Автор Тема: Alfa Romeo GT 1300 Junior 1972 - Една сбъдната мечта  (Прочетена 20329 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 25, 2018, 00:42:12
Прочетена 20329 пъти

Неактивен de4o

  • Публикации: 46
Здравейте на всички, искам тук да споделя за една моя дългогодишна мечта която вече е реалност. Проблемът е че не мога да я опиша с две думи, дори и не знам от къде да започна.
Като цяло съм фен от доста години имал съм алфа и дори в момента имам една 33 от 1993 г. ,но това което винаги съм искал е GT или GTV от седемдесетте години.
Всъщност не бях сигурен до момента в който не изтървах първата такава преди около 9 месеца след това и още една си замина без дори да се усетя после още една и още една и в момента в който се появи тази знаех, че няма да си простя ако изтърва и нея. Звъннахме на продавача.
И ето точно тук искам да изкажа искрени благодарности на колегата Speeder без чиято помощ нищо нямаше да се случи, всъщност по голямата част от комуникацията я осъществи той. Също и той е човека към когото съм се обръщал за всякакви въпроси относно модела. 8))
Отплеснах се малко. След  няколко телефонни разговора  вече пътувахме към Австрия и в 21 00 часа бяхме там. Продавача се оказа колекционер реставратор и търговец предимно на Алфа Ромео а колата и състоянието в което я заварихме надминаха всичките ми очаквания оказа се доста здрава от към механика с прекрасно работещ мотор спирачки и кутия, интериора явно беше подменен с оригинален може би наскоро а боята, всъщност от боята има какво още да се желае, но на първо време и така е добре. Дори колата си има TUV-австрийски преглед до януари 2019г.
След кратък оглед и пробно шофиране из австрийската мъгла (ебаси и мъглата) се договорихме и колата вече беше моя (не че ми трябваше да я карам за да реша) и като казвам ,че беше моя всъщност говоря за документите с които си тръгнахме за България а колата остана още седмица преди да поеме за насам.
За щастие по пътя всичко беше наред и тази седмица мина неусетно колата е вече тук и много и се радвам и аз и синът ми на 2 и половина години за когото съм запазил мястото до мен. :) :) :)
След няколко дена я вдигнах на подемник за оглед, и отново приятна изненада оказа се че предишния собственик е сменил четирите спирачни диска с чисто нови и не е спрял до там, подменил е и цялото окачване със по-ниско спортно, заедно с амортисьорите, това си е чист коледен бонус  :) :) :) :) :) :)

« Последна редакция: Декември 26, 2018, 11:58:22 от dido1903 »

Декември 25, 2018, 08:36:06
Отговор #1

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
Искам най-искренно да честитя за новата придобивка! Да ви носи много радост със сина и удоволствие от шофирането  :) За мен този модел също е мечта и се радвам, че има хора, които успяват да сбъдват мечтите си  :)

Надявам се да присъствате на някое мероприятие и евентуално да имам честта да седна в мечтания си автомобил  :-[ Не се познаваме, но доста често съм засичал 33-ката по разни италиански мероприятия  :)

Тъкмо вчера с колегата Dan4oteto коментирахме, че изведнъж се появиха няколко Алфи от 105 серия   :o

Декември 25, 2018, 10:05:54
Отговор #2

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Браво Дечо, чудесен екземпляр! Честито! Прекрасна Коледа 😀
we all have wings, but some of us don't know why

Декември 25, 2018, 10:16:52
Отговор #3

Неактивен de4o

  • Публикации: 46
Благодаря за пожеланията и да определено ще се засичаме на мероприятия а 33-ката малко ще си почине в гаража защото смятам да покарам ГТ-то тази година

Декември 25, 2018, 10:35:11
Отговор #4

Неактивен ГеоргиБс

  • Публикации: 101
Много красив модел,благородно ти завиждам.Наистина имаш голям късмет с покупката и.Честито!

Декември 25, 2018, 13:22:57
Отговор #5

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Честито и от мен! Много красив автомобил, при това явно в добро състояние!

Декември 25, 2018, 14:26:22
Отговор #6

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Честито!
Признавам си, че и аз завиждам благородно :)
Само хубави моменти ви желая 8))

Декември 25, 2018, 18:36:52
Отговор #7

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Честита придобивка, страхотна кола! Пожелавам много радостни моменти с Алфата.  :)
Джантите са супер готини, диларово инсталирана опциа ли са били...

Интересно и годината на модела кога е, гледам че не е с така наречената- Кантен хаубе, на немски...

Декември 25, 2018, 18:39:13
Отговор #8

Неактивен TwoStroke

  • Публикации: 87
Ехаа , зверска е :)

Декември 25, 2018, 19:16:19
Отговор #9

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
 Честита италианска красавица! Много е хубава! Стотици хубави моменти да изкараш с нея!