Автор Тема: Fiat Tipo 1.4i.e. 1992  (Прочетена 3458 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 02, 2019, 21:43:21
Прочетена 3458 пъти

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Здравейте колеги!Реших да представя още един от автомобилите ми понеже вече и тя гони 30-така :D.Колата е Fiat Tipo 1.4Ie 1992година купена е нов внос през 2005г от дядо ми и идва от северна Италия.Като екстри няма почти никакви :D отпред е с ел.стъкла и е с халогени и това е няма дори и хидравлика.Наследих Я след като реши да си купува по-нов автомобил.Беше ми жал като Я остави а не ми се продаваше понеже е доста запазена и вече рядко се срещат в подобно състояние.В началото си Я карах и не смятах да се захващам да правя нещо по нея,но все нещо ме човъркаше от вътре да променя малко външния вид :D.
Колата след като Я взех и пастирах :)



Не след дълго и взех и джанти.

А след това и оригинално антикрило


Последва и кожен салон оригинален за Фиат Типо



Последното нещо и доста трудно беше да намеря стопове от Fiat Tipo Sedicivalvole за мой късмет единия го намерих в ОЛХ а другия го намери един приятел. :)

Общо взето това е :)
« Последна редакция: Януари 02, 2019, 22:24:21 от dido1903 »

Януари 04, 2019, 17:00:01
Отговор #1

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Типотата се вкарваха масово и за много хора те бяха първата западна кола, която си купуват. Много фенове на "италианките" в БГ са закърмени с този модел.

Супер добър автомобил, дал гените си на много италианските коли чак до миналото десетилетие.
Много просторен, практичен, с неразрушими двигатели и типично изчанчен по италиански.

Добре си го нагласил твоя, с екстри.

Рядката вече двуврата версия има много яка странична линия.
В Пловдив имаше едно такова Седичи, на Грозния, ако се сещаш. Много брутално вървеше тая гад!

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 04, 2019, 21:27:09
Отговор #2

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Наистина Типо в началото на деветдесетте беше масово внасян и много експлоатиран модел. Наистина добра кола - здрава и дуракоустойчива, въпреки многото неоснователни критики. Карал съм доста такава служебка турбодизел. За първите години след соц епохата беше истински самолеД  :) И с това дигитално табло, като в Star Wars се чувствах.
Честито от мен за колата. Мисля обаче, че си на ръба да я пренапудриш. Естествено всеки си прави колата според вкуса. Успех от мен !

Януари 04, 2019, 22:26:58
Отговор #3

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Даа на Грозния червеното Типо наистина вървеше много,сега също има едно черно Седичи в Пловдив.Не смятам да е накичвам повече от тук нататък само поддържане. :)

Януари 12, 2019, 12:54:20
Отговор #4

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
Много ти е хубаво Типо-то ,колега!Наистина Типо е много сполучлив и хубав модел.Аз исках по едно време да закупя,но не намерих за продан читаво,колебаех се между Типо,или Темпра,но ми изпадна в последствие 145-ца,с боксерен мотор,и понеже мотора си е на АЛФА РОМЕО,я прибрах.И действително колите на типо-платформата са учудващо широки отвътре:)За сравнение имам и 166-ца,и подчертавам ,че 145-цата ми е по удобна,по широка и по лека за каране.

Януари 12, 2019, 13:22:22
Отговор #5

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
ivopifeca-Благодаря ти колега!Аз имам 155-ца а баща ми Дедра които са на същата платформа. Наистина са широки и доста лесни за каране,единствения минус за който се сещам са на задния мост лагерите, и 3-те коли са почнали да отварят задните колела и ще трябва в най-скоро време да ги правя :).Но и те както всяка друга част си имат определен живот :)

Януари 12, 2019, 13:40:50
Отговор #6

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
Хахааа,наред с боксера имаме и 2 146 турбодизели,едната я кара сестра ми,другата баща ми-безотказни.На сестра ми,още когато я купих задните гуми бяха в разкрач,и сменяхме лагерите на задните носачи-наистина тва е много тъпа история:)Сега на боксера имам само понякога някакво изчукване от задния мост,все едно някой удря с метална пръчка по купето отдолу-много странно!Задните гуми не са разкрачени,вдигахме я на подемник-разклащане на колелата-всичко здраво!Не мога да разбера откъде е?А по дупки го няма,само понякога при слизане от плавен легнал полицай-дали не са некой от амортресьорите?Както и да е,и Дедра, и 155 са много хубави коли,за жалост с предно предаване,особено на 155-не го прощавам,жалко за визията:)

Януари 30, 2019, 19:52:56
Отговор #7

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
Супер е Типото, но тези джанти, са за Гоуф 2 със сини пръскалки, без да се обиждаш.
Дори с оригиналните тасове изглежда много по-добре. Джантите за Типо са едни - от Седичи, и от Крома.