Автор Тема: Volvo Amazon 121 1966  (Прочетена 44680 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 13, 2017, 20:11:53
Отговор #60

Неактивен CopyMan

  • Публикации: 93
Аз не разбрах защо тези "магьосници" поставят кит в багажника след като твърдите колега,че колата се реставрира като оригинал?

Колега някои от снимките тук са преди Volvo-то да мине на пясъкоструйка (от страница No.1 и 6) или ако ми кажете за коя точно снимка става въпрос - имате предвид, ще ви отговоря (което е в моята компетентност). Да не забравяме, че аз само съм възложител на този проект. Хал-хабер си нямам от тенекеджийство, бояджийство и ремонт на автомобили! Просто имам много добри ПРИЯТЕЛИ от времето преди “Демокрацията“ и обичам старите коли!  ;)
« Последна редакция: Ноември 16, 2017, 15:52:16 от CopyMan »
Кеф цена няма, ама и не излиза евтино..!

Ноември 13, 2017, 20:17:08
Отговор #61

Неактивен CopyMan

  • Публикации: 93
Volvo-то е вече на колела! Вижда му се края...



 
« Последна редакция: Ноември 13, 2017, 22:49:03 от CopyMan »
Кеф цена няма, ама и не излиза евтино..!

Ноември 13, 2017, 21:19:21
Отговор #62

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Там е работата,че точно тази снимка със зеления влакнест кит (точно след заварките) или изчезна или аз не мога да я открия :(
retrobs.com

Ноември 13, 2017, 21:42:28
Отговор #63

Неактивен CopyMan

  • Публикации: 93
Там е работата,че точно тази снимка със зеления влакнест кит (точно след заварките) или изчезна или аз не мога да я открия :(

Знам за коя снимка точно говориш! А съм го писал това на вратата (лявата) - “Зелен влакнест кит от Car System“! Това е още преди автомобила да отиде на пясъкоструйка. Иначе след всяка заварка на Жоро “Пагадито“, аз лично съм обработвал повърхностите с Würth и Primer на Standox. Под контрола на Йонко Бончев (бившия бояджия в официалния сервиз на Porsche и Audi в София), а след пясъкоструйката при реставрацията на автомобила е използвана и пастата Heavy Dryp-Chek Sealer на 3M. Боята също е на Standox. От черното, най-черно!

P.S. Снимката е на страница No.1 (предпоследна - долу). Да не забравяме също, че всички ако са толкова добри, то щяхме да се гледаме по Discovery Channel! Вместо тия от USA като Gas Monkeys, Chip Foose и Danny от Counts Kustoms!

 
« Последна редакция: Ноември 16, 2017, 15:54:39 от CopyMan »
Кеф цена няма, ама и не излиза евтино..!

Ноември 13, 2017, 22:03:19
Отговор #64

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Добре сте направили,че сте ползвали продукта на Вюрт само,че ако бяхте прочели точно описанието на етикета се нанася само върху ръждиви повърхности и не виждам смисъл да се полага върху заварките (които би трябвало да са на перфектно чист метал) .... химията там не проработва.
retrobs.com

Ноември 13, 2017, 22:19:52
Отговор #65

Неактивен CopyMan

  • Публикации: 93
Добре сте направили,че сте ползвали продукта на Вюрт само,че ако бяхте прочели точно описанието на етикета се нанася само върху ръждиви повърхности и не виждам смисъл да се полага върху заварките (които би трябвало да са на перфектно чист метал) .... химията там не проработва.

Работеше се само нощно време (след 22.00 h) в халетата на “Iv Car“ зимата на 2017 год. В София по него време температурите падаха под -18 С през нощта. Метала веднага се окисляваше от влагата в помещенията. Идваха лично преставители от Würth на място и те препоръчаха да се ползва техния продукт (поради климатичните условия), както и Йонко Бойчев от Porsche и Audi беше на същото мнение. В интерес на истината металните повърхности веднага ставаха от виолетово в почти тъмно черно след обработката с Würth!
« Последна редакция: Декември 08, 2017, 11:07:45 от Speeder »
Кеф цена няма, ама и не излиза евтино..!

Ноември 14, 2017, 13:19:15
Отговор #66

Неактивен CopyMan

  • Публикации: 93
Едно допълнение... Автомобила беше транспортиран от “майстора“-лъжец в с. Волуяк на 11 януари 2017 год., а работата по купето започна няколко дни след това в халетата на “Iv Car“ в продължение на 43 дни. Почти 4 (четири) месеца след това автомобила мина на пясъкоструйка (01 юни 2017 год.) в Бургас. Нямаше как да се остави купето необработено при тази влага (особенно по морето) без Würth и Primer.
« Последна редакция: Ноември 14, 2017, 13:22:00 от CopyMan »
Кеф цена няма, ама и не излиза евтино..!

Ноември 14, 2017, 20:23:55
Отговор #67

Неактивен CopyMan

  • Публикации: 93
Преди години попаднах на една фирма която фалира. Та тази фирма е имала мотокари с двигатели на VW air-cooled boxer и имаха 2-ва двигателя VW 1584 cm3 закупени като резерва (чисто нови). Бяха на палети, покрити с найлон. Аз купих единия от тях за около 3000 лева днешни пари. Намерих едно шаси на VW от 1969 год. и един мой Приятел Rolf “The Eagle“ и той ми сглоби едно Buggy! За жалост той вече е на възраст и не се занимава с поръчкови автомобили. Та ето какво се получи...

 

 

За добро или лошо продадох Buggy-то преди 2-ве години. Някои от вас може и да са го виждали по ретро парадите в Бургас и Созопол..?! Регистрационния номер също беше уникален FBL 420 или Fabulous 4:20 h (време за цигарка...)!
« Последна редакция: Ноември 16, 2017, 15:57:26 от CopyMan »
Кеф цена няма, ама и не излиза евтино..!

Декември 25, 2017, 14:44:56
Отговор #68

Неактивен CopyMan

  • Публикации: 93
Весела Коледа и Честита Нова година на всички!!!  :)

« Последна редакция: Декември 25, 2017, 14:54:43 от CopyMan »
Кеф цена няма, ама и не излиза евтино..!

Октомври 08, 2018, 17:51:18
Отговор #69

Неактивен CopyMan

  • Публикации: 93
Здравейте отново на всички тук! Volvo-то най-накрая беше готово през май 2018 год. Няма да разказвам какво преживях през тези почти две години, защото някои хора ще станат (-ха) за смях и подигравки. НО всичко това си остава между "нас"! Ето и крайния резултат! Ура..!








« Последна редакция: Октомври 08, 2018, 19:19:55 от CopyMan »
Кеф цена няма, ама и не излиза евтино..!