Автор Тема: Музей за въоръжение и техника във в.ф. 24480 в Ловеч - "Гуровото"  (Прочетена 12192 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 29, 2018, 20:08:43
Прочетена 12192 пъти

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Уважаеми колеги---след многократни опити и хватки най-после успях да влезна в музея за стара военна техника в секретното под.ГУРОВОТО-ЛОВЕЧ. Техниката която видях там ми надмина очакванията.Екземплярите от който имаше и от далечната 1935 год.бяха внимателно и много старателно почистени и подредени.Тук се намираше и цялата техника от Враца за която е ставало въпрос в този форум.За сведение преди снимките искам да споделя че 90-процента от екземплярите беше в изправност и работеща.Всички машини бяха вдигнати на трупчета и консервирани----т. е.---възд. филтри.....ауспуси и т. н. бяха грижливо обвити с платно промазано дебело с грес-----вие знаете какво значи консервация.В музея ще видите и танк Т-34----който съм сигурен че е последния работещ в страната ни.Ще видите ЩАЕР-400 от 1935 г.......ОПЕЛ -Блиц от 1943 г.......ГАЗ-67-......от 44 г..........МАЗ-200-от 54 г.........М-ка от 1941 г.-----мотор ДКВ-350-от 1944 г........Кюбелваген от 1942 г......и още много други ценни екземпляри. ПРЕДОСТАВЯМ ВИ СНИМКИТЕ-----Наслаждавайте се.








t.name/image/KkFyt][/url]






/KkgUx][/url]









« Последна редакция: Април 26, 2022, 16:40:21 от dido1903 »

Декември 29, 2018, 20:13:49
Отговор #1

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
ЕВАЛАТААА  8))

Декември 29, 2018, 20:17:47
Отговор #2

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Леле, страхотна сбирка.
И браво на отговорните другари, офицери и сержанти, за ентусиазма и поддръжката.
Дори и не очаквах, че в БГ ще има ЗиС-5 останал въобще, особено пък в добро здраве.

Похвално начинание и действия, браво!  :)

Декември 29, 2018, 20:31:46
Отговор #3

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Капитан Тетевен,имате усмивка пред строя! :)
Браво за положените усилия да се съхрани тази уникална техника!
retrobs.com

Декември 29, 2018, 20:44:21
Отговор #4

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Капитан Тетевен,имате усмивка пред строя! :)
Браво за положените усилия да се съхрани тази уникална техника!
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Честно казано след като знам с какви усилия се добрах до техниката се чувствам като Генерал......яд ме е че около 15 снимки не се появиха ----но утре ще се опитам да ги пресея и кача.   И НЕЩО ИНТЕРЕСНО И ТРЕВОЖНО------от форума отдавна съм научил че шевкинята на НИВМ е кратко казано----далавераджиика.След като техниката от ВРАЦА на 100-процента е прибрана в ЛОВЕЧ----тя се е появила там и е имало големи скандали че същата е трябвало да се достави при нея в СОФИЯ.Не знам кой авторитетен човек се е намесил ----но тя остава в ЛОВЕЧ.доколкото знам изключително ценни екземпляри при нея в СОФИЯ са изчезнали или тотално съсипани.Лично аз преди 2-години там попитах за един експонат при което-----с извинение -----ме навряха в кучи гъз.------просто заради въпроса----КЪДЕ Е........За ЛОВЕЧ мога да бъда абсолютно спокоен защото там всичко е потдържано и подредено като АПТЕКА............Дано така си и остане за поколенията.

Декември 29, 2018, 20:54:50
Отговор #5

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Е,нали затова у форума имаме агент на КГБ и ДС .... надявам се да даде информация от "първа ръка"  ;D
retrobs.com

Декември 29, 2018, 21:27:35
Отговор #6

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
А има ли начин и простосмъртните ретро маниаци да видят този елексир за душата?
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Декември 29, 2018, 21:52:31
Отговор #7

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
А има ли начин и простосмъртните ретро маниаци да видят този елексир за душата?
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    ЗНАЧИ----Правят се дни на отворените врати за тази сбирка ......Миналата година по-случай Независимоста на България имаше такъв ден.  В този ден отиваш на портала и на дадени часове----бяха 10 ч....12 ч. и в 14 часа идва автобус от старите Чавдарки с двигателя отзад----товари групата и тръгва навътре в поделението.След известно време пътуване се спира пред гаража с техниката-----там се прави инструктаж на по-сетителите и се влиза вътре с 3-4 сержанти -наблюдатели.Разрешено е снимането.....можеш да отвориш кабина или капак на двигател и да разглеждаш.Придружаващите са много любезни.......И ПАК ПОВТАРЯМ-----Стресирах се от абсолютния ред и чистота както и от консервацията на експонатите.    ПРИПОМНЯМ-----че над 90-процента от екземплярите са работещи.      ПОЕМАМ атгажимента ----при първи ден на отворени врати/ имам възможност да ме уведомят/  ще ВИ ИНФОРМИРАМ.    УВЕРЯВЯМ ВИ----НЯМА ДРУГО ТАКОВА МЯСТО В България за виждане на запазена военна техника.

Декември 30, 2018, 00:36:16
Отговор #8

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Изумително!  :o

Декември 30, 2018, 05:29:19
Отговор #9

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Да разбирам ли че е музей, но вътре в рамките на военно поделение, до което достъпа е ограничен ?
немец мръсен, бандит магистрален ...