Автор Тема: Брошури от време оно  (Прочетена 202021 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 05, 2012, 14:52:36
Отговор #190

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А ето на Майбасите каталозите...

Февруари 05, 2012, 16:55:53
Отговор #191

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191





Февруари 05, 2012, 18:18:45
Отговор #192

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Брей, много е интересна тази история за емблемата на Фолц.
Не знаех, че е възможно да е била по съвсем друг начин направена.
А ето и още няколко каталога. Този път на Шкода.
Тези са два по-луксозни на 2 Ген. Сюперб, и един на 2 Ген Октавия.

Февруари 05, 2012, 19:00:08
Отговор #193

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето и останалите каталози и брошурки на Шкода, които имам.
Първите две са доста луксозни издания, отпечатани за Автосалоните във Франкфурт през 2005, и Женева през 2006.
Прилично са дебели, с твърди корици, и  включват материали и данни за цялата гама на Шкода, като и много подвижни снимки-картички.
Първия, за 2005, е издаден и по повод 100 годишнината на фирмата, и има данни и снимки за някои знаменателни модлеи от историята на Шкода.
Втория каталог, за 2006,  има и Диск със снимки, приложен с него.

Февруари 05, 2012, 19:07:44
Отговор #194

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И още две брошури на Шкода.
Пак са за Автосалони издавани, но имат само качествени снимки-картички в тях, без техн данни или текст.
Втория има Диск с повече снимки, за съотв модел.

А по-долу са 2 упътвания за експлоатация.
Първия е за Шкода 105-120, а втория, за разни модели на Лада.
Този за Шкодата, е куплиран на гърба, с гаранционна книжка. :)

Февруари 05, 2012, 21:00:05
Отговор #195

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето ин няколко разнопосочни, но интересни неща. :))
Първото списание го купих преди няколко години в Парага.
Доста подробни и автентични тестове има на повечето суперкари от последните години, но изданието е, на чешки език. ;)
А този каталог на Мишелин от 80-те, е полезен за показване на ориг размери гуми за различните Янг и Олдтаймери както и правилните им нива на налягане при помпане.

Долу са два доста дебели каталога, всеки с по над 30 страници.
Първия е пълен и подробен каталог на всички световни производители на товаро-транспортна/ вкл и минни свръх-камиони/, и пътническа техника, в средата на 90-те.
А най-долния е годишния, за 2011 каталога на фирмата Конрад, за пълната им гама електрически влакчета макети, които правят.

Февруари 06, 2012, 10:35:26
Отговор #196

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Брей, много е интересна тази история за емблемата на Фолц.
Не знаех, че е възможно да е била по съвсем друг начин направена.
Нищо чудно, че първия вариант навява асоциации със свастика - нали все пак марката е основана по идея на самия фюрер. Лично на мен обаче предната страница с БГ ралитата ми е по-интересна... абе въобще в Автокласиката понякога се намира доста любопитна и синтезирана информация, която не можеш да откриеш в нета.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 06, 2012, 13:15:55
Отговор #197

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И понеже Митко ме пита преди за каталози на стари Фордове, но извън този на Косуърта Сиера, който той взе, нямахме време да му покажа други, ето още няколко на УС Фордове които имам.
всъщност най-стария мой Фордов каталог който имам, е за американската им гама, от 1962 година.
Него вече го сканирах доста подробно, и е назад в историята на тази тема.

А тези два УС-Форд каталога- от 1989 и 1991, пък ги напазарувах тия дни, от нашия колега Пешо Панов.  :D
Но понеже няма в тях много инфо конкретно за модела Мустанг дето имам, а и си сканирах каквито данни ми трябват, стават и те за продаване.
Няма да ми трябват. :))

Най-долу пък, е каталог на най-лукзосната марка в гамата на Форд- Линкълн.
Тоя каталог, от 1967 година, обхваща най-красивите Контита. тези с 4 врати, дето задните се отварят в духа на предивоенната традици, наопаки.
Или иначе казано, Суисайд доорс. :)
Новост за 1967 год в гамата на Континентал, в добавка на седана и кабриото с 4 врати, е и фул сайз двувратото Хардтоп купе.

Февруари 06, 2012, 13:30:02
Отговор #198

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А ако Митко или някой друг, се интересува от каталози на европейския Форд от 80-те, качих няколко такива които имам оттогава, на моделите Фиеста, Ескорт, Орион, както и на някои други, по назад в темата.

А по отношение на горно сканирания каталог, може да се каже, че големия Конкурент през 60-те и 70-те, и като престиж, и като цена, на Линкълн, не са били чак толкова Кадилак /те са били една идея по вулгарно възприемани/ ами топ дивизията на Крайлсер- Империал.

Ето един каталог който имам, на за мен най красивия Империал, този от 1962 год.
Която е и последната моделна година, на божествено елегантната генерация фул сайз Крайслери, лансирана още, през 1957, и проектирана от Вирджил Екснър.

А по долу пък съм сканирал каталог на една кола, приличен контрапункт в тоя си вид на Империала. Но за мен доста интересна.  :D
Оказва се, че този събрат на колата на колегата Живков, е правен доста време, чак до 1992.
Или, близо десетилетие, след спирането на производството на роднината му седан.

Февруари 06, 2012, 14:25:53
Отговор #199

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Опс, изпуснах 2-3 снимки, от Каталога на УС Форд за 1991, на вановете Аеростар, както на УС версиите на Ескорт.
Оказва се, че Аеростарите даже ги е имало и във версия с двойно предаване.

А ръбестите евро Ескорти, правени от 1980 до 1990, са продавали и в САЩ, ама с поставени отвратително грозни дебели брони. :))
Малката Мазда 121, пък е продавана в Гамата на Форд като модел Фестива.