Автор Тема: Волга 21С - Волгата на дядо ми  (Прочетена 15110 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 22, 2017, 23:36:54
Прочетена 15110 пъти

Неактивен Ябълка

  • Публикации: 30
  • The Orange Garage
Здравейте от мен! Казвам се Младен, на 21 години, от Русе. Поначало съм си Трабантаджия от доста години :D но преди няколко седмици ми се случи нещо което не бях вярвал, че може да се случи. Купих си Волга. Колата е модел 21С, била е министерска, купена на търг преди мноооого години от дядо ми, който я продал преди около 15тина години. От тогава сменила 3ма собственика, накрая в 4 часа през нощта попадам на обява в Карс. На следващия ден разбрах по номера на колата, че въпросната волга е била някога на дядо ми и така реших да я прибера обратно. Излишно е да казвам, че дядо ми се радва повече от мен за тази покупка :D . Волгата е спряна от движение през 95та и все още е на негово име. Отначало чувствата бяха доста смесени и донякъде съжалявах, че дадох една чанта пари за тази недвижеща се камара метал, но след няколко дена огъня в мен пламна :D . Стига съм говорил глупости, качвам малко снимки:
Тази е от преди около 20-22 години

Ето пресни















« Последна редакция: Юни 24, 2017, 16:06:19 от dido1903 »
Страницата ми във
фейсбук ----> https://www.facebook.com/The-Orange-Garage-509238425848191/

Юни 23, 2017, 00:49:35
Отговор #1

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ами честито :D Пожелавам ти да имаш ентусиазма, силите, нервите, времето и финансите да направиш това, което си запланувал. Успех!

Юни 23, 2017, 10:48:38
Отговор #2

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Eййй ЧЕСТИТО,много интересна история - да купиш отново препродадената кола на дядо ти, дори още се води на неговото име... супер яко... успех в начинанието, само бъди търпелив и ако някой тръгне да те оплюва - просто не му обръщай внимание... >:D

Юни 23, 2017, 11:10:54
Отговор #3

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Здравей и тук във форума! Като ми разказа историята и аз много се накефих. Това е наистина почти невъзможен късмет.
Има доста работа по колата, но с баща ти ще я направите, не се съмнявам. 21 поне като механика е лесна за правене, а и има части все още за нея. Купето не изглежда много зле, дано отдолу не е много гнила.
Какво стана със спирачките? Успяхте ли да я подкарате?
И се надявам да остане в оригинален вид. Не се съмнявам, че можеш да направиш нещо много радикално, но 21 в добро състояние е достатъчно приятна за каране и върви хич не лошо. Бяла Волга си е класика. После има да возиш сватби и абитуриентки...

Юни 23, 2017, 14:57:18
Отговор #4

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Поздравления и от мен. Аз също много се израдвах на историята. Трябва да я направиш и след това да пресъздадеш отново старата снимка със вече порастналото дете. Аз ако можех да си откупя първия москвич на баща ми, щях да си ударя д...то от тавана, ама отдавна е на тигани. Но пък един познат така си откупи ладата на баща му след повече от 20 години и няколко собственика. Историята е страхотна и с нетърпение очаквам продължението :)

Юни 23, 2017, 16:23:19
Отговор #5

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Честито за придобивката. И аз сигурно, ако намеря на моя дядо волгите бих ги прибрал.
Тази Волга седеше на вторични, ако не се бъркам или е друга? Ако е същата до преди година и половина седеше в халето на сухичко, а аз я знам от 5/6 години.
А случайно ти да не си майстора, който слага вартбургови мотори на трабита?
Още веднъж честито!

Юни 24, 2017, 01:25:16
Отговор #6

Неактивен Ябълка

  • Публикации: 30
  • The Orange Garage
Благодаря ви! Спирачките са готови. Задните цилиндърчета ги смених с нови, предните ги почистих и им сложих нови гумички. Главния цилиндър също беше разглобен, почистен и после сглобен с нови гумички и нов маркуч. Отзад спирачния маркуч беше запушен, та сложих нов. Водните съединения бяха в окаяно състояние, та смених долното, горното още не мога да го намеря.






Отностно трабантите с вартбургови двигатели - аз съм, да  :D

Ето го другия ми другар
« Последна редакция: Юни 24, 2017, 01:27:59 от Ябълка »
Страницата ми във
фейсбук ----> https://www.facebook.com/The-Orange-Garage-509238425848191/

Юни 24, 2017, 12:15:02
Отговор #7

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Я вземи разкажи малко за трабантите :D, това, с вартбург мотора съм го виждал само на кино :D.

Юни 24, 2017, 12:54:02
Отговор #8

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Браво на тебе. Тази кола значи ще я бъде. Последното трабантче, което направи е на един приятел, но още не ме е возил, но е много доволен от съвестната и прецизна работа от твоя страна!

Ники вече в Търговище има такова траби.

Юни 24, 2017, 13:58:17
Отговор #9

Неактивен Ябълка

  • Публикации: 30
  • The Orange Garage
За трабанта .. какво да кажа. Беше на дядо ми  :D Ходехме си на лозе с него и се вършеше черната работа, но дойде ден в който го прибрах и го пуснах в движение, защото беше спрян и със старите черни номера. Окачването е преправяно, доста твърдо, 4 дискови спирачки, клетка други седалки, спортно кормило, 4 точков колан, двигател от вартбург, джанти от бмв е21 алпина. Като цяло е това, но като работа не е малко :D
Ето 2 клипа

Страницата ми във
фейсбук ----> https://www.facebook.com/The-Orange-Garage-509238425848191/