Автор Тема: Въпрос за чистачките на Ниса/Варшава  (Прочетена 2699 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 14, 2017, 20:45:12
Прочетена 2699 пъти

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Сега не знам дали на Нисата и Варшавата е същото, но въпросът ми е следният: Като се изключат чистачките от копчето, те веднага ли спират там където са, или се прибират в изходна позиция и тогава спират. Защото на моята Ниса спират там където спра копчето и чичо ми твърди, че не трябва да е така, трабвало да се приберат и тогава да спрат. Казва, че и на Варшавата се прибирали. Знам, че и на Жука се прибират. Интересува ме конкретно на Нисата как трябва да е, за да знам имам ли дефект и да го търся.

Април 14, 2017, 21:03:16
Отговор #1

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Рамената /паралелограмите на всички съвременни чистачки на леки и товарни автомобили са направени
така , че след спиране на захранването да се приберат в легнало положение. Това важи за всички чистачки на две
фиксирани скорости и наличие на интервално реле за режим,, работа - пауза''

Има още едно условие рамената да спират в правилно положение - центровката на ключето , което командва процеса
и се намира в редуктора на мотора да  не е разместена.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 15, 2017, 11:13:38
Отговор #2

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Добре, в крайна сметка не разбрах, Ниса/Варшава спадат ли към тия съвременни автомобили и при тях прибират ли се рамената сами в изходно положение?

Април 15, 2017, 14:45:24
Отговор #3

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Добре, в крайна сметка не разбрах, Ниса/Варшава спадат ли към тия съвременни автомобили и при тях прибират ли се рамената сами в изходно положение?
Да , разбира се! :)
Крайното изходно положение за Ниса е сочещи нагоре и успоредни спрямо разделителната конзола на предните стъкла.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 15, 2017, 23:25:16
Отговор #4

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
ОК, благодаря. Явно ще трябва да се разглабя и да се търси проблема, защото моите не се прибират и трябва да "уцеля" крайната позиция сам.