Автор Тема: Alfa Romeo GT 1300 Junior 1972 - Една сбъдната мечта  (Прочетена 20332 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 03, 2019, 21:04:09
Отговор #30

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Още едно бижу което се реставрира от А до Я по перфектен начин :)


Януари 04, 2019, 14:01:19
Отговор #31

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Алфата изглежда отлично, поздравления!
Бих препоръчал да не се захващате с ремонти и модификации, дори и да не е всичко перфектно. Нормално е за кола, гонеща половин век. Покарайте няколко години, съберете всичко необходимо и чак тогава.
Това, че в някаква година са пръскали дъното с битум не е фатално - това е било общоприета практика за ония години. Още повече, фабричната защита на италианска кола от началото на 70-те не е била приоритет. Според мен няма никакъв смисъл да се чисти въпросния битум - той дава механична защита на елементите от шасито от камъчета.

Естествено, трябва добре да се огледа отдолу и да се възстанови ламарината, ако има корозия.
Ако купето няма нужда да се заварява или боядисва (или след като се ремонтира), лятото следва да се извади интериора (нищо не пречи да се изпере мокета) и да се обработят прагове, колонки и врати с консервант (много цапа). Вадят се тапите от дренажните отвори, промива се хубаво с течаща вода от кал и прах. Оставя се да изсъхне. Пръска се с тънък маркуч с накрайник, позволяващ разпръскване във всички посоки.
Аз лично съм ползвал консервант основно на Кар Систем (Варшавата, допълнително на Жигулата и сега последно на Волгата М21). Жигулата сме я пръскали и с фабричен консервант на БМВ. Щях да взема от него и за Волгата (при мен е елементарно по служебна линия, а и дори и така свободно за клиенти не е скъп - 30 и няколко лева литъра в Ауто Бавария). В крайна сметка един колега ми подари Кар систем, останал неползван от реставрацията на неговата кола, та така. Този на БМВ е супер (не че на Кар Систем не е)
При все, че си позволявам да изкарвам колите дори и на сняг понякога, за толкова години - никаква корозия.

Януари 12, 2019, 00:24:26
Отговор #32

Неактивен de4o

  • Публикации: 46
Отново благодаря на всички за пожеланията.
И така след като регистрирах колата реших да я покарам десетина дни за да видя как ще се държи и какво ще излезе за ремонт. Общо взето нещата са козметични и сега е сезона да се направят.
Първото което забелязах е че динамото презарежда и релето е заминало за щастие успях да си намеря чисто ново онлайн от България само за 15 лв. и е досущ като оригиналното(направо не е за вярване).

След това свалих дръжките на вратите за смяна на кожата че се е напукала а и имаше нужда от освежаване.

Разглобих и предницата за да сменя лъскавото покритие на рефлекторите, маската също има нужда от пребоядисване.

След това предстои изрязване на мокет за багажника и купето и смяната на всички масла.

Ето няколко снимки как стои на пътя


Януари 12, 2019, 12:35:55
Отговор #33

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
Много красив автомобил!Колкото ми харесва външно,толко ме кефи и интериора!Разположението на уредите,особено скоростния лост...Това е АЛФА РОМЕО истинска!Незнам защо не правят италянците,като американците,да пускат модели от 60-те и 70-тте,леко фейснати и модернизирани,но запазващи духа им.Вижте им Мустанга,Камарото,Чарджъра...Колега завиждам ти-благородно разбира се,и я карай тая кола повече,когато е хубаво времето,кел файда ,да ти виси в гаража,поне ще радваш и други хора,минавайки покрай тях с тази истинска Алфа,и да видят какво е кола!

Януари 12, 2019, 12:43:09
Отговор #34

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Правеят - Фиат 500 Абарт, Алфа 4C, 8C...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 12, 2019, 12:57:37
Отговор #35

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
Правят,нищо не правят!Мотора на 500,къде е-отпред,а трябва да е отзад!На 4 ц е отзад-къде е кардана?

Януари 27, 2019, 21:32:19
Отговор #36

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Качвам малко любопитна документация, която снимах на връщане от огледа в Австрия :)

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 27, 2019, 21:35:55
Отговор #37

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ама,ти още колебаеш ли се  :))
retrobs.com

Януари 28, 2019, 09:51:57
Отговор #38

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Нее, колебание нямаше. Дечо я отнесе веднага.

Аз просто публикувам, да има за идните поколения. ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 07, 2019, 20:51:05
Отговор #39

Неактивен de4o

  • Публикации: 46
И такааа ето до къде съм докарал ремонта с който се захванах или по-точно филма в който се вкарах :)
Предницата е с пребоядисана маска и реновирани рефлектори, а емблемите на калниците и новите хромирани огледала предават завършен вид на колата което не е точно така защото все още не съм монтирал таблото.

Може да няма табло, но поне воланът е със сменено лаково покритие което на снимката е излезнало доста жълто.



Вратите също ги бях свалил за да им сменя втулките на пантите защото бяха износени и вратите пропадаха ,след което искаха и регулиране.