Автор Тема: BMW Е34 520  (Прочетена 8019 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 24, 2017, 18:13:08
Прочетена 8019 пъти

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Здравейте,
В последно време брат ми започна да проявява голям интерес към класическите автомобили.
Преди години/началото на 90те/ за кратък период от време имаше БМВ Е21 316, БМВ Е21 323 в чудесно състояние, но ги продаде. След това и Шкода 120, като моята...и нея продаде. Никакви влечения към старите автомобили. Кара си един Нисан Примера за ежедневка и толкоз. Затова сега съм приятно изненадан от тези негови нови мераци към класиките.
И... преди няколко дни ми показа съвсем изненадващо своята нова придобивка! Без да знам нищо. Нито, че ще купува, още по-малко и към каква марка се е насочил.
Но, Явно старата любов ръжда не хваща - БМВ Е34 520. :) Абсолютно го подкрепям и се радвам, защото този модел и на мен ми харесва.
Може би последния от класическите БМВ. Или бъдеща класика. Дори и да не стане такава, това си е едно истинско БМВ.
Колата общо взето е в мн. добро състояние за годините си. Иска да се пипне тук-там. Дребни са неща. Много е запазена.
 Сега го навивам да се регистрира и да си продължи темичката. Да представи колата по-подробно и да ни държи в течение с промените, които настъпват при нея.





Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юни 24, 2017, 18:23:47
Отговор #1

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Честито на брат ти! Като отявлен фен на марката няма как да пропусна :D! Е34 вече си е класика, все пак модела излиза 1988, въпреки че вашата определено е от последните. Добре изглежда и наистина е в хубаво състояние, все по-трудно се намират прилични екземпляри от модела. Давай по-подробна информация, мотора е ясен, говоря за оборудването - в Е34 се вкарват доста екстри :D

Юни 24, 2017, 21:36:20
Отговор #2

Неактивен nosleto

  • Публикации: 115
Красавица е! Моята е 1994г и мисля, че трябва да мине още някоя година преди да пусна тема в тоя форум!
Wartburg 353W 1988-2006 R.I.P.
Renault 19 1991-2010 R.I.P.
BMW 318I 1985 - 2010 new owner
Renault 19 1995-2010 new owner
Skoda Favorit 1995-2020 R.I.P.
Citroen Berlingo 2002- 2015 R.I.P.
Renault Megane 2004- 2022 R.I.P.
Mazda CX-7 2.3 Turbo 2008- 2022 R.I.P.
Mercedes Benz E300TD 1998-
BMW e34 520i 1994-
Opel Astra F Caravan Sport 1.8 16v 1997-

Юни 24, 2017, 21:53:43
Отговор #3

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Е34 вече си е класика, все пак модела излиза 1988, въпреки че вашата определено е от последните.

Красавица е! Моята е 1994г и мисля, че трябва да мине още някоя година преди да пусна тема в тоя форум!

аз пък мисля, че определящото е кога излиза модела. Иначе тази е малко "по-нова" от твоята.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юни 25, 2017, 01:14:14
Отговор #4

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
БМВ или кой ще бара яката дупара?  :winktongue:

За мене това е моделът, когато се говори за класическо БМВ , най-вече заради дизайна, не толкова заради годината на производство.
Е34,Е30,Е32 - това са образци за дизайн!
Ще ми се да напишете нещо повече за това, кой го е проектирал.
Това е един от любимите ми автомобили въобще.
С всеки следващ модел дизайнът все повече ме озадачава и отвращава. :-X
Заоблените форми като на Пежо 206,Ситроен Пикасо, дизайна на Форд Фокус,Ка и други от този период ме демотивират направо.
Формата трябва да следва съдържанието, а не обратно. C:-)
Имам съсед с такова същото, падна му задната броня, заради изгнили държачи на бронята.Като погледнахме, се видя че е имало удар отзад, захванали са бронята криво ляво и може би затова са изгнили.Но иначе, читав автомобил.
Не знам резервоарът пластмасов ли е или е покрит с наподобяващ пластмаса материал?


