Автор Тема: Rally Legends 2017 Serravalle, San Marino  (Прочетена 8978 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 08, 2017, 18:20:25
Отговор #10

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
15-th Rally "Legend" 2017 беше наистина страхотно изживяване! Аз лично не бях виждал повечето от тези легендарни машини, за разлика от по-големите от мен, които са имали шанса да ги видят дори и у нас, на изданията на "Златни пясъци" от 70-те и 80-те години. Сигурен съм обаче, че тогава е било още по-вълнуващо, защото колите са били актуални, били са истински зверове и тогава разликата между състезателните машини и тези, които са се движили по улиците, е била много по-голяма, отколкото е сега, но както и да е. Събитието си е един своеобразен скок във времето. Имаше коли от всички поколения, класове, групи. Имаше пилоти, имаше публика, имаше атмосфера... Чак не знам какво мога да разкажа, още ми е ошашавено... Скоро ще се опитам да кача снимки на някои от по-любопитните машини, които видяхме по улиците. Много се впечатлих от синия 131 Abarth, на който по-горе има снимка, но за съжаление все в движение го засичахме.

... Аудито на Рьол примерно също не се кара от самия него, а от предишния му пилот - Стиг Бломкуист с навигатор настоящия му собственик, колекционера Волф Иле...
Митак, не знам точно каква е действителността, но на сайта на Иле Моторшпорт пише, че тази кола е карана от Бломквист в "Аржентина" '85. Дали има други участия с нея, дали точно тази машина е карана и от Рьол, още не съм уточнил.

Знамето на балите, а над него това на високата щека заедно с лика на Тошко Славов би трябвало да са на Ники, Роската и Тодор.
Ники там са сливенските фенове, с второто знаме с лика на Тошко. Има и трето такова, но наполовина по-малко, което изчезна някъде след старта на рали "България" 2017, но се надявам, че е останало в Клиото. На четвъртото знаме е изписано "The CHAMPION never dies, he becomes a LEGEND!".

« Последна редакция: Ноември 08, 2017, 18:34:15 от rsk »

Ноември 08, 2017, 18:30:30
Отговор #11

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ето и два от многото албуми със снимки от FB, които ми харесаха.
Първият, защото е с малко, но добре подбрани и много разнообразни като атмосфера и емоции моменти: https://www.facebook.com/pg/sitorally/photos/?tab=album&album_id=1622354447817004

Вторият е с много снимки и предполагам на всички автомобили. Първо има няколко снимки от т. нар. "rally village". После са снимани всички коли на стадиона, на който бяха изложени и за късмет фотосите явно са отпреди публиката да бъде допусната там. Следващите снимки в албума са от едно и също място, на един от съботните етапи: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008904610387&sk=photos&collection_token=100008904610387%3A2305272732%3A69&set=a.1732534557053348.1073741875.100008904610387&type=3

Ноември 08, 2017, 18:34:16
Отговор #12

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Митак, не знам точно каква е действителността, но на сайта на Иле Моторшпорт пише, че тази кола е карана от Бломквист в "Аржентина" '85. Дали има други участия с нея, дали точно тази машина е карана и от Рьол, още не съм уточнил.
Гледах обширен репортаж по Ауто Мотор унд шпорт за Волфганг Иле и неговото S1. Казаха, че първоначално е било на Бломкуист - по-старият и опитен пилот, който е обучавал Рьол в отбора на Ауди да кара 4х4... друг е въпроса, че ученикът после дори е надминал учителя си. По вратите и стъклата на колата са изписани имената и на Стиг и на Валтер, както и на сегашния собственик Иле.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 08, 2017, 18:53:17
Отговор #13

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
В интерес на истината, Рьол вече е бил двукратен световен шампион (и в двата случая с автомобили със задно предаване), когато стават съотборници с Бломквист. Освен това сезон '84 започва с победа за Рьол (втори е Бломквист), та не знам дали точно ще да му е бил ученик :)

Ноември 09, 2017, 20:00:58
Отговор #14

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Нямаше как да не го пусна тук -

Ноември 10, 2017, 16:12:06
Отговор #15

Неактивен moskvich_408

  • Публикации: 79

Ноември 10, 2017, 18:56:22
Отговор #16

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
В интерес на истината, Рьол вече е бил двукратен световен шампион (и в двата случая с автомобили със задно предаване), когато стават съотборници с Бломквист. Освен това сезон '84 започва с победа за Рьол (втори е Бломквист), та не знам дали точно ще да му е бил ученик.

Митко е прав тук. В периода си на новак в Ауди Спорт, Валтерчо прилежно е наблегал при ученето на 2 нешта- 1. при каране на 4х4, което е много раслично от карането на РВД /при двоиното бега досадно и необратимо основно предницата, подобно на предното предаване/,
и 2. при даването на гас при спиране /та да се даржи турбото на Ауди в обороти, нешто пак много раслично от при атм. мотори на Манта 400 и Абарт 131, и от компресора на рали 037/.
Та, Валтер е бил новак в тиа мурафети, и ориг. Стиг /не ТопГиарскиа  ;)) / го е учил.

И по принцип да, както Росен констатира, отн. малки сте на години повечето тук, та не сте чели тогавашна авто и спортна периодика.
И саотв. не помните, че Риол е бил голиам враг на Куатрото.
Това е така особено в наи-трудниа му период- световниа рали шампионат в 1982, когато Мутон с малко да му гепи титлата.
Тогава Валтер, иадосан след поредната и победа над него, вика- И маимуна може да кара 4х4.

Auch eine affe konnte Quattro fahren!

Мутон, расбираики това, расвеселена отговариа в медиите:
- Kолегата Валтер обурка животните- Не маимуна, а овца може да кара Куатро.  :))

овца на френски
превод и определение "овца", български-френски речник-
овца'- IPA: /ofˈʦa/; Type: noun;
mouton /noun masculinе /
Mammifère herbivore.
Animal quadripède commun (Ovis) élevé par les humains pour sa laine.

Божествената Мишел прави тук удачна аналогиа с фамилиата си- Мутон, да ме поправи колегата Хидродинамик, ако не сам точен с превода. 

Так че не мислете, че Риол се е родил бог.
И тои си е отнесал нужната порциа учене, като всички велики шампиони.
« Последна редакция: Ноември 10, 2017, 19:17:13 от USfan »

Ноември 10, 2017, 21:39:58
Отговор #17

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive

Този дебил и на 10% не бе наясно от това, какво реално се случва! Да не говорим, че въобще не е наясно с автомобилите! Коментарите са крайно некомпетентни и дразнещи!

Ноември 12, 2017, 21:42:42
Отговор #18

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Този дебил и на 10% не бе наясно от това, какво реално се случва! Да не говорим, че въобще не е наясно с автомобилите! Коментарите са крайно некомпетентни и дразнещи!

Защо въобще си помислил да си го пускаш...
Аз съм гледал от край, до край един единствен негов клип или както там се казва. Все едно слушаш някой квартален, гаражен "специалист". Нито се научава нещо, нито лафовете му са свежи, нищо, освен загуба на време.

Ноември 12, 2017, 23:50:27
Отговор #19

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Понеже гледам всичко, което излиза за събитието, затова се подлъгах. Отчитам го като сериозна грешка наистина.