Автор Тема: Mоят Volkswagen Golf mk1 Cabriolet  (Прочетена 21180 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 08, 2011, 00:26:37
Отговор #10

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191


Днеска получих лайстните ,които така дълго чаках. Тия дни ще влиза за боядисване на някои забележки и за пастиране след  това. Като е готова ще сложа и лайстните и ще пусна крайният ефект  :)

Април 30, 2011, 05:23:50
Отговор #11

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Малко ъпдейт на темата :)
1.Купих си лайстни за всички панели (хромовите) ,както и сложих хромовите подложки на дръжките(да са в тон)
2.Накрайник за задното гърне
3.Оправихме задния капак ,предния капак(отвътре беше кипело и беше много зле ),задните вежди(имаше точки от камъчета) и ги боядисаха.
4.Цялостно пастиране на цялата кола
5.Направих си кори за багажника ,тапицирах си ги и лека циганийка за осветление :))
6.Обслужих двигателя да е готов за път.
7.Промених стоповете ,като ги направих целите червени с фолио  >:D
Ето някои снимки:












На последните снимки са последните приготовления за VWaterfalls 2011г ,като след малко пътуваме натааам :)))

Април 30, 2011, 10:27:45
Отговор #12

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Прекрасна единичка колега! Рядко се срещат така пипнати с любов и мярка екземпляри. Повечето, които срещам по пътищата са накачулени  кич и направо отблъскват. Твоя голф е стил и красота отвсякъде. Поздравления!

Май 01, 2011, 16:16:56
Отговор #13

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Поздравления за хубавия и поддържан автомобил.Една съхранена жива класика! :)

Юни 21, 2011, 22:07:00
Отговор #14

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Да добавя и някои дребни нещица свършени от мен:

1.Оправих си вратите ,сега се затварят като хладилник :))
2.Почистих колектора и маркучите на всмукателя ,както и дросела много старателно.
3.Изведох маслените пари в околната среда и вече не трябва да се цапат маркучите.
4.Сложих компютър от PF 107 кончета, след като изгорих един от PB  :D
5.Сложих си джантите от мк3-ката ,15" Mille Miglia 7J Et35

Кабриото обра точките и по баловете  :JC_boogie: Карахме един приятел на бал :) Ето някоя снимка от вчера :






и моя милост:


Двете палатки мк1 & mk3:



След това дойде и ред на нови джанти ,защото петолъчките са за по-модерна кола според мен и не тичат на мк1-то. Бартеросах ги с един пич от форума. Марката им е MiM ,реплика на BBS са ,15ки 7J Et38. Сложих им 5мм фланци закупени от колегата dinkonikolaev . Ето вече монтираните джанти :)






Мисля да им направя емблемите на капачките като на BBS-ите ,защото така не мога да ги възприема  :Mr Green Fun
Скромно от мен ,това е за сега :)  >:D

Юли 21, 2011, 22:38:26
Отговор #15

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Както бях писал в техническия ,голфа изведнъж протече яко бензин отдолу. От единия маркуч на бензиновия филтър яко течеше бензин. Реших да сменя всички маркучи отдолу и скобите с нови :)




И една снимка от днес:



Сега идва ред на обслужване на хидравличната помпа някой ако може да посъветва откъде да си търся ремонтен комплект. Също така някой ако може или има връзки да наемрим една хубава ламбда сонда с няква хубава отстъпка цена няма да имате  :-[ :D

Септември 24, 2011, 07:55:14
Отговор #16

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Малко напредък по ремонтните действия по голфа :)
Сложих предното GTI-ско окачване. В момента е като лагерница отпред вече :) Височината ме задоволява за сега ,както и стабилността и засега coil-овете остават на заден план ,докато не си отидат тези .



Изправих изкривените вежди(от търкането на гумата) ,защото старите пружини бяха някви много меки и високи и тотално ос... калниците  :|

Също си купих и някои глезотийки за голфа ,както и някои належащи части



-препарат за уплътненията на Car Plan
-Шампоан на Nigrin
-Зелен Turtle Wax
-Десния маншон ,който беше за смяна, семеринга и капачката за лявата полуоска(на скоростите)
-Ламбда сонда универсална на Bosch с 3кабела
-Трансмисионно масло 75w90

Сега следва да сменя кабелите с някакви хубави ,както и капачката и палеца ,отново мисля да заложа на Bosch :) След това ще ида някъде да ми направят хубава центровка на делкото ,защото в момента нещо не ме радва... Също така трябва да прата да ми направят шофъорската седалка ,защото на левия борд е скъсана :( Бавно напредвам ,ама гледам да изпипвам нещата с хубави части. Също ако някой има и уредчета на 52мм нещо ретро стайл VDO и тн. да пише едно лично :))

Септември 29, 2011, 15:33:26
Отговор #17

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Как мислиш да тапицираш седалката?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 12, 2011, 17:38:14
Отговор #18

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Трябва да се оправи борда само ,защото е скъсан ,а оригинален плат ще видим как ще се намери :D Колата вече е с ново делко ,капачка и палец  :))

Октомври 14, 2011, 13:37:16
Отговор #19

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Имам някакви VDO-та 52 мм, кажи какво по-конкретно ти трябва?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.