Автор Тема: Шкода 1000 МБ в окаяно състояние - съвет какво да я правя  (Прочетена 5384 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 20, 2017, 17:34:15
Прочетена 5384 пъти

Неактивен qwerty1979

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Здравейте,

имам нужда от съвет.

Имам Шкода 1000 МБ, която ползвах за ежедневен автомобил преди 15-на години. За съжаление, когато спрях да я ползвам, я оставих за няколко години на улицата, където състоянието и доста се влоши. В един момент се опитаха да я откраднат за желязо и се наложи спешно да я преместя в двора на склад на познати, където седи и до сега. Имах желанието да я подаря на някой, ако иска да я рестварира или за части, но жената се възпротиви.

В момента мястото на което седи се отдава под наем и аз трябва спешно да и реша съдбата.

Всички около мен ме натискат да я предам за скрап и да се приключи, но за мен това е кощунство и ми се иска да запазя каквото може да се спаси.

Моята идея е да разглобя, сваля и опаковам на палети всички интериорни части, в които има някакъв живот, след което да се опитам да им намеря място в гаража.

Как да процедирам с ламарините ? Предполагам ръждата ги е изяла доста. Има ли смисъл да пазя прогнили врати, калници, капаци ? Може ли те да свършат някаква работа, или да сваля ако има здрави механизми от вратите и да изхвърля железата ?

Предполагам двигател, скоростна кутия, мостове ще са в по-нормално състояние и е смислено да се запазят.

Какво да правя с купето ? Нямам място където да го прибера - то ако имах, щях да преместя направо цялата кола. Най-вероятно трябва да отиде за скрап. И тук идва тънкия момент с документалното оформяне.
Колата в момента има изрядни документи - на мое име е, има номера, плащани са данъците. Да прекратявам ли регистрацията ?

Благодаря предварително за всякакъв съвет и насоки по темата.

Юни 20, 2017, 17:48:59
Отговор #1

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Колега,дайте инфо къде се намира колата .... в кой град,село,махала и прочее!
retrobs.com

Юни 20, 2017, 17:50:01
Отговор #2

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
======== Имах желанието да я подаря на някой, ако иска да я рестварира или за части, но жената се възпротиви.=======

Здравей, колега.
Следвай това, което си мислил да направиш, а не това, което е искала жена ти.
Подари я на някого или я продай за някакви пари - нека отиде някъде, където ще бъде спасена.

Без да се набърквам в семейни неща, би ли споделил какви са били мотивите на жена ти "да се възпротиви"?
И второ - освен, че се възпротивила дали е предложила алтернативен вариант за бъдещето на колата?

Юни 20, 2017, 18:29:49
Отговор #3

Неактивен qwerty1979

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Колата се намира с София, в един склад за строителни материали на южната дъга на околовръстното - между Драгалевци и Бояна.

Маолко непълно го обясних ... желанието на жена ми беше ние (тоест аз) да стегна колата, да я пребоядисам и да си имаме ретро автомобил.
За съжаление още тогава беше ясно, че това е непосилна задача за мен и затова исках да предам щафетата на някой с повече възможности / познания. В последствие закъсахме и финансово и бяхме в режим "оцеляване" и съвсем стана ясно, че това не е задача с която мога да се справя...

Да допълня, че имам и известно количество части за 1000 МБ - баща ми имаше такава, преди да му я откраднат за скрап и от нея остана двигателя, а в мазето има чисто нови части за двигател (макар, че аз няма да мога и да ги позная).
Също така, около 2000-ната, някакъв негов познат си беше нарязал неговата кола и баща ми прибра врати, стъкла и каквото беше останало.

Но въпроса е какво да направя с моята...

Ако някой има интерес, мога да си спестя труда да я разглабям и направо да му я дам цялата. Преди 10-на години разпитвах на едно ретро изложение, но ми обясниха, че към соц возилата няма особен интерес, но все пак Шкодилака е на 50 години вече - все някой трябва да проявява интерес :) Аз лично много харесвам модела (сигурно по сантиментални причини), както и 100S, но с две леви ръце и липса на време - мога само да ги гледам отстрани ...

Ще помоля да ми изпратят снимки на текущото състояние (направо ме е страх какво ще видя) за да може да прецените по-добре ...

Юни 20, 2017, 19:56:02
Отговор #4

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Колега, аз смятам, че искаш да пуснеш обява със сантиментално предисловие  :)) и случайно ( ::) ) си "объркал" раздела ...

