Автор Тема: Брошури от време оно  (Прочетена 202037 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 24, 2012, 17:22:33
Отговор #140

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А това са някои каталози за БМВ аксесоари, модни линии, допълнително оборудване, и на вътршната им тунинг дивизия- Индивидуал.

Януари 24, 2012, 18:01:45
Отговор #141

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Браво вуйче ноо яки работи особено брушурата на Форд и най-вече Форд Галакси 1962 един от любимците ми  >:D >:D >:D

Е, радвам се, че ти харесва. :)
Ще я сканирам някой от следв дни и вътре, да видиш разни интересни неща, от гамата им от 1962 година.
А ето 2 много интересни каталога, на любимите ни бегачки от 80-те.
А именно Куатрото на Ауди, и Гралето на Ланча. ::)

Та по темата, тия дни един колега ме разпита, дали ще продавам някои от тези каталози.
Аз по принцип не съм много навит да си намалявам колекцията, ама пък друг колега, пак съвсем накоро, ме попита същото, за някои конкретни неща от тук сканираните.

Та, пак се замислих, и ако става въпрос за някои такива от моите брошурки, дето да ми се повтарят, или да не са ми много интересни на мен, бих ги продал.
Но разбира се, не бих ги дал съвсем без пари.
В някои отношения, наличната ми литература, си я ценя и пазя повече, даже и от наличните автомобилни железа, хахах. :))

Като цени ориентировъчно, за който има интерес,  :) всички постнати тук мои каталози на модели за коли, както и каквито имам немски, италиански, френски и английски автосписания /а тях въоще още не сам ги сканирал тук дори и като корици, защото броя им в гаража и мазето ми, е наистина колосален O:-)/, отпечатани преди 2000 година, ще бъдат по 10 лв бройката.
А за тези след 2000 година, бих ги дал по 5 народни кинти парчето. :)

Разбира се, би имало и изключения.
Ако са каталози на особено редки и по ценни или скъпи модели, като някои на Порше, и Мерцедеси конски глави, или някакви подобни по-редки коли, ще бъдат по 15 лв броя брошурките.
Общо взето за тия по редките модели, особено към някои, към които имам сантимент, като Пежо 504 купе, или Фиат 850 спидер например, или всякакви нишови модели, индивудално бих преценил при съответен интерес нещата на цена, и дали да ги давам, или не. :))

И по същата логика, ако пък става въпрос за по нови от 2000 година коли, но каталозите са по-големи, по-луксозни /имам един на СААБ с истински алуминий облицован/, или пък на престижни марки като Ролс, Ферари и Масерати, съответно и те ще са по скъпи с по 5 или 10 кинти отгоре, спрямо ориетировъчната по-горе цена от 5 лв.
А именно, ще бъдат по 10 лв или по 15 лв и те.

Така или иначе, наслаждавайте се на снимките, утре ще напускам още интересни каталози, специално на някои по редки и луксозни модели, от Милениума нагоре правени.

При интерес /понеже гледам стана недоразумение между 2-3 колеги наскоро, по отношение купуването на една немска книга/, след заявяване на желание за даден каталог, тук в темата или на лично, предимство естествено, :) ще има този, който в рамките на 1-2 дена, се обади и на тел ми, за по-сериозна уговорка за оглед или начин на доставка и плащане на брошурките.

За намиращате се в София, аз разбира се, бих препоръчал първоначален оглед на съответните каталози, и пазаруване на място.
Живея в центъра, в близост до НДК, и след 18 часа, би ми било по удобно да си правим срещи за огледи на литературата.
Тел ми е 0898-644162.

Всички каталози са в много добър вид, без надрасквания, скъсвания, орязвания, липси на снимки или страници, или особено наличие на аромат на мухъл, ахахах.  :))
Не съм пускал обяви за продаването им в темата за продажби, понеже се постарах тези дни да сканирам доста страници от тях, и да ги кача тук.
И ми се ще в тази си форма, да останат тук за разглеждане от феновете, дори и след някакви съответни продажби. :)

Януари 24, 2012, 18:06:56
Отговор #142

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И ето и някои страници от каталога на 1-та, и най-истинска Делта... ;)

Януари 24, 2012, 21:33:57
Отговор #143

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
A eто и 2 култови Фиата от 90-те: Типото и Барчетата. :))

Януари 24, 2012, 21:40:05
Отговор #144

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А ето и малко каталози на модели, продавани след 2000 год, от официалния вносител у нас на Алфа, Фиат и Ланча- Ауто Италия.

Януари 24, 2012, 21:42:17
Отговор #145

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И няколко квадратни, на любимите ми ГТВ-та. :)

Януари 24, 2012, 22:07:21
Отговор #146

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И още Мерцедеси от 90-те...
« Последна редакция: Януари 24, 2012, 22:10:13 от USfan »

Януари 24, 2012, 22:50:11
Отговор #147

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Имаш цяла библиотека от брошури :) Невероятни неща показваш от янгтаймерите, а от нютаймерите очите ми останаха в най-красивия модел на Мерцедес от '90-те години - този първия CL базиран на W140  :D

Януари 25, 2012, 12:19:21
Отговор #148

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Имаш цяла библиотека от брошури :) Невероятни неща показваш от янгтаймерите, а от нютаймерите очите ми останаха в най-красивия модел на Мерцедес от '90-те години - този първия CL базиран на W140  :D
Ааа, мерси, мерси, каталог отделно на в140 сек/ЦЛ нямам, ама пък имам на предшественика му в126 420/560сек, както и каталози на 2-те разли версии на връстника му, революционния за началото на 90-те, р129 300-500сл.
Него ще го напускам след малко.

А почваме хронологично днес, с един каталог на абс цялата гама на концерна от 1978 година.
Имам предвид абс всички.
Не само леки коли, ами и камиони, бусове, и Унимозите даже. :))
 Той се отваря като огромна карта- с размер метър на метър, и интересното е, че не се използват снимки, а всички там модели са чертани.
Такъв подобен чертан, с формат на карта, трябва да имам и от гамата на концерна от 60-те години, ама трябва да го намеря.

Януари 25, 2012, 12:26:41
Отговор #149

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
и от Бенц олдтаймерите, скачаме в зрелите им Янгтаймери.
Тези два каталога, са от 1983 година. Първия включва освен пурата С-класа, вече и бейби Бенца- 190.
А втория е каталог за богатото и по онова време опционално оборудване на Бенц.