Автор Тема: Класически електрически автомобили  (Прочетена 36933 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 12, 2018, 20:43:49
Прочетена 36933 пъти

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Това се нарича устойчиво развитие: вместо да изхвърляме, използваме отново и отново. Със своето ниско тегло и вечна каросерия от Дуропласт Трабантът е идеалния вариант.

Тук едни ентусиасти от София са преработили един - с повече ентусиазъм, отколкото с пари.  Китът предполагам е немски.


Декември 12, 2018, 20:45:56
Отговор #1

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
А тук: по-професионален подход с повечко финансиране и с германска прецизност от фирмата ReeVolt, за съжаление също фалирала междувременно.


Декември 12, 2018, 20:58:36
Отговор #2

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Репортаж на "Просто гениално" на MDR за Matthias Bähr, който произвежда професионално в Дрезден малки серии електротрабанти вече 12 години…


Декември 12, 2018, 21:42:20
Отговор #3

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
1989г. в края( по думите на Димитър Димитров-възпитаник на "Техникум Киров") тръгва Трабант на електричество в София.  В клипа между 5-та  и 10-та минута. https://youtu.be/kUrHq9WcZnY

Март 12, 2019, 11:54:45
Отговор #4

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
 Все още малко автомобилисти знаят, че електрическите автомобили са били значителен процент от превозните средства в началото на 20 век, и успешно са се конкурирали с автомобилите с ДВГ и парните автомобили.
Звучи невероятно, но електрическите автомобили в началото на 20 век са имали пробег около и даже над 100 км., имало е обществени зарядни станции, шофьорите са ги зареждали и вкъщи. Освен това, често са ги ремонтирали сами, а батериите са траели с години.
Сред най-известните марки са „Детройт Електрик“, „Бейкър Електрик“, „Милбърн Електрик“ „Колумбия“, „Уокър“ (електрически камиони), „Уейвърли“, „Уудс“, „Колумб“, „Трибелхорн“ и т.н. „Детройт Електрик“ оцеляват до 1930 г.
Електрическите автомобили са били предпочитани от жени, лекари, учени, карали са ги и политици като президента Т. Рузвелт. Ценяли са ги заради тихата возия, лесното управление и простотата в обслужването им.
Х. Форд, чиято съпруга е карала електрически автомобил, разказва играта на електрическите автомобили, след появата на електрическия стартер и особено с производството на Форд Модел Т. Автомобилите с ДВГ стават по-евтини, бензинът е изключително евтин и се инвестира в множество бензиностанции. Пример: цената на Форд Т през 1925 г. е била 260 кинта, докато „Детройт Електрик“ е бил пет пъти по-скъп.
Естествено ако автомобилизацията беше продължила по линия на електрическите автомобили, днес щяхме да живеем в доста по-различен свят в много отношения.

« Последна редакция: Март 12, 2019, 12:27:39 от Acropolis 1800 »
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Март 12, 2019, 12:49:13
Отговор #5

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Доколкото помня революционното усъвършенстване на запалителната система за ДВГ от Робърт Бош, както и други подобрения в тяхната конструкция довежда до почти пълното изместване на електромобилите с течение на годините. https://www.auto-press.net/a:%D0%A0%D0%BE%D0%B1%D1%8A%D1%80%D1%82_%D0%91%D0%BE%D1%88___%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F

Въпреки всичко електромобилите винаги през годините са имали своята ниша за съществуване, най-вече като маршрутен градски и дори вътрешнозаводски транспорт и т.н... днес вече развитието на технологиите и изчерпването на ресурсите от течни горива отново дава възможност за по-широко използване на електромобилите не само по екологични, но и технологични съображения. Конверсията на класически коли с изчерпан ресурс на двигателите също е добра идея, виждали сме я реализирана в някои научнофантастични филми. За сега специално у нас голямата пречка е трудната, да не кажа невъзможна регистрация на такива конверсии, освен ако не са направени, сертифицирани и внесени от западна Европа. Въпросното софийско трабантче доколкото знам не е регистрирано като електромобил и съответно не се ползва от привилегиите и облекченията за този вид транспорт.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 12, 2019, 14:38:53
Отговор #6

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Доколкото помня революционното усъвършенстване на запалителната система за ДВГ от Робърт Бош, както и други подобрения...
Даа, прав си. И за изчерпването на горивата...нефт до около 2052, природен газ до около 2060, около...кофти цифри.
А, конверсиите са готини.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Март 12, 2019, 18:26:12
Отговор #7

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Даа, прав си. И за изчерпването на горивата...нефт до около 2052, природен газ до около 2060, около...кофти цифри.
А, конверсиите са готини.

Океан голям - браунов газ много. Технология ше има когато някой може да пичли от ньега, шейх казва - нье ,докато има нефт шима нафта. Строят като луди в Дубай. Влагат си кинтьиетье докато може ,след 2050 ще разчитат на туризмъ. Ама туристи с как ше им додат без мазут?! Пък аз ше си купя магари към 2048ма. С каручка! И пак ше съм мобилен!  :)) :))
Уф ,не че смятам да живея с орлите ,ама ми се иска все пак да си карам дъргела.  :-[
А гадините не дават по 2 за лев. https://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/22492-kyde-umirat-neprodadenite-koli
Пуснете малко аванта , бе докато има бинзин!  И аз съм хора все пък! https://offnews.bg/offtopic/kade-otivat-da-umrat-neprodadenite-koli-snimki-337134.html

Март 12, 2019, 18:52:40
Отговор #8

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Разгледах линковете, това може би е вярно до някъде, ама едва ли на 100%. Ако аз съм един производител, и имам излишък от непродадени автомобили, не бих ги захвърлил така. Бих продавал, дори и на символични цени, защото по този начин все пак ще има някаква възвращаемост. Има хора, които не държат новият им автомобил, да е последният модел, който така или иначе след 3 години пак ще е подменен с друг, по-нов или фейслофтов. Хората, които си правят сметката, не са никак малко, както у нас, така и навън. 

Март 12, 2019, 21:40:06
Отговор #9

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев