Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372505 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 17, 2018, 16:11:14
Отговор #320

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, прав си, може и още да не му е прехвърлена нотариално колата, тогава просто разговорът е само еднопосочен.
А иначе за глобата , без да съм прочел, оня ден служителите ми цитираха от 50 до 150 лв, но не съм видял текста. И май още имат нарждан за някакъв гратисен период, понеже няколко човека около мене бяхме все с просрочени за регистрация документи и никой не глобиха. Но това ще е до време.
А моята е с договор от 2009-а и женичката направо и изхвръкнаха дзъркелите като го видя. Бая се наежи, но не ме глоби.

Още бая време предполагам не ще могат глобяват, като се носят просрочени договори. Наскоро прехвърлях Поршето 924 еС и Мустанга ми 3.8 купе на роднини.
На едната беше договора на 7 години, от 2010, а другия на 6, от 2011, и лелките с малко гледане и питане ми уважиха договорите.
Питаха що съм се бавил, казах им нагло, че не е тяхна работа, ако искат да МЕ ГЛОБЯВАТ.  ;)
Пробвах ги на отношение по грубичко, да видя какво ще стане.
Е, грам проблем нямаше.
Дадоха ми новите талони на имената на роднините ми.
« Последна редакция: Януари 17, 2018, 16:13:16 от dido1903 »

Януари 17, 2018, 16:33:11
Отговор #321

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
И моята  :) :D :shy:

 :D
И моята беше...
Тръпнах и вехнах да не реши нещо продавача да я бракува или да се присети нещо... 
2017г. при прехвърлянето служителя в КАТ ме припоти многократно.
Виждал я в системата, "някакси" блокирана била. Не може и не може да се прехвърли. Звъня тук там, аз звънях на застрахователите, в Гаранционния фонд. Всички казват няма причина.
Реших, че след като съм минал нотариуса  са я запорирали за дългове /въпреки че в КАТ се вижда като запор/ ...
Е накрая служителя се светна нещо и успях да си я прехвърля.
Неправилно явно нещо е опитвал.

Като сключвах  застраховка не обърнах внимание при кой застраховател ми сключиха застраховката.
Говоря по телефона  със служител от Гаранционния фонд обяснявам му така и така,   диктувам номер на полицата и застрахователната компания, за да провери случая, чета :
Дал Бог живот и здраве.... в един момент се чудех какво чета?! Грешка някаква?! 
Не бях чувал за тази компания. Чудя се какви са тези?  :D За тези които не са я чували имало и такава застрахователна компания.
Та това са моментите запечатали ми се от довършване на регистрацията на колата. Една безсънна нощ и разкарване между КАТ, застрахователен брокер и телефонни разговори...
Затова вече чистене на ръжди и масло, само след като си  взема  регистрационния талон на мое име!
Който е имал проблеми знае какво е чувството...

И други случай имам за разказване, но друг път.... ;D

Затова, ПЪРВО ДОКУМЕНТИТЕ! C:-)
Гарантира спокоен сън и повече километри пробег.
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Януари 17, 2018, 16:36:30
Отговор #322

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Завежда се МПС в деловодството,копие на договора се дава и няма проблем с глобите.Хубаво е и след продажба на МПС  да се отпише от кат. Един приятел го викаха в съда,защото новия собственик блъснал човек а колата в кат се  водеше на негово име.Така беше преди година може да са променили нещо.

Януари 17, 2018, 17:01:58
Отговор #323

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Не, нищо не са променили.
Щях да пиша отделно за тази подробност, но ето удобен случай.
Договорите се регистрират в КАТ по регистрация на МПС-то, тоест ако е била със софийска - в КАТ София, ако е от Пловдив - в Кат Пловдив и т.н.
Моят случай специално беше с два договора, тоест един път продадена преди Х години и втори път продадена на мен преди Y  години. В системата на КАТ е необходимо да се проследи историята на собствеността на автомобила по нотариални договори, за да може да бъде прехвърлена. Затова е необходимо да се регистрират различните договори, за да няма проблеми след това.
Завеждането е елементарно - с копие в деловодството и след няколко дни се появява в системата. В момента на пререгистрацията, ако историята на автомобила е проследима няма проблеми. Ако ли пък липсва информация ... има проблеми .

