Автор Тема: Купувам двойни карбуратори  (Прочетена 3666 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 11, 2017, 02:54:28
Прочетена 3666 пъти

Неактивен cifko

  • Публикации: 24
Здравейте! Купувам двойни карбуратори(хоризонтални) Dellоrto, Solex или Weber 40
За връзка, на ЛС или 0883 43 71 10  Светослав

Ноември 11, 2017, 10:23:42
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 11, 2017, 19:29:30
Отговор #2

Активен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
https://www.olx.bg/ad/karburatori-veber-ID76z0L.html#4e609088a0

Ей, Митак, защо предлагаш вертикални Вебери!?!?! Колегата иска хоризонтални! Не са баш едни и същи  ;).

Ноември 11, 2017, 21:47:27
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Сори, наистина не бях се загледал, че са IDF... аз мога да предложа двойка хоризонтални Солекс 40 ADDHE, които обаче са за основно почистване и ревизия. Цена 190 лв, която включва чисто нов ремонтен комплект платна и гарнитури. При интерес ще направя снимки.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 23, 2017, 06:48:33
Отговор #4

Неактивен cifko

  • Публикации: 24
Карбураторите са намерени. Търся си и тромпети за weber или dellorto 40

Ноември 23, 2017, 07:22:47
Отговор #5

Активен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Карбураторите са намерени. Търся си и тромпети за weber или dellorto 40

Тромпетите са ти последна грижа! Могат доста лесно и да се направят. Мощността ще дойде от сервизирането, настройката и синхронизацията! Нещата с карбовете няма как да се получат просто като ги сложиш. А по-голям проблем със или без тромпети са ти филтрите. Тези "спортните" с тази рехава марля вътре пускат толкова мръсотия, че може да си изпилиш двигателя за няколко К километра без проблем , а и обедняват доста сместа във високите ... само с тромпети не ми се мисли.

Ноември 23, 2017, 15:56:47
Отговор #6

Неактивен cifko

  • Публикации: 24
Доста далече съм още от слагането им, гледам да си набавя нещата, който смятам че ще ми трябват. Филтри ще има, спрял съм се на два модела за сега



Ноември 23, 2017, 16:42:04
Отговор #7

Активен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Ами заедно с ITG това са две от най-известните фирми, които предлагат спортни дунапренени филтри за хоризонтални карбове (пък и не само за тях). И изобщо няма да сгрешиш в избора! На материала най-вече  ;). Вече ти споменах за тези спортните с мрежата и тънката марля вътре - пускат боклуци и не са за нашите пътища. Лично мнение, де. Та с тези би трябвало нещата да са ОК и откъм пропускливост на въздуха, и откъм задържане на боклуците. Но омасляваш филтъра задължително! Аз пробвах с дунапренeни (и в момента продължавам да съм с такива) и всичко е ОК. ПС. Дори и карбовете да ти изглеждат ОК, потърси ремонтен комплект. Най-малкото е хубаво да имаш резервен такъв. При мен заради една "спечена" гарнитура под единия карб, която сметнах, че е ОК и първоначано не я смених, се опитваше да смуче въздух и да обеднява сместа  :).  И още нещо - между карбовете и смукателните колектори е хубаво да има "изолатор"! Това оригинално например го има при Алфа 33 и са просто едни текстолитови плочки/гарнитури около 5 милиметра. Могат лесно да се направят. Над и под тези текстолитови плочки пак трябва да има разбира се стандартни гарнитури. Е точно една от тези стандартни гарнитури беше спечена при мен и гълташе въздух  ;)
« Последна редакция: Ноември 23, 2017, 16:53:08 от Nik1600GT »

Ноември 23, 2017, 16:54:30
Отговор #8

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Колеги,в "Общ технически" има достатъчно теми за карбуратори. При желание,моля ви продължете там.
Благодаря!