Автор Тема: ГАЗ 2410 Волга  (Прочетена 16771 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 08, 2017, 12:12:44
Прочетена 16771 пъти

Неактивен Юлиян

  • Публикации: 32
Здравейте колеги, ето и моя проект, с който почвам да се занимавам, възстановяване на Волга ГАЗ 2410.
Купих колата края на 2015, въпреки, че мечтаех за ГАЗ 24, но не можах да намеря документално изрядна на сносна цена.
Имах за цел да направя цялостна реставрация, защото колата е в окаяно състояние, но нямаше къде да я държа и работите се проточиха. Сега, година по-късно съм решил да се заема сериозно, въпреки, че по волгата ще се работи само събота и неделя и работата пак ще върви бавно. Засега целта ми е да я върна на пътя, кърпене, боядисване, пълна техническа изправност. Цялостната реставрация ще я отложа за по-добри дни.
Ето снимки когато купих колата.






А ето я и сега






Започнах да разглобявам малко по малко, извадих таблото, седалките, корите и гледката ставаше все по- плашеща.
Подът отпред трябва да се смени изцяло, отзад е добре.








Сега под капака, двигателят работи перфектно, много балансирано, без чукания и тракания. Мисля да не го пипам, да му сменя само масло, филтри, свещи и кабели, чукче, и да му сложа транзисторно запалване.







Относно ламарините мисля че само с капака ще срещна трудности, много е изгнил и най- вероятно ще се търси друг. Предните калници имат ръжди но не е страшно, задните са перфектни. Вратите също имат дупки, но ще станат.







« Последна редакция: Март 08, 2017, 12:14:55 от Юлиян »

Март 08, 2017, 14:45:27
Отговор #1

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Майко мила  :o! Ти си страхотен оптимист! Воля и търпение ти желая, ще са ти много нужни! Успех в начинанието!

Март 08, 2017, 15:46:32
Отговор #2

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
И аз така реагирах............
Успех и от мен , адски много работа , моето мнение е че ако искаш чиста 24 кам в момента се продават две купета в пъти по добри от това при теб , а по-стари , можеш да купиш по -доброто и да насадиш твоя мотор. Това ми хрумва като идея

По старите волги преди 83=5 та са по здрави като ламарина

Март 08, 2017, 23:32:46
Отговор #3

Неактивен Юлиян

  • Публикации: 32
Мислил съм го и аз този вариант, даже веднъж бях на косъм да я дам за скрап и да взема една друга, но сърце не ми даде.
Сега на първо време искам да я разкостя, да изрежа гнилочите и да видя какво е положението, тогава ще преценя дали ще се взима купе.

Март 09, 2017, 08:57:51
Отговор #4

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Мислил съм го и аз този вариант, даже веднъж бях на косъм да я дам за скрап и да взема една друга, но сърце не ми даде.
Сега на първо време искам да я разкостя, да изрежа гнилочите и да видя какво е положението, тогава ще преценя дали ще се взима купе.

   Ако така и така ще я разкостваш направо мини голото купе на пясъкоструй. Това ще ти даде най ясна представа какво да остане. Е и няма да има ръжда разбира се  :D

Март 09, 2017, 09:21:32
Отговор #5

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Браво, няма да се отказваш. Всичко е възможно. И моята Волга е в такова  състояние, аз за това и не я показвам, но ще я правя. Така, че само напред :) Ако все пак искаш друго купе, в надин Нови Искър има супер запазено, даже не трябва да се кърпи, дори задните калници са без ръжда. И е обезкостено, останали са само вратите и задния капак, но и те са без ръжда. Само салона ще взема аз. Но другото е почти идеално. Вчера ходих до там и си заслужава. Искат по 40 лева на елемент, ама ако вземеш цялата предполагам ще се спазарите. Иначе твоята Волга не стоеше ли в кв.Левси В, под бензиностанцията ? Като гледам степента на корозия ми е интересно на колко хиляди е, сигурно гони 400-500 хил. км. или повече ?

Март 09, 2017, 09:42:47
Отговор #6

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ха , вярно че е тя ,  срещу мен на 100 метра е  :)))
4
https://www.google.bg/maps/@42.7085368,23.3802264,3a,48.1y,82.24h,84.14t/data=!3m6!1e1!3m4!1sLnFxxRNgearQ8pvkKw1tfA!2e0!7i13312!8i6656?hl=bg

Това с купето от Надин  е точно като за теб, иди с Методи и направо го взимай , не си играй с кръпки че ще хвърлиш месеци работа и сумати пари. Аз така бих направил , хем е чиста 24ка

Март 09, 2017, 12:18:18
Отговор #7

Неактивен Юлиян

  • Публикации: 32
Да, същата волга от Левски е, като минавах оттам все я заглеждах, имаше и една 24-ка в същия квартал, сива, та оставих бележки на колите и човека с жълтата се обади и я спазарихме. А тази сивата беше по-добра, но като разпитах хората , казаха, че едва ли ще я продаде, а и беше скъсал бележката.
Иначе мойта е на около 300 000 по думи на собственика, и е била такси.
Даже е снимана във филм с Джон Кюсак и Хилари Дъф, много тъп филм, но има една две сцени с волгата.

Март 09, 2017, 14:56:16
Отговор #8

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Тук може би е мястото да се спомене, че въпросната Волга в Надин, макар и да остана малко от нея вече, е не просто чиста 24-ка, а изключително рядка първосерийка 1970-71 година, естествено всичко характерно за тия екземпляри е взето. Купето обаче е запазено наистина, може би е стояла в гараж, не е карана дълго време, може би от 15-20 години. Дори боята й не е зле, има снимки във форума от различните й етапи на разкостване, била е пристигнала напълно комплектна. Заслужава да живее втори живот под някаква форма, макар и вече всичко характерно да й е заминало. Без двигател и заден мост е, до миналата седмица скоростната кутия се въргаляше в салона.

Та мисълта ми е, че в конкретния случай е добре да се помисли над варианта, изказан от колегите. Купето е запазено, може би само предните калници и по-конкретно десния не са съвсем здрави откъм ръжда. Даже ме хвана яд че не й взех целия заден панел, изключително здрав беше откъм ръжда, но пък други работи ми влязоха в употреба.

Март 09, 2017, 15:16:31
Отговор #9

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Колега Икономов, ти ли взе приборното табло и механизмите на предните врати :) Иначе вчера и нямаше и предните калници, маската и предния капак. В сряда ще ходя да и сваля салона, че вчера валеше силен дъжд и нали съм си глезотия се отказах. Готов съм да съдействам за купето и ще питам за цялото колко му искат. Наистина е много добро. Аз щях цялата да взимам, ама както винаги става в последния момент пропилях парите за друго нещо. Купето наистина си заслужава.