Януари 17, 2018, 20:37:10
Отговор #324

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Добре, аз заводох копие от договора, но не ми дадоха листче с входящ номер... чак по-късно някой ми спомена, че е трабвало да ми дадат. Дали служителката е спала или просто е била такава процедурата... случката се развива преди 10 г. ако сега отида и не им представя входящ номер, дали ще има проблеми да го намерят?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 17, 2018, 20:42:05
Отговор #325

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Той самият вх номер едва ли е първостепенен. Важно е дали копие от договора стои качен в базата данни. Което се проверява лесно ... но само на гише  :) Или казано другояче - отиваш, питаш на гише 2,3,4 и ако го има може да искаш да ти издадат удостоверение. Ако го няма - на гише 15 оставяш на Ленчето , дето стои под нащърбеното огледало и си искаш тоя път входящия номер. Справка онлайн или по телефона - НЕТ ! Поне на мен така ми казаха.

Януари 18, 2018, 08:09:29
Отговор #326

Неактивен Юлиян

  • Публикации: 32
Не, не съм пред дилема дали да минаваме през нотариус, това си е задължително, колата я купих без никакви договори, всички документи са и в мен.Ще минем през нотариус, пък после ще му мисля. Вариант да я докарвам пак до София с платформа не е много удачен, понеже няма как да я изкарам от двора, в който се намира в момента. И да, трябва да и се сменят номерата понеже не съм от София. Благодаря ви за бързите отговори!

Януари 18, 2018, 08:53:02
Отговор #327

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
И да, трябва да и се сменят номерата понеже не съм от София.
След като я прехвърлиш нотариално отиваш с договора и талоните на автомобила в твоя КАТ и им заявяваш, че автомобила се нуждае от интервенции за превеждане в движение, след което те отбелязват тези обстоятелства в системата, а когато автомобила вече е в движение отиваш и си минаваш пререгистрацията.

Януари 18, 2018, 09:21:24
Отговор #328

Неактивен Юлиян

  • Публикации: 32
Ясно, разбрах

Март 01, 2018, 00:18:53
Отговор #329

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Добър вечер колеги. Заспорихме тази вечер с един, изисква ли се на 100% талона на автомобил бракуван/снет от отчет (не е ясно кое от двете положения, тъй като имаме само думата на продавача) при повторна регистрация. Автомобилът е Москвич 63-та година. Бил е регистриран до 2000-та година, с черни табели. Продавачът твърди, че при бракуването тогава, са му взели и табелите и талона (той е бил от старите, сиви). Явно през 2014-та се е сетил, че може да продаде този автомобил и е отишъл в КАТ по местоживеене, откъдето са му издали бележка-удостоверение, че автомобилът с ДКН ХХХХ, номер на рама ХХХ и номер на мотор ХХХ е бил собственост на баща му от 63-та до 2000-та. И са го уверили, че с тази бележка няма да има проблем да се регистрира автомобила.
Това, което аз знам е, че:
-За да се сключи някаква сделка е необходим документ за собственост. Той има бележка, в която пише, че баща му е бил собственик. Може евентуално да си извади и удостоверение за наследник, но все пак, бележката не е документа за собственост, такъв е талона, бил той и от стар образец;
-За да представя автомобила пред акредитираната фирма за протокол, била тя Технотест или Декра, ми трябва отново талон.
-За да го регистрирам в КАТ, отново ми трябва талон.

Отсрещната страна твърди, че до еди коя си година, при сваляне от отчет (да не се бърка със спиране от движение), талона се е връщал заедно с табелите. Това с надписването на талона "Свален от отчет, съхран. частен имот" било ново, някога не било така. И че защото навремето се е взимал талона, можело и с бележката да си я регистрираш наново. Има ли нещо вярно в това?