Автор Тема: Спасяването на Renault 4CV  (Прочетена 15788 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 20, 2012, 13:20:19
Прочетена 15788 пъти

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Направих снимки на Реното положението с него е много ръждиво  :D Мисля, че има много материал за обработване с домашните химии , които прочетох в форума  :)

















Ето и целия албум !
http://zhivko88.snimka.bg/automobiles/reno-4cv.670397.26928394
Приятно гледане   :)
« Последна редакция: Април 20, 2012, 14:25:46 от dido1903 »

Април 20, 2012, 14:23:19
Отговор #1

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Малеее,Живко!
Честито за тоя филм, в който се вкарвате с брат ти!
Много работа иска.
 :)

Поразрових се в нета - гледам, че са ги произвеждали от 1947 до 1961 г. !
Има ли някакви номера по ДВГ или шасито или нещо друго, че ми е интересно ?
Виждам на една от снимките - отпред в багажника сякаш е щамповам ромба на Рено?

Обаче най-невероятно красиво за мен е логото (ромбчето) на Рено в основата на задните калници.
На третата снимка се вижда много добре.

Страхотно симпатична визия има Реното.


Април 20, 2012, 15:11:13
Отговор #2

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Въх...  :D Реното е супер интересен модел и си струва да се хвърлят кинти по него.Не съм виждал никога такова.... Интересна идея е да се сложи логото в основата на калниците... Много работа иска ,но дори и сега изглежда много яка машинка!От кога не е палено това чудо....

Април 20, 2012, 16:19:25
Отговор #3

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Забравих да поясня, че тази модификация е произвеждана някъде межу 51 - 55 година но не съм напълно сигорен единствено се ориентирам от таблото и остатъка от предните лайсни.

Вече наистина са много рядки но освен нашето се сещам за поне още две и евентуално три 4света в България! Мисля да ги проуча в близкото бъдеще и да размислявам върху проблема с документите иначе има имам няколко идеи !

Април 20, 2012, 17:15:11
Отговор #4

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Честито, Живко! Пожелавам ти да си оправиш документите! Другата работа вярвам, че ще я свършиш добре :)
Има едно такова Рено в Габрово. Мога да те свържа със собственика. Поздрави!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Април 20, 2012, 17:23:49
Отговор #5

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Забравих да поясня, че тази модификация е произвеждана някъде межу 51 - 55 година но не съм напълно сигорен единствено се ориентирам от таблото и остатъка от предните лайсни.

Вече наистина са много рядки но освен нашето се сещам за поне още две и евентуално три 4света в България! Мисля да ги проуча в близкото бъдеще и да размислявам върху проблема с документите иначе има имам няколко идеи !
Едното 4CV е във Варна, реставрирано е.
Живко , заформяш тематична Рено колекция! :)
Аз лично не бих издържал на автентичен облик докрая , но бих се задоволил с хот или рат род реставрация.
Символът на следвоенното  възраждане на френското автомобилостроене заедно със 2 CV.

Aвтомобилът е бил и бегачка , първия продукт и  успех на Жак Раделе , шеф на спортния отдел на Режията!
 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 20, 2012, 17:42:50
Отговор #6

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Тук в съседния квартал един човек имаше 4-5 такива, но сега май не са там, не знам дали ги е махнал или ги е прибрал? Добре известен е в ретроклуба, даже май мислеше да прави клуб на почитателите на това рено. Но това са "новини" от преди 15 години  :D

Април 20, 2012, 19:17:52
Отговор #7

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
О това от Варна съвсем го бях забравил! Аз се сещам за едно доста хубаво поне на снимки и само съм го виждал с полезрението си в Самоков на път за Боровец но когато и да мина се е тъмно, трябва да го разгледам по светло, следващото за което се бях сетил пак е снимано в темата за близка смърт   :)) и на снимки пак ми изглежда като това но му искат някаква страшна цена, което си е смешно може да си заслужава заради документите, а пък третото бях ходил да го гледам преди години при една лелка в Панчерево и то загнило с разглобен двигател но имаше и много части за него и му искаше пак много затова запълнихме колекцията пак с нещо евтино за база, а за по нататък ще се мисли, примерно ударения калник в ибей е 50евро, което мисля, че не е много оделно намирам и някакви врати  и капаци пак за толкова и някой да ми изкърпи пода, който е метър на метър  :) но пък са малко хората, на които им се занимава но всички планове за вбъдеще, че засега само спасяваме а все още готова кола не сме направили напълно макар, че и на Флоридата и Дофина им остава съвсем малко само имам салони да правя и на двете и да малко играчка с хромираните елементи и са готови! :)

Теодоре ако имаш някаква информация с този човек за рената бих искал да се запозная, че и аз бях чувал за нещо като клуб за тези Рена но нищо в повече.

Тези Рена имат и много хубави хромирани елементи, което страшно много ми харесва в този модел !

Април 20, 2012, 20:00:36
Отговор #8

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Живко, ти отново намери интересен екземпляр! Поздрави! Интересно, аз дали ще се събера на седалката на тая машина?
Някога едно такова стоеше на паркинга зад хотел "София", сега "Радисън". Друго имаше в Лозенец. За съжаление, никога не съм виждал 4ЦВ добре реставрирано.
Ще ми е интересно да видя Дофина. Какъв цвят го направи? Пак ли червен? А съединителя му Ферлек работи ли?
Още веднъж поздрави за новата кола и като се видим ще разправяш!

Април 21, 2012, 00:26:46
Отговор #9

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Тук в съседния квартал един човек имаше 4-5 такива, но сега май не са там, не знам дали ги е махнал или ги е прибрал? Добре известен е в ретроклуба, даже май мислеше да прави клуб на почитателите на това рено. Но това са "новини" от преди 15 години  :D
Човека се казва Любо от кв. Павлово и на времето преди 15- 20 г наистина беше учредил такъв клуб "4 коня". Отдавна не се е появявал в ретро средите, така че и аз не знам какво стана с него и колите му...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.