Автор Тема: Mоят Volkswagen Golf mk1 Cabriolet  (Прочетена 21185 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 06, 2011, 15:05:19
Прочетена 21185 пъти

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Да представя и моята кола :) Имам я от няколко месеца ,колата е 1993година от последните бройки ,води се Classic изпълнение ,който включва: различна от обикновенните единички тапицерия ,борд.компютър(MFA),електрически гюрук ,HVAC системата за парното(много голяма грешка на VW) ,15ки лети джанти модел Estoril ,GTI окачване и GTI спирачки(на 239мм вентилирани и барабани отзад) ,стабилизиращи щанги като на GTI и хидравлика. Няколко снимки от първия и ден при мен: :)

Чакаща пред КАТ с по-гоелмия и зелен батко  :laugh1: :laugh1: 



Вече на излзане от Враца-та  :JC_boogie:



И същата вечер решени на 10градуса да се гъзареем малко  :laugh1:



И от това изкарване имаше сигурно 1 месец ,в който си стоя мирно и на топло в гаража. За този един месец закупих повечето консумативи които трябва да сменям като се постопли(ремък,ролка ,филтри и масло - взех Mobil 10w40).

В един отново студен ноемвриийски месец решихме да изкараме Голфи с Дидо ,като това беше и повод да почистиме с него дебитомера и дросела(има лоши спомени той от тая операция). Чистихме го с спрей за чистене на карбуратори и Shell Start Gas и се усети веднага ефект. Беше се наслоило доста масло по клапата ,маркучите и дебитомера. Малко изчезна замислянето при подаване на газта.

След това колата отново престоя в гаража около 1 месец ,като замислях ъпгрейд на аудиото в кабриото. Като го купих имаше неработещ плеър Tevion и оригиналните mid-ове  :laugh1: Сложих старият ми плеър от Jetta-та Pioneer DEH30MP ,който свири много доволно:



Свиреше приятно с mid-овете ,но винаги може още. След коледа направихме един лек trip с отново този бот Дидо до Лом. От там се върнахме със усилвател Hi-Fonics Centurion X - 1x320w на 4ома ,Pioneer D257D2 и захранващи кабели 8квадрата.



Mислех да оставя сглабането и правенето на кутяи за пролет ,но още след 2дена откакто ги взех ,един приятел(Сашко) почна да ме навива да я правим и така навръх нова година бяхме готови с касата ,кабелите прекарани и свиреше яката в кабриото  :bp: В началото на януари я тапицирахме също с филц за колони и стана перфектна.

Също за предна линия избрах Hertz DT16:



Също реших да затъмня с тъмно фолио предните и страничните мигачи.Предните станаха добре ,но на страничните малко се изложих ,но ме задоволява за сега :) Също за тва време си прекарах и aux кабел за телефона от СД-то :) Откакто взех колата имах проблеми с оборотите на студен двигател. Всеки който питах все различно ми казваше. Поръчах си стъпково моторче от G60 от форума и го смених с моето и изненада - колата почна да държи перфектни оброоти дори и студена. Сега се чудя какви свещи да избера ,за да сменя сегашните ,че не ми харесва работата на мотора и като ,че ли не доизгаря бензина добре.  Ето някои снимки на колата до сега :)






Това е засега от мен :) До пролетта има доста време и дотогава ще се работи когато може по колата :)

Февруари 06, 2011, 21:45:13
Отговор #1

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Готини автомобилчета са тези единички, честит да ти е !
Толкова млади , а вече янгтаймери :)
Този борд компютър какво показва?
Ако можеш да му щракнеш някоя снимка, че ми е много любопитно.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 06, 2011, 23:08:47
Отговор #2

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Принципно показва
-измината километри(може да си ги нулираш)
-Часовник
-l/100km(и среден разход за определен период от време)
-външна температура
-температура на маслото(почва да показва над 50градуса)

В момента имам проблем с литрите на 100км и външната температура. Проблема с външната температура предполагам е от дефектирал датчик ,който ще сменя като сваля предната броня ,но проблема с литрите не мога да го открия никъде  :(

Февруари 07, 2011, 00:27:26
Отговор #3

Неактивен xctr

  • Публикации: 93
Икономайзера (литри на 100) на това MFA e изпълен със вакум маркуче което влиза отзад в таблото, обаче къде е вързано изобщо не мога да ти кажа! Може би към сервото а може и към колектора някъде. Провери дали изобщо е вързано и какво е състоянието на маркучето, защото не прави ли добър вакум МФА-то няма да отчита правилно.
[\\][___////___][\\]
Fiat Tipo 5door 1.4 SOHC Carb SX
Fiat Tipo 3door 1.6 DOHC Dual Dellorto 40 DHLA - project in progress

Февруари 07, 2011, 07:19:33
Отговор #4

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
То са сумати вакуум маркучета ,които влизат дори в подаклниците(има някви джунджории) там. Някой ден ще го мъча това и ще сменям тия маркучи ,щот си е голямо разглабяне за някакви си маркучи :-X

Февруари 13, 2011, 22:55:47
Отговор #5

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Готин Голф, Колега! Супер е! Дай информация за двигателя. Какъв е точно?
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 20, 2011, 11:07:24
Отговор #6

Неактивен ktborisov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Чудесно голфче, колега! В квартала имаме едно такова, синьо и като мине пуска алармите  >:D

Март 20, 2011, 22:03:36
Отговор #7

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Готин Голф, Колега! Супер е! Дай информация за двигателя. Какъв е точно?

Двигателя е 1.8 2H 98конски сили. Монтира се на Голф 1 Кабрио в късните години и на Голф 2 синхро(4х4 модела). Ел.инжекция се води(Digifant). Наскоро му смених компютъра с такъв от 112конски сили(разликата между двата двигателя са катализатора и компютъра).Засега сме още в тестов период. Старият компютър беше Siemens ,новият е Bosch :)

Март 21, 2011, 12:04:31
Отговор #8

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Колега май в неделя те видях с колата на Витиня  ???

Март 23, 2011, 20:49:13
Отговор #9

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Не съм бил аз ,колата не е излзиала почти от околнистите на Оряхово откакто съм взел колата. Правя малко по-малко каквото мога. Вчера разглобих дросела за основно почистване ,както и колектора и ще си майсторя Oil Catch Can ,че много ми се цапат по-горните чаркове  :o Иначе вчера тотално ми сдаде багажа акумолатора ,трябва сега да търся друг ,лайстни намерих странични трябва да ги поръчам ,работата с компютъра от 112те коня нещо не сполучи(вървеше до време ,докато изведнъж спря всичко и няма палене повече с него  >:( ). Времето се е пооправи и ще почвам да побутвам малко по-малко каквото мога.

Ето 2 пикчърса от вчера:


« Последна редакция: Март 23, 2011, 20:51:01 от Gigabyte »