за няколко часа, пообиколих малко и си намерих това:



Общата им цена 45 лв. - Алати.
Направи ми впечатление,че разредителя е по-скъп от хамъра.
Жоро,
маската на фара със сив хамър ли ти е боядисана или обикновен гланц?

Март 04, 2017, 18:52:01
Отговор #15

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Като си в Пловдив, обади се! Пиши едно лично да се разберем, ако може да се видим.
Ще ти дам оригиналната разкройка на седалката. Запазил съм я. По нея да си направиш новата. И мотора може да видиш . Близо съм до ВМА.
Аз не съм купувал от този разредител. И на мен ми се видя скъп. Боята се разрежда и с бензин и др. разредители.
Може би трябва да се ползва този разредител, за да се подчертае ефекта на боята. Така писа и един колега в моята тема.
Не знам майстора какъв разредител е ползвал. Някой от неговите.
Маската на фара и фара са боядисани със сребърен металик. Както и кантовете на задния калник. Пак от майстора.

п.п. това ми се вижда по- синьо от моето синьо. По-наситено. Но може и от снимката да е.

Поздрави
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 04, 2017, 19:20:43
Отговор #16

Неактивен 323bg

  • Публикации: 456
Здр,много запазени са и ще станат перфектни .Имам такъв Пух но няма да го стягам ще се продава .....
« Последна редакция: Март 04, 2017, 19:22:59 от 323bg »

Март 04, 2017, 19:30:43
Отговор #17

Неактивен cressi

  • Публикации: 31
Бавно вървят нещата за сега. В Карлово няма толкова фирми и магазини и се опитвам да съчетавам нещата.
И аз мога да помогна на някой в нужда. Ако ви трябва вал за манивела досущ като оригиналния, във ВМЗ Сопот ми го изработиха на цена от 50 лв. Скъпичко е заради шлиците.Аз държах да изглежда оригинално, а не със заварка

Март 04, 2017, 19:32:11
Отговор #18

Неактивен cressi

  • Публикации: 31
На части или цял :) цена?

Март 04, 2017, 19:34:32
Отговор #19

Неактивен cressi

  • Публикации: 31
Жоро, много ще ми помогнеш с тази кройка.
Разбрах че се занимаваш и със Шкоди- ще ти направя един малък подарък и аз