Юни 23, 2017, 23:04:05
Отговор #5

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Сложно решение имаш да взимаш. Когато преди седмица ходих да товаря подарения ми Трабант в София, собственичката само дето не се разрева докато беше в него, когато го управляваше да се качи на репатрака..... Обаче взе правилното решение, само за 2 седмици му бяха счупили прозореца и пробвали да откраднат регистрационния номер.

Юни 27, 2017, 15:59:31
Отговор #6

Неактивен qwerty1979

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Благодаря за съветите.

Сдобих се със снимки, ще пусна обява и ще пазаря собствениците на имота да ме потърпят още малко :)

Август 08, 2017, 16:47:16
Отговор #7

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Интерес към соц возилата си има, вихри се търговия, напълни се и с коли на нереални цени, за състоянието си.НО!
Ще ти кажа как седят нещата от моята гледна точка, по въпроса с продаването на стари коли, в зависимост от състоянието им:
Кола която седи изоставена от години, не е палена, не е поддържана, няма редовни документи си е на цена като за старо желязо. Ама била стара, ама била рядка, ама нямало вече такива, ама иди виж колко вървят в немското мобиле, една полирпаста и е готова... това са приказки за след девета ракия. Не кореспондират с нормалното логическо мислене на човешките индивиди.
А цената се определя на килограм. 22 ст на кило, по 1000 кг, прави точно 220 лв и тази кола струва не повече от тея пари.
За да се вдига цената, трябват усилия от страна на собственика и, за което са необходими поне една дясна ръчичка и много повечко парички. Трябва да има гуми, трябва да има работещ двигател, по възможност дори с компресия, задължително свежи масла, филтри, без течове и туби вода в багажника, че помпата е като градинска пръскачка... мисля че ще ме разбереш. Това може да докара цената докъм 1000 лв и вече тук може да се каже-да, няма вид, обаче е стара кола и се движи, нали? Но това дотук са много усилия, това е обикновенно доста работа по механиката, търсене на части и да не се правят изпълнения с тел, станиол и презервативи.
А за да започне цената да расте още, опираме и до вид и свежест, там нещата стават още по сериозни за портфейла. Едни 50 годишни седалки на кола седяла под слънце и дъжд сума ти време, няма как да минат само с едно почистване. Едни кори на вратите също, а за табла, копчета, рингчета, планчици, плюнчици, трябва вече да се пазарува от едни сайтове, където е задължително да имаш свидетелство за умствени отклонения от нормите, които се доказват като вместо нови дрехи и храна си дадеш последните пари за чисто нови мигачи за кола, произведена по времето на първата младост на Лили Иванова.
Това боя, реставрация на шасито и купето (А не кърпене! И се прави от реставратори на коли, а не от тенекиЖии!), нов хром по хромираните части, куп допълнителни малки и големи детайли (А детайлите завършват реставрацията), вече довеждат цената до петцифрена сума, обаче на това ниво, вече сериозните автолюбители отдавна са плюли на идеята за продажба и си карат готовата кола и изпитват насладата, която много от хората в този форум търсят. А да спомена, че стигнеш ли дотам, вече парите които харчиш по тая кола, спират да те впечатляват.

Това го пиша не само за теб, а за всеки спецтърговец на стари, излезли от употреба, масови автомобили, които са си повярвали, че случайноста ги е наградила за пичовство и вехтата бракма на дядо им внезапно е станала на цена като за нова и търсенето на такива е такова, че трябва да имат и сопа подръка за евентуалните огледи. А това, че в радиаторите расте седмо поколение паяци, на седалките се развива интересен вид бактерия, а от таблото го има само на снимки от началото на 90-те са толкова дребни проблеми, че който не знае как да си ги оправи, по добре да не се интересува от колата (а сопа де).

Август 08, 2017, 17:16:11
Отговор #8

Неактивен qwerty1979

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
В конкретния случай просто ми се иска да не отиде за скрап каквото още може да се ползва по колата.
За целта пуснах обява на цената на старо желязо. (бонус - изрядни документи)

Август 08, 2017, 17:47:29
Отговор #9

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
А това, че има изрядни документи, което предполагам означава номера+талони и платени данъци, значително повишава шанса да се превърне отново в кола. Вероятно интереса ще е голям, при което може да заковеш условие да не се разкомплектова, ползва за части и преподава, но реално проследяването на изпълнението на тея условия е невъзможно. Един от признаците за това, че няма да се бастисва колицата е ако купувача поиска да има гражданска и платен данък (но гражданската може и той сам да си я сключи, не е задължително колата да е негова собственост, впоследствие след смяната на талона, се прави анекс при застрахователя).
Щом излезе обявата, може да се дискутира още, евентуално да помагаме с избора на купувач (тип:о, тоя Пенчо е колекционер и реставратор, става).