« Последна редакция: Юни 25, 2017, 01:21:44 от bomber »
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юни 25, 2017, 10:50:28
Отговор #5

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Е30, 34 и 32 са на практика една кола, ама с различни размери :D Наистина, това са трите последни модела на БМВ, правени по каноните на старата школа, и като механика, и като дизайн - последните модели с 4 отделни фара отпред, при наследниците Е36, 39 и 38 са вече под общ капак. Другото няма какво да се коментира, всички тук знаем, че след 95-2000 година автомобилите се правят от маркетинголози, не от конструктори, за съжаление! Но такова е е потребителското ни общество, и ако колата ти няма щепсел за айпод или пад, че не съм наясно, ако няма 383 асистиращи подпомагащи системи за да може лавандулата на волана да я кара, няма продаване.

Юни 27, 2017, 23:55:35
Отговор #6

Неактивен borislav70

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Благодаря на всички за коментарите и подкрепата.И най-вече на брат ми ,който може би се вълнува повече от мен и е написал една тема с прекрасен увод с което ме изненада приятно.И с няколко думи описа една моя мечта, която вече е реалност след покупката на един класически модел на BMW 520 i.Както е писал брат ми колата е много запазена иска само молко козметични подобрения някои дребни детаили трябва да се подменя, имам  идея за оригинални джанти ,както и добавяне на някои екстри по вътрешния интериор ,а след някоя година и цялостно боядисване. Както пише колегата michev двигателя е ясен да видим екстрите. Четири ел. стъкла, ел. огледала с подгрев, два аербака от пред  не съм сигурен дали има странични, двузонов климатроник, подгрев на предно стъкло, сензори за дъжд, лайсни на праговете с логото на BMW , ABS, това е за сега , но мисля малко по малко да добавя и други за които ще пиша и кача снимки. Благодаря на всички и лека

Юни 28, 2017, 00:15:23
Отговор #7

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Един култов модел на бмв. И аз имах такава преди и някой ден пак ще имам. Автомобилът е адски здрав откъм техника. Легналите полицаи спокойно си ги превземах с 80-90 с моята и изобщо не ги усещаше. Един съвет от мен- ако не й знаеш историята до сега, задължителни сменяй водна помпа, термостат и антифриз( най-добре оригинални). Тези коли са доста чувствителни откъм охл. с-ма и не търпят компромиси точно там. Пусни и интериорни снимки.

Юни 28, 2017, 00:43:04
Отговор #8

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Подкрепям!

Юни 28, 2017, 00:59:54
Отговор #9

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
За първи  път се качих на БМВ през 1991г. - Е 30.Сив металик, две врати,316i.
Караше го един приятел на мой приятел.Работеше в хотел "Витоша - Ню Отани"като барман.
Запомнил съм го, защото в салона и кокпита всичко беше направено все едно за мене - всичко си беше на това място, където очакваш да бъде, интуитивно намираш и уредите, и копчетата, и не се чудиш кое за какво служи, защото съдържанието е преди формата, за разлика от италианската школа. C:-)
А и тогава за първи път чух как бръмчи двигател инжекцион - музика! O:-)
С Е34 често се возеха чейнчаджиите и всякаква друга междугалактическа измет в началото на демокрацията, както и с E28.
За тези които са от София, е добре познат тогавашният мотел "Божур" - място на всякакви измами и закононарушения.Та, като полицията подгонеше някой бандит с такава кола, той се скриваше в близките квартали до мотела, защото са с много улички и благодарение на задното си управление, бавареца лесно поднасяше и можеше да сменя посоката на движение.Така се скриваше с лекота из лабиринта от улици, а полицията с Лада 2105 най-често, не можеше да ги догони. :P
Е34 има и с двойно предаване, ама цените са по-високи. O:-)
Това на Борислав автоматик ли е?













Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!