Реставратори > Реставраторски работилници

Авторепаратура(въпроси относно реставриране на автомобили) от Monza

<< < (3/33) > >>

Monza:
Човече какво означава според теб  проформа фактура  ???или просто нещо да си пишем.За експертна оценка някъде да си прочел?И защо отново се правиш на важен  при условие,че за кола която има право на доверен сервиз на експертна оценка ще и платят като за кошница.
Ще те открехна, че часовата ставка в Русе е много по-ниска от София.Може би за това експертната оценка се доближава с тази по фактура.

немо:

 Във проформата можеш да си пишеш каквото си скимне,обаче колко ще ти бъде платено не зависи от твоите желания,а от условията на застрахователя.Възможно е да ти признаят проформа като на доверен сервиз,но е възможно и да не признаят.Всичко зависи от конкретният застраховател и конкретния случай.Можеш да дадеш по-висока цена,но ще те отрежат до тавана на техните доверени сервизи.Възможно е щом не си съгласен на ремонт в доверен сервиз да ти изплатят обезщетението по експертна оценка,зависи от годините на колата,зависи и от условията на Каското......много условности има за да си сигурен,че ей така даваш някаква проформа и става работата......

Monza:
Нада ли съм тръгнал на там....Това го знам доста добре,но няма значение.То почти при всяка проформа има корекции.Затова се нарича проформа.Мислиш ли,че го интересува застрахования колко ще платят на сервиза.За него е важно да стане колата.Това са вътрешни междуфирменни отношения. :)

немо:

--- Цитат на: Monza в Април 12, 2011, 21:57:56 ---Мислиш ли,че го интересува застрахования колко ще платят на сервиза.

--- Край на цитат ---
Ама сервиза го интересува колко ще вземе за даден ремонт,нали така?Щото може да има ситуация,в която хич да не ти излязат сметките....и тогава к'во правим?За чест и слава ли работим?За това ти казвам,че нещата са силно индивидуални и има много условности.....

Monza:
Така е ама какво маже да се направи.Намалиха и часовете.Наскоро Армеец така ми орязоха една фактура за нови части,че почти и за труд не остана,а всички разходи си растяат... :'(

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия