Автор Тема: Mоят Volkswagen Golf mk1 Cabriolet  (Прочетена 21183 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 10, 2012, 17:52:10
Отговор #30

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Е точно ,че при теб ток-а гасне ,като махнеш ключа(така ти е свързано) - червения кабел е вързан към клемореда и затова и не консумира никъв ток ,той просто прекъсва веригата като няма ключ у патронника ;)

Януари 10, 2012, 18:25:58
Отговор #31

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ванко , ще постна утре една лесна схемичка за отделяне на вътрешните фарове от дългите свелини посредтвом реле за включването им
като допълнителни(за съвместна работа  с външните къси или дълги светлини)Оперативната верига за захранване на релето (плюса)
се взема от ключа за фаровете.
 Ще я постна в раздел ,, Общ технически" , там има специална тема за това! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 10, 2012, 20:56:37
Отговор #32

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
То някой преди мен си е играл и е направил късите на крайните големи фарове ,дългите на малките ,като на дълги работят и 4те. Единствено има някъв син дебел проводник(който си личи ,че е допълнително слаган) ,който тръгва от ръчката за дългите ,до самите фарове... Така и не можах да му схвана много много смисъла ,ма принципно така ме удовлетворява как свети ,дано само няма някакви проблеми по токовете  >:(

Януари 10, 2012, 21:28:36
Отговор #33

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
Ами аз не знам как в свързано но и на мен правеше проблеми в началото за това писах проблема беше един лилав кабел които командва осветлението на плеара да светва като се включи габарита а моята кола светва като се даде на контакт от там проблемите
а относно фаровете така както си ги написал че светят е перфектна комбинация според мен

Януари 10, 2012, 22:50:39
Отговор #34

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
То някой преди мен си е играл и е направил късите на крайните големи фарове ,дългите на малките ,като на дълги работят и 4те. Единствено има някъв син дебел проводник(който си личи ,че е допълнително слаган) ,който тръгва от ръчката за дългите ,до самите фарове... Така и не можах да му схвана много много смисъла ,ма принципно така ме удовлетворява как свети ,дано само няма някакви проблеми по токовете  >:(
Вече постнах схемата , виж я в раздел ,, Общ технически". Темата е: ,,Доработка на фаровете на класиките....
Синия дебел кабел е слаган допълнително, заводски при всички модели VW кабелите до крушките на фаровете са :
Жълт - късите
БЯЛ - Дългите
Кафяв - маса
Е, по този начин се товарят(особено на дълги) доста и ключа , и превключвателя на фаровете.
Затова съм я пуснал тази тема , прочети я внимателно. Ще постна как става специално за VW схемата за лесно поставяне на
релета за светлините(за всички модели) и ползата от това! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 05, 2012, 18:48:45
Отговор #35

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Тия дни чакам да ми пристигне едно рядко спортно ОРИГИНАЛНО воланче за Голф мк1 ,слагано е на малко по-старите кабриота. Има нужда от възстановяване(мисля средата да я полирам) ,а кожата ако е захабена да я претапицирам с кожа и зелен конец. Единствено ме притеснява ,че е разидинен от фланеца ,преди имах такъв и оригинално е с едни странни нитове ,които нямам и идея от къде мгоа да намеря(плътни са - мога да кача снимка да ги видите). Ето снимчици на воланчето:


Февруари 05, 2012, 20:15:16
Отговор #36

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Модела е хубав интересни са ми отворите в средата  :D ;D
Поздрави  ;)
Centrum Transaxle

Ноември 27, 2015, 22:15:55
Отговор #37

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Да изтупам многото прах от темата.. Може би много хора биха ме нахокали за продължението с колата... но различни вкусове ;)

Следва регулируемо окачване( coilover ), джантите ми MiM 15ки ,които ги полирах и сложих 185/45/15 отпред и 195/45/15 отзад, класическа решетка и разни дреболии





Покарах един сезон така и след зимното прибиране на колата... реших ,че е време за промяна. 15-ките не ми дават тази свобода на сваляне на колата и "добра стойка". Последва слагането на едни джанти на едно приятелче ,а именно редки custom Powertech Mangels 14x7 отпред и 14х9 отзад:







Беше решено.. 14ки трябваат :D И тогава едно приятелче ми каза ,че има суперрядките джанти Steffan RS с още по-интересни параметри 14x8 на 14х9. Купих ги и следва полиране ,боядисване. За отпред поръчах 165/50/14 ,а отзад 195/45/14. Мисля, че се получи една много интересна кола... След зимния застой ще видим какво ново ще има...








Поздрави :)

Февруари 13, 2017, 12:29:56
Отговор #38

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Колата си се кара активно през летния сезон. Беше закупен нов плат за тавана ,както и механизъм за ел.сваляне на тавана(моя беше сменян с ръчен) и скоро ще пристъпя към смямната им. Отзад направих конверсия към задни дискови спирачки 226мм и по-голяма спирачна помпа 22мм(стокова 20мм) и това лято ще мина и отпред на по-големи спирачки. Най-после намерих датчици за малките уредчета ,като заедно с тях ще монтирам и маслено охлаждане(фланец,термостат и маслен радиатор) от Мк1 GTI. Иначе ето в момента как е колата: