Автор Тема: Trabant 601 1988  (Прочетена 3262 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 16, 2017, 21:35:13
Прочетена 3262 пъти

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Здравейте в сряда се сдобих с дългоочаквания от мен Трабант. История на колата малко по- късно тези дни. Колата пристигна на репатрак до вкъщи и се започна почистване. Още когато отидох да го гледам видях дупките на пода, но за щастие бяха само на едно място и не с голям диаметър. До вечерта колата беше измита с кофата и канчето, резервоара беше свален за почистване, мислех да го паля на другия ден. Да ама не, дойде приятел и го запалихме. Нямах акумулатор кой не използвам и за това свалих от колата ми, който е на 6 години. Трабанта без да се замисли веднага запали, даже забравих да дръпна смукача. За жалост колата доста години е седяла до една кооперация и има доста забележки по корите. След като е мръдната на улицата веднага са и счупили десния прозорец на вратата. Вчера го подкарах, върви прилично, има и спирачки.


След баня:


Днес го вдигнах за да сменя маслото, налях 80W90.


Имам един въпрос, понеже след 1 или 2 седмици трябва да го прехвърля на мое име: Трябва ли всеки месец да му плащам застраховка, при положение, че няма го карам преди да го оправя?
« Последна редакция: Юни 17, 2017, 13:11:54 от dido1903 »

Юни 17, 2017, 15:39:12
Отговор #1

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Като го пререгистрираш може да не го пускаш в движение докато не го оправиш. Тогава няма да ти искат сключена застраховка,но няма да ти дадат малкия талон. Когато си готов,отиваш със застраховка,минаваш преглед и ти дават и малкия талон.

Юни 19, 2017, 09:34:20
Отговор #2

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Честит нов Трабант! Много малко хора биха се хванали да спасят такава изоставена машинка, браво за ентусиазма!
Моят съвет по темата е - сложи му стопове, мигачи и стъкло и си го мини редовно да ти е мирна главата. Пусни си го в движение, не знаеш дали след няколко месеца няма да приемат някоя нова щуротия и минаването да стане сложно.
Само да го изкараш както е без гражданска и преглед, глобите са няколкосторин лева. Гражданска годишна е 180 ли, може и по-малко да е за тая малка кола. Плати си, после си го тествай и прави на воля. На пазар да отидеш и оставяш 100 лева в магазина е така. Вярно, той целия трабант сигурно си го взел за 200, ама какво от това.
Аз имам 4 коли в движение и на всички си плащам абсолютно всичко. Ако и тая година Жигулата да ми стои в гаража и съм я изкарал два пъти - да я измия и на ГТП. Един път ще се излъжа да я изкарам и после дълго ще боли (миналата година декември е така за едната бройка да тръгна без гражданска, че беше изтекла...)
Един приятел така изгоря със съвременна кола. Да я прекара 2 км, спират го и айде 400 лева за без гражданска. Плати си ги като поп.

Юни 21, 2017, 17:45:02
Отговор #3

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Мерси колега, за момента няма нищо да правя документално, трабанта ми е подарък, и за това не си давам зор. Точно като го докарах, измих и запалих си мислех да го прехвърля и да си го карам, но след няколко дни свалих калниците и беше доста зле. От тогава се замислям дали да го правя защото, сваляйки боята от пода непрекъснато се отваряха нови дупки. коша на двигателя е доста зле- най- вече бомбетата. Багажника няма и да коментирам, генерацията е пробита и яко загнила. Пробвах да сваля барабаните не стана, лови само задното дясно колело. Днес дупката която е на пода я позачистих, изрязах изгнилото , намазах с грунд и утре ще нитовам ламарина на мястото. Това е засега.   

Юни 26, 2017, 21:16:36
Отговор #4

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Трабанта днес получи инфаркт...... :'( Темата е за коша.

Юни 26, 2017, 21:24:46
Отговор #5

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Какво значи това .... колабира или умря :-\
retrobs.com

Юни 26, 2017, 21:38:41
Отговор #6

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Какво значи това .... колабира или умря :-\
Само колабира, днеска почнах разглобяването утре ще го продължа с мой познат. Запалих го, постоя малко запален натиснах педала на газта до край и веднага отпуснах. След около 10 мин реших да го запаля за да го прибера в двора, но до там. Пробвах да запаля, но не стана. Чува се, че стартера върти, но коляновия вал не помръдва. Свалих свещите и врътнах динамото- буталата се движат, компресия- има. Като се заслушах се чува как нещо върти като на откачено. Това е засега утре свалям скоростната кутия.