Автор Тема: Авторепаратура(въпроси относно реставриране на автомобили) от Monza  (Прочетена 98018 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 11, 2011, 18:02:56
Отговор #110

Неактивен Moskvich

  • Публикации: 29
Благодаря, разбрах. Доста хора мажат Вюрт на пресни и чисти заварки просто така, и им се чудя.

А колко ръце кит има на този детайл, и колко време ти отне китосването и оформянето на кита?  :)

Декември 11, 2011, 18:15:36
Отговор #111

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Аз специялно ги пръскам от вътре с антикорозионен грунд "епокси",а след това с парафин(задължително след боядисването).Парафинът е много рядък и с нужното налягане и нужният инструмент достига всички кухи и недостъпни места.Ползата е,че като изсъхне става здрав и винаги бяга водата от тези места... :)

<доверен сервиз на ДЗИ>

Декември 11, 2011, 18:35:48
Отговор #112

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Благодаря, разбрах. Доста хора мажат Вюрт на пресни и чисти заварки просто така, и им се чудя.

А колко ръце кит има на този детайл, и колко време ти отне китосването и оформянето на кита?  :)

Това е много относително... ;)Китосването е тънката част в авторепаратурата.С китването не се изправя само детайла,но се гони и форамата на детайла.За да се получи формата на детайла всеки бояджия китва по собствен начин.Правилното е да се следи формата на детайла при китването.Трябва да се натиска кита да не остават кухи места,защото тези места или ще хлътнат или там ще се спука кита.Желателно е да се китва тънко по формата и да се обезмаслява м\у китванията. ;)

<доверен сервиз на ДЗИ>

Декември 11, 2011, 18:41:14
Отговор #113

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Благодаря...

На мен ми донесоха следните неща:
http://www.troton.com.pl/bu/produkty/wyroby_dla_lakiernika/akcesoria_do_aplikacji/pistolet_do_konserwacji.html
и това:
http://www.troton.com.pl/bu/produkty/materialy_uzupelniajace/srodki_do_zabezpieczania_i_uszczelniania/srodek_do_konserwacji_profili_zamknietych_karoserii_ml.html

Предполагам че точно нещо такова имаш предвид, нали?
П.С.Продукти на тази фирма ползвал ли си?

Декември 11, 2011, 19:00:21
Отговор #114

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Това също е течен палафин.  :)

<доверен сервиз на ДЗИ>

Декември 11, 2011, 23:08:22
Отговор #115

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Благодаря, разбрах