Автор Тема: Авторепаратура(въпроси относно реставриране на автомобили) от Monza  (Прочетена 67370 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 11, 2011, 18:02:56
Отговор #110

Неактивен Moskvich

• Публикации: 29
Благодаря, разбрах. Доста хора мажат Вюрт на пресни и чисти заварки просто така, и им се чудя.

А колко ръце кит има на този детайл, и колко време ти отне китосването и оформянето на кита?  :)

Декември 11, 2011, 18:15:36
Отговор #111

Неактивен Monza

• Публикации: 256
  • Хубавите неща стават бавно!
Аз специялно ги пръскам от вътре с антикорозионен грунд "епокси",а след това с парафин(задължително след боядисването).Парафинът е много рядък и с нужното налягане и нужният инструмент достига всички кухи и недостъпни места.Ползата е,че като изсъхне става здрав и винаги бяга водата от тези места... :)

<доверен сервиз на ДЗИ>

Декември 11, 2011, 18:35:48
Отговор #112

Неактивен Monza

Благодаря, разбрах. Доста хора мажат Вюрт на пресни и чисти заварки просто така, и им се чудя.

А колко ръце кит има на този детайл, и колко време ти отне китосването и оформянето на кита?  :)

Това е много относително... ;)Китосването е тънката част в авторепаратурата.С китването не се изправя само детайла,но се гони и форамата на детайла.За да се получи формата на детайла всеки бояджия китва по собствен начин.Правилното е да се следи формата на детайла при китването.Трябва да се натиска кита да не остават кухи места,защото тези места или ще хлътнат или там ще се спука кита.Желателно е да се китва тънко по формата и да се обезмаслява м\у китванията. ;)

<доверен сервиз на ДЗИ>

Декември 11, 2011, 18:41:14
Отговор #113

Неактивен Frysco

• Публикации: 378
Благодаря...

На мен ми донесоха следните неща:
http://www.troton.com.pl/bu/produkty/wyroby_dla_lakiernika/akcesoria_do_aplikacji/pistolet_do_konserwacji.html
и това:
http://www.troton.com.pl/bu/produkty/materialy_uzupelniajace/srodki_do_zabezpieczania_i_uszczelniania/srodek_do_konserwacji_profili_zamknietych_karoserii_ml.html

Предполагам че точно нещо такова имаш предвид, нали?
П.С.Продукти на тази фирма ползвал ли си?

Декември 11, 2011, 19:00:21
Отговор #114

Неактивен Monza

Това също е течен палафин.  :)

<доверен сервиз на ДЗИ>

Декември 11, 2011, 23:08:22
Отговор #115

Неактивен немо

• Публикации: 916
  • пиперлив

На прясна и чиста заварка не виждам никакъв смисъл да мажеш ръждопреобр......,защото ръждопр. е едната част от реакция(другата е ръждата),та ако ги няма 2-те части....какъв е смисъла?

Желателно е да се китва тънко по формата и да се обезмаслява м\у китванията. ;)
За тънкото си прав,даже е като правило търсената дебелина на кита да не се стремиш да я постигнеш на един път с дебел слой,а на 2-3-4 пъти с по-тънки слоеве,които могат да се нанесат и без междинно шлайфане,и без обезмасляване....
За обезмасляването в/у  шлайфан кит съм леко резервиран,в смисъл,че китът е хигроскопичен и може да поеме обезмаслителя в дълбочина,което е кофти.По мое мнение едно почистване с леко овлажена с обезм. салфетка и последващо обдухване със сгъстен въздух е достатъчно.....естествено ако спазваш достатъчна хигиена по време на работа....

Декември 12, 2011, 07:45:58
Отговор #116

Неактивен Monza

"......които могат да се нанесат и без междинно шлайфане,и без обезмасляване...."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Немо, тук  не си прав.След всяко китване кита трябва да се шлайфа задължително или поне да се матира с шкурка за следващи китвания...

Отностно обезмасляването имам впредвид-конвеционален обезмаслител. ;) и нямах впредвид да се напои детайла с обезмаслител. :DВъпреки,че кита е хидроскопичен обезмаслителя се испарява много бързо без остатъци.... :DДори и да се пропусне обесмасляването м\у китванията не е фатално.По важното е да няма прах от предишни шлайфания... :D
« Последна редакция: Декември 12, 2011, 08:00:49 от Monza »

<доверен сервиз на ДЗИ>

Декември 28, 2011, 19:38:46
Отговор #117

Неактивен Monza

А ето и как трябва да изглежда добре китван детайл... :D

hosting images

image upload

image upload

upload images

image hosting jpg

jpg image hosting

image hosting

jpeg image hosting

<доверен сервиз на ДЗИ>

Януари 04, 2012, 07:43:51
Отговор #118

Неактивен hydrometalique

• Публикации: 1773
    • http://www.dsclub-bg.com
Колеги, едно въпросче ковкретно :
Имам нужда от едни пластмасови лайсни, които се слагат на профилите на тавана на СХ. Намерих такива , но черни , а ми трябват иноксови. Пръснах ги с инокс спрей, стана много арно, но реших да ги запечатам отгоре с лак, да не падве боята на първата мивка. Направих проба на една трета лайсна и лакът взе да сваля иноксовия спрей. Какво трябва да направя да не реагират иноксовия спрей с лака ?

Януари 13, 2012, 19:21:08
Отговор #119

Неактивен Monza

Сервиза предлага вече и рисунки с аерограф по коли,мотори,каски и т.н.  :D

jpg image hosting

image hosting png

image hosting jpeg

<доверен сервиз на ДЗИ>