Автор Тема: Класически електрически автомобили  (Прочетена 540 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 12, 2018, 20:43:49
Прочетена 540 пъти

Неактивен maini4ka

• Публикации: 209
Това се нарича устойчиво развитие: вместо да изхвърляме, използваме отново и отново. Със своето ниско тегло и вечна каросерия от Дуропласт Трабантът е идеалния вариант.

Тук едни ентусиасти от София са преработили един - с повече ентусиазъм, отколкото с пари.  Китът предполагам е немски.

Декември 12, 2018, 20:45:56
Отговор #1

Неактивен maini4ka

А тук: по-професионален подход с повечко финансиране и с германска прецизност от фирмата ReeVolt, за съжаление също фалирала междувременно.

Декември 12, 2018, 20:58:36
Отговор #2

Неактивен maini4ka

Репортаж на "Просто гениално" на MDR за Matthias Bähr, който произвежда професионално в Дрезден малки серии електротрабанти вече 12 години…

Декември 12, 2018, 21:42:20
Отговор #3

Неактивен Plamen Hinkov

• Публикации: 108
1989г. в края( по думите на Димитър Димитров-възпитаник на "Техникум Киров") тръгва Трабант на електричество в София.  В клипа между 5-та  и 10-та минута. https://youtu.be/kUrHq9WcZnY

Март 12, 2019, 11:54:45
Отговор #4

Неактивен Acropolis 1800

• Публикации: 23
 Все още малко автомобилисти знаят, че електрическите автомобили са били значителен процент от превозните средства в началото на 20 век, и успешно са се конкурирали с автомобилите с ДВГ и парните автомобили.
Звучи невероятно, но електрическите автомобили в началото на 20 век са имали пробег около и даже над 100 км., имало е обществени зарядни станции, шофьорите са ги зареждали и вкъщи. Освен това, често са ги ремонтирали сами, а батериите са траели с години.
Сред най-известните марки са „Детройт Електрик“, „Бейкър Електрик“, „Милбърн Електрик“ „Колумбия“, „Уокър“ (електрически камиони), „Уейвърли“, „Уудс“, „Колумб“, „Трибелхорн“ и т.н. „Детройт Електрик“ оцеляват до 1930 г.
Електрическите автомобили са били предпочитани от жени, лекари, учени, карали са ги и политици като президента Т. Рузвелт. Ценяли са ги заради тихата возия, лесното управление и простотата в обслужването им.
Х. Форд, чиято съпруга е карала електрически автомобил, разказва играта на електрическите автомобили, след появата на електрическия стартер и особено с производството на Форд Модел Т. Автомобилите с ДВГ стават по-евтини, бензинът е изключително евтин и се инвестира в множество бензиностанции. Пример: цената на Форд Т през 1925 г. е била 260 кинта, докато „Детройт Електрик“ е бил пет пъти по-скъп.
Естествено ако автомобилизацията беше продължила по линия на електрическите автомобили, днес щяхме да живеем в доста по-различен свят в много отношения.

« Последна редакция: Март 12, 2019, 12:27:39 от Acropolis 1800 »

Март 12, 2019, 12:49:13
Отговор #5

Неактивен krankenstein

• Публикации: 6603
Доколкото помня революционното усъвършенстване на запалителната система за ДВГ от Робърт Бош, както и други подобрения в тяхната конструкция довежда до почти пълното изместване на електромобилите с течение на годините. https://www.auto-press.net/a:%D0%A0%D0%BE%D0%B1%D1%8A%D1%80%D1%82_%D0%91%D0%BE%D1%88___%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F

Въпреки всичко електромобилите винаги през годините са имали своята ниша за съществуване, най-вече като маршрутен градски и дори вътрешнозаводски транспорт и т.н... днес вече развитието на технологиите и изчерпването на ресурсите от течни горива отново дава възможност за по-широко използване на електромобилите не само по екологични, но и технологични съображения. Конверсията на класически коли с изчерпан ресурс на двигателите също е добра идея, виждали сме я реализирана в някои научнофантастични филми. За сега специално у нас голямата пречка е трудната, да не кажа невъзможна регистрация на такива конверсии, освен ако не са направени, сертифицирани и внесени от западна Европа. Въпросното софийско трабантче доколкото знам не е регистрирано като електромобил и съответно не се ползва от привилегиите и облекченията за този вид транспорт.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 12, 2019, 14:38:53
Отговор #6

Неактивен Acropolis 1800

• Публикации: 23
Доколкото помня революционното усъвършенстване на запалителната система за ДВГ от Робърт Бош, както и други подобрения...
Даа, прав си. И за изчерпването на горивата...нефт до около 2052, природен газ до около 2060, около...кофти цифри.
А, конверсиите са готини.

Март 12, 2019, 18:26:12
Отговор #7

Неактивен oldrat

• Публикации: 652
  • beep beep
    • Renault 4F6
Даа, прав си. И за изчерпването на горивата...нефт до около 2052, природен газ до около 2060, около...кофти цифри.
А, конверсиите са готини.

Океан голям - браунов газ много. Технология ше има когато някой може да пичли от ньега, шейх казва - нье ,докато има нефт шима нафта. Строят като луди в Дубай. Влагат си кинтьиетье докато може ,след 2050 ще разчитат на туризмъ. Ама туристи с как ше им додат без мазут?! Пък аз ше си купя магари към 2048ма. С каручка! И пак ше съм мобилен!  :)) :))
Уф ,не че смятам да живея с орлите ,ама ми се иска все пак да си карам дъргела.  :-[
А гадините не дават по 2 за лев. https://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/22492-kyde-umirat-neprodadenite-koli
Пуснете малко аванта , бе докато има бинзин!  И аз съм хора все пък! https://offnews.bg/offtopic/kade-otivat-da-umrat-neprodadenite-koli-snimki-337134.html

Март 12, 2019, 18:52:40
Отговор #8

Неактивен michev

• Публикации: 2365
  • only rear wheel drive
Разгледах линковете, това може би е вярно до някъде, ама едва ли на 100%. Ако аз съм един производител, и имам излишък от непродадени автомобили, не бих ги захвърлил така. Бих продавал, дори и на символични цени, защото по този начин все пак ще има някаква възвращаемост. Има хора, които не държат новият им автомобил, да е последният модел, който така или иначе след 3 години пак ще е подменен с друг, по-нов или фейслофтов. Хората, които си правят сметката, не са никак малко, както у нас, така и навън. 

Март 12, 2019, 21:40:06
Отговор #9

Неактивен dan4oteto

• Публикации: 7949
  • Йордан Георгиев