Автор Тема: Реставрация на велосипед Балкан ВИТ 2  (Прочетена 13808 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 02, 2011, 21:46:31
Прочетена 13808 пъти

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Привет, искам да ви представя моята първа реставрация, а опитното зайче беше Балкан 88г. ето как изглеждаше след многогодишен престой под навес затрупан с други буклуци.




Но стига толкова ръждясали снимки, щото ще ви трябва ваксина против тетанус ако пусна още, затова ето снимки от процеса на реставрация:
























Това е крайният резултат от моята първа реставрация, а ето го и целия албум, това е клип с целия работен процес http://vbox7.com/play:9d31e6d2 . Поздрави!
« Последна редакция: Февруари 02, 2011, 21:52:32 от Петър_Пейков »
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Февруари 12, 2011, 00:41:03
Отговор #1

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Петьо, съгласен съм за мерака. Но, един съвет от мен. Когато подхванеш нещо такова, прави го до край без компромис. Кормилото, каплите и останалите детайли, може да се дадат на хромиране/никелиране. Вярвай, ще станат ослепително бляскави. Тъй екзистенциален елемент - звънчето, то също трябва да бъде огледало. Предния венец, педали, шината на ,,контрата" и нейната скобичка, която я застопорява към рамата. Челюстите на спирачките, калниците и прочие. Самата рамка, събаряне на старата боя, ама до дупка, яко  и грубо. Гола тръба да блесне и след това изглаждане постепенно с комбинация от финни към по-финни шкурки. Така ще стане добре изравнена, изчистена и идеална база за съвършен краен резултат. В прочем, това ти е част от подготовката да боядисване. Тя е най-важна. Имам едно такова велосипедче, но бяло/лилаво със дългата кожена седалка и без облегалка. Каня се да го подхвана, ама така и не опрях до него.

Февруари 12, 2011, 19:53:25
Отговор #2

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Петьо, съгласен съм за мерака. Но, един съвет от мен. Когато подхванеш нещо такова, прави го до край без компромис. Кормилото, каплите и останалите детайли, може да се дадат на хромиране/никелиране. Вярвай, ще станат ослепително бляскави. Тъй екзистенциален елемент - звънчето, то също трябва да бъде огледало. Предния венец, педали, шината на ,,контрата" и нейната скобичка, която я застопорява към рамата. Челюстите на спирачките, калниците и прочие. Самата рамка, събаряне на старата боя, ама до дупка, яко  и грубо. Гола тръба да блесне и след това изглаждане постепенно с комбинация от финни към по-финни шкурки. Така ще стане добре изравнена, изчистена и идеална база за съвършен краен резултат. В прочем, това ти е част от подготовката да боядисване. Тя е най-важна. Имам едно такова велосипедче, но бяло/лилаво със дългата кожена седалка и без облегалка. Каня се да го подхвана, ама така и не опрях до него.
  Ами колега аз смятам че доста добре обработих рамата, изтрих боята ,но не до метал навсякъде след което със 3 вида шкурка изгладих, след това шприц кит, след това и водна шкурка и мисля че боята е добре.  А за хромираните елементи си прав, но просто нямах финансови средства за хромирането, а и калниците са доста тънки и след като се почистят добре ще изтънеят доста, щото както знаеш всяка неравност след хромирането дразни окото. А и съм бос по тия работи, кое къде, как ,но за това още не е късно могат да се свалят нещата и да се хромират.  :)
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Февруари 12, 2011, 23:09:35
Отговор #3

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Много добре се е получило колелцето ,хром мром няма смисъл едва ли някой ще оцени старанието ти и парите който ще прахосаш .Според мен важното е че си се постарал да върнеш нещо към живота ,сега кой знае колко хора ще се сетят за "първото Балканче "във живота си и ще се усмихнат това е по-важното .Поздрави на всички който караха "Балканче ":)))))))))))))))))))))))))))))
Ford weist den weg

Юли 11, 2013, 21:21:43
Отговор #4

Неактивен kompirovski

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Браво, колега!

Може да не е 100% автентично, но пък като за първи опит е супер.

Я кажи как свали ръждата от хрома, без да свалиш и самия хром и как свали лепенките, така че да мога тда се залепят обратно след боята?