Автор Тема: Mоят Volkswagen Golf mk1 Cabriolet  (Прочетена 21245 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 06, 2012, 14:56:50
Отговор #20

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Голфът получи коледния си подарък малко по-късно:



все пак трябва да съчетаваме новите технологии със старото :) Много добро плеърче ,те първа разучавам какво и как с него :) Сега следва ребилд на предното окачване ,както и малко работа по мотора като кабели за свещите ,термостат и тн. Трябва да се вкарвам до ранна пролет в кондиция за всекидневно използване  8))

Януари 06, 2012, 15:11:37
Отговор #21

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
Честито му ново плеарче на голфчето
аз ползвам същото на ежедневката от 1 година и има неща с които още не се оправям (така и не разбрах как става нагласянето на станциите под номер сигурно е елементарно Но)
но за звук е много добро ръгнал съм му един ipod и друго ми не треа

Януари 06, 2012, 20:29:50
Отговор #22

Неактивен USfan

  • Публикации: 10837
Eхa, Alpine, честито! :)

Януари 06, 2012, 20:36:25
Отговор #23

Неактивен USfan

  • Публикации: 10837
Готин Голф, Колега! Супер е! Дай информация за двигателя. Какъв е точно?

Двигателя е 1.8 2H 98конски сили. Монтира се на Голф 1 Кабрио в късните години и на Голф 2 синхро(4х4 модела). Ел.инжекция се води(Digifant). Наскоро му смених компютъра с такъв от 112конски сили(разликата между двата двигателя са катализатора и компютъра).Засега сме още в тестов период. Старият компютър беше Siemens ,новият е Bosch :)

Хм, много полезна е тази нформация.
Ще видя по Нета какви фабр. номера имат тези компютри, може и на Пасат и Ауди 80 да са слагани.

Иначе Голфа е супер, наистина добра придобивка. :)
Тия джанти много ми харесват, мисля са серийни за Класик лайн версиите на посл модели от 1992 и 93.
На Класик лайна мисля, е серийно и сервото на волана, а пък електр гюрук е сериен за всички 1-ци кабрио от 1991 насам.
На баща ми е 1991 модел 1-цата, и е с електр гюрук, но без серво, макар и да е с ГТИ 1,8 многоточковата инжекция мотор.

Януари 09, 2012, 22:39:31
Отговор #24

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
На Пасат се монтира копията на моя мотор - PB и PF ,съответно 112 и 107коня.  Моя в момента е с компютър от 107 ,защото тоя от 112 беше сдал багажа още когато го купих ,а след това хептем се предаде  :( Иначе джантите са италиянски MiM ,не са фабрично слагани ,подобни(ама с по-скучен дизайн ,поне според мен) са BBS RA ,които са монтирани на някои модели мк1 кабрио ,както и на голф 2  :)
« Последна редакция: Януари 09, 2012, 23:06:18 от Gigabyte »

Януари 09, 2012, 22:54:01
Отговор #25

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ванка, честит да ти е новият неконвенционален марков MP3 плеър! :)Много хубав саунд и настроение да има с него!
Само да  те коригирам: PL е двуваловия мотор с мех.КЕ - Джетроник с ламда сонда 129 коня.
PB и PF са Digifant - ските едновалови мотори (GTI и Пасатския). :) 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 09, 2012, 23:03:31
Отговор #26

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Сбъркал съм буквите... PF съм имал впредвид :) с такъв компютър съм в момента. PB-то наистина няма сонда, както и катализатор.

Плеъра междудругото ми скъси живота с някой ден. Умниците от Alpine мислили ,та го недомислили. Плеъра когато го угася(отвсякъде ,даже му махна панела) ,не би трябвало да консумира никакъв ток... да ама не умниците направили така ,че флашката се захранва(кабела за флаш) ,дори на изключен. Е изненадах се като отидох на следващия ден и акумолатора беше щета. Мислих ,чудих и накрая го направих с едно копченце на халогенните(оригинално ми е ,но нямам халогенни - те са ми на дългите) ии вече няма консумация на ток... иначе имаше нещо от сорта на 0.20mA ,та като слагате такива пръчки с марката Alpine внимавайте ,сега разбирам що един приятел си съсипа акумолатора ,мислехме че от нещо друго му теглело ток ,а то какво било :-X
« Последна редакция: Януари 09, 2012, 23:06:01 от Gigabyte »

Януари 09, 2012, 23:38:42
Отговор #27

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Сбъркал съм буквите... PF съм имал впредвид :) с такъв компютър съм в момента. PB-то наистина няма сонда, както и катализатор.

Плеъра междудругото ми скъси живота с някой ден. Умниците от Alpine мислили ,та го недомислили. Плеъра когато го угася(отвсякъде ,даже му махна панела) ,не би трябвало да консумира никакъв ток... да ама не умниците направили така ,че флашката се захранва(кабела за флаш) ,дори на изключен. Е изненадах се като отидох на следващия ден и акумолатора беше щета. Мислих ,чудих и накрая го направих с едно копченце на халогенните(оригинално ми е ,но нямам халогенни - те са ми на дългите) ии вече няма консумация на ток... иначе имаше нещо от сорта на 0.20mA ,та като слагате такива пръчки с марката Alpine внимавайте ,сега разбирам що един приятел си съсипа акумолатора ,мислехме че от нещо друго му теглело ток ,а то какво било :-X
Неправилно го е вързал. :'(
Жълтия плюс се свързва на постоянни 12 волта.
Червения e команден , той се свързва на 1 - ви контакт ( ако автомобила го има) или се прекарва през ключе , което може да пуска и спира коректно плеъра( без да се губят аудио настройките и запаметените станции на радиото)
ЗА ВСИЧКИ МОДЕРНИ ПЛЕЪРИ И КАСЕТОФОНИ Е ТАКА. :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 10, 2012, 07:20:49
Отговор #28

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Така го направих. Жълтия е за паметта и си помни всичко ,но просто не ми се разкачаше всичко ,за да стигна до клемореда и го направих с копченце(червения). Премерих от кой кабел дърпа ток и се оказа от червения ,жълтия няма проблем... Досега съм имал сумати Pioneer-и и такъв проблем не е имало... ма пък трябва да правя някакви жертви  :D

ПС: Скоро се надявам да почвам предницата ,само малко да се постопли времето и да ми мине кормуването..
« Последна редакция: Януари 10, 2012, 07:22:51 от Gigabyte »

Януари 10, 2012, 09:57:13
Отговор #29

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
Колега аз такъв проблем не съм имал до сега въпреки че ползвам абсолютно същия Алпин маи над година вече проблема явно е при свързването при мен проблема беше при един кабел които е за осветлението и понеже колата като е дам на контакт светва и табло и всичко а тоя кабел е като се включат светлините тогава да светва и глеи ти цирк дневно време имаше смущения и не работеше отидах да ми го оправят другаде не там мъдето го монтираха и о чудо сега даже не го свалям като изключа от контакт свири като махна ключа спира като го ръгна и дам на контакт тръгва 
та провери си кабелите как е свързан ,че маи са доста по различни от паинерите и имат доста повече неща