Автор Тема: Брошури от време оно  (Прочетена 201978 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 03, 2012, 16:11:40
Отговор #110

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А ето и каталози на едни малко по премиумни англичанки.
На снимката с Астон историята, книжката вдясно е оригиналното упътване за експлоатация на модела Астон ве8 купе.
Като работих в началото на 90-те, в една фирма в Карлсруе- Карпоинт, която внасяше по премиумни ретро коли от Америка, основно се занимавах с разни обслужвания, най вече миене  и препаркирване, хахах, на английски спортни ретро коли, при тях.
 Та рекламни каталози и техн документация от английски модели от 60-те и 70-те, ми бяха изпаднали много.
Ама в течние на годините ги изпогубих, или подарих.

А това долу, са рекламните плакети, които ретрокуба даваше при участия доскоро.
Забележете, че на този от 2008, като патрони още се мъдрят заедно, бате Бойко, и компанията на Алексей- Лев Инс. :))

Януари 03, 2012, 22:11:26
Отговор #111

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Ще се поразровя да намеря каталога ти на 100 S4 :)
А тези тук на Астън Мартин са жестоки  :D

Януари 03, 2012, 22:20:37
Отговор #112

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
A e takiwa flagcheta prez 80-te, bqha mnogo aktualni...
Tova na Lewski e qsno, a drugoto e na moeto uchilishte :D

Януари 04, 2012, 00:06:37
Отговор #113

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
 :)

Януари 04, 2012, 10:43:19
Отговор #114

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Такива плакети на участниците, раздава Врачанския ретроклуб, на ежегодния си пролетен парад през месец май.

На долната снимка е едно доста рядко списание.
Масерати, поне допреди поглъщането им преди повече от 10 години от Ферари, си издаваха собствено 4 месечно спсание, кръстено- Ил триденте.
Тоест, Тризъбец. :)

Януари 04, 2012, 10:59:53
Отговор #115

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ще се поразровя да намеря каталога ти на 100 S4 :)
А тези тук на Астън Мартин са жестоки  :D
Ами то и аз го имам на С4, ама не съм сигурен, дали моя всъщност не е на А6 С4.
Ако не намериш твоя, ще сканирам моя. :)

Ами аз като хлапе, си пишех с един чичка, дето през 80-те е бил нещо като Мениджър на дилършип на Астон в Антверпен, Белгия.
И той всяка година ми пращаше колети с актуалните им каталози, а даже и стари такива, на моделите им от 80-те.
Сигурно имах около 2-3 кила само АСТОН КАТАЛОЗИ.

Със сигурност на Балканския полуостров да речем, по онова време, през 80-те, съм бил човека с най много Астон каталози, хахах. :))
Защото тогава, и Турция , и Гърция, имаха 200 % мита при внос на коли, та там Ролсове, и особено Астони, поне тогава, са се броили на пръстите на едната ръка, във всяка една от тези страни. ;D

Та каталози имах на всички Астон модели след излизането на ДБС през 1969.
Имах вкл и на 2-ТЕ ГЕНеРАЦИИ НА ЛАГОНДА, И НА ВСИЧКИТЕ версии на Ве8 купе, Вантажа, и кабриото им Воланте.

Даже 2 от тия брошури бяха доста големи, с формат на големи грамофонни плочи, и с истински кожени корици подвързани.
Касаеха моделната гама на Астон за 1988 година.
Тия точно големите кожени, изчезнаха по време на казармата.

Те заедно и с много други ценни автомобилни английски, американски и немски списания от 60-те и 70-те, майка ми ги свалила в мазето, докато ме нямаше 2 години.
После като излязох, тя твърдеше, че уж станало наводнение долу, и те били намокрени, та затова ги хвърлила.
Ами, ами, според мен, будалкаше ме, просто си е отворила повече място за бурканите с компоти, милата ми майчица. :))

Но, как да е, аз още преди казармата, известна част от Астон брошурите, подарих на разни приятели фенове.
След казармата, също продължих да подарявам и трампя от тях, :)) като вкл 2-3 броя мисля съм дал и на нашия колега Пешо Панов.
Мисля, при него има 2 Астон брошури от 70-те, вероятно единствените живи останали Аастон брошури, от моите.
Една на Лагонда, и една на Ве8 модела, като кабрио и купе версии, мисля съм му дал. O:-)
Той ако се сети да си ги изрови, ще е интересно да ги сканира, и да ги качи тях тук.
И в крайна сметка сега при мен,нямам нто един рекламен каталог на Астон. :'(

Иначе от работата ми през 1990-91 в Карпоинт в Карлсруе, си бях намерил и ориг каталози рекламни на Триумф ТР3, на Ягуар ХК140, както и на почти цялата гама на Бенц от 50-те.
Вкл и ориг каталог на 300 сл роадстер, както и на купе и кабрио ес 220, и дори на купе и Кабрио 300 еС. Което е 2вратката на Аденауера. ;)

Всичките тия Мерцедесовите, бяха само с оригинални рисунки праверни, без почти никакви вснимки.
Но при връщането ми в България, някъде би батардисах тия каталози.
Много ме е яд за тях, че ги изгубих.
А и дори не помня къде точно съм ги оставил или загубил.

Те сега тия рисуваните на Бенц, някои от тях стигат до 200-300 евро на брой по Ибея цени.
А пък през последн години, Бенц им направиха новопечатки, и мисля ги продават поняколкодесетки евроновопечатените.
То всъщност, до втората световна война масово брошурите за коли са били с рисувани и стилизирани теми.
Чак после се набляга на по реалните фотографии.

Как да, по отношение на темата на колегата Живков за Пежото 505, ето една брошурка на турбо версия, ама за съжаление на дизеловата турбина. :))
« Последна редакция: Януари 04, 2012, 11:10:47 от USfan »

Януари 04, 2012, 11:46:36
Отговор #116

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Хех, тоя каталог на 80 Б4 С2 Авант, и аз го имам, като имам и подобен, ама на 100 С4.
Качих ги в другата тема, дето съм наснимал някои мои налични каталози.
Ето още малко каталози, които имам, на разни бързи южни германки. :))
Някой ако се интересува имам пълния набор документация на италиански, която върви с Ауди S4/Avant, само че е още твърде янг за тука. Иначе имам брошурки и за цялата гама на VW от началото на 90-те, само трябва да ги изровя...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 04, 2012, 12:08:19
Отговор #117

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
исках да кажа да се поразровя тук да намеря темата ти, където си го показал, а не че аз го имам :) нямам други, това ми бяха брошурите ...

Януари 04, 2012, 21:37:28
Отговор #118

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
исках да кажа да се поразровя тук да намеря темата ти, където си го показал, а не че аз го имам :) нямам други, това ми бяха брошурите ...
хаха, ясно, :D ами Ок, утре ще го изровя пак, и ще го сканирам и вътре, на С4 каталога.

Януари 05, 2012, 12:07:20
Отговор #119

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето го, на версията еС4 на 100 модела е каталога, от 1993.
Когато през 1995 пускат лифтинга на 100, кръстен А6, еС версията става еС6.
Като по избор тогава, вместо 2,2 турбо мотора, предлагат при еС6 и версия с осмак 4,2, срещу доплащане спрямо турбо 5 цил версия. :)