Общи форуми > Автомобилни музеи и изложби

Музей за въоръжение и техника във в.ф. 24480 в Ловеч - "Гуровото"

(1/7) > >>

тетевен:
Уважаеми колеги---след многократни опити и хватки най-после успях да влезна в музея за стара военна техника в секретното под.ГУРОВОТО-ЛОВЕЧ. Техниката която видях там ми надмина очакванията.Екземплярите от който имаше и от далечната 1935 год.бяха внимателно и много старателно почистени и подредени.Тук се намираше и цялата техника от Враца за която е ставало въпрос в този форум.За сведение преди снимките искам да споделя че 90-процента от екземплярите беше в изправност и работеща.Всички машини бяха вдигнати на трупчета и консервирани----т. е.---възд. филтри.....ауспуси и т. н. бяха грижливо обвити с платно промазано дебело с грес-----вие знаете какво значи консервация.В музея ще видите и танк Т-34----който съм сигурен че е последния работещ в страната ни.Ще видите ЩАЕР-400 от 1935 г.......ОПЕЛ -Блиц от 1943 г.......ГАЗ-67-......от 44 г..........МАЗ-200-от 54 г.........М-ка от 1941 г.-----мотор ДКВ-350-от 1944 г........Кюбелваген от 1942 г......и още много други ценни екземпляри. ПРЕДОСТАВЯМ ВИ СНИМКИТЕ-----Наслаждавайте се.








t.name/image/KkFyt][/url]






/KkgUx][/url]









koruderliev:
ЕВАЛАТААА  8))

USfan:
Леле, страхотна сбирка.
И браво на отговорните другари, офицери и сержанти, за ентусиазма и поддръжката.
Дори и не очаквах, че в БГ ще има ЗиС-5 останал въобще, особено пък в добро здраве.

Похвално начинание и действия, браво!  :)

РумбатаБс:
Капитан Тетевен,имате усмивка пред строя! :)
Браво за положените усилия да се съхрани тази уникална техника!

тетевен:

--- Цитат на: РумбатаБс в Декември 29, 2018, 20:31:46 ---Капитан Тетевен,имате усмивка пред строя! :)
Браво за положените усилия да се съхрани тази уникална техника!

--- Край на цитат ---
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Честно казано след като знам с какви усилия се добрах до техниката се чувствам като Генерал......яд ме е че около 15 снимки не се появиха ----но утре ще се опитам да ги пресея и кача.   И НЕЩО ИНТЕРЕСНО И ТРЕВОЖНО------от форума отдавна съм научил че шевкинята на НИВМ е кратко казано----далавераджиика.След като техниката от ВРАЦА на 100-процента е прибрана в ЛОВЕЧ----тя се е появила там и е имало големи скандали че същата е трябвало да се достави при нея в СОФИЯ.Не знам кой авторитетен човек се е намесил ----но тя остава в ЛОВЕЧ.доколкото знам изключително ценни екземпляри при нея в СОФИЯ са изчезнали или тотално съсипани.Лично аз преди 2-години там попитах за един експонат при което-----с извинение -----ме навряха в кучи гъз.------просто заради въпроса----КЪДЕ Е........За ЛОВЕЧ мога да бъда абсолютно спокоен защото там всичко е потдържано и подредено като АПТЕКА............Дано така си и остане за поколенията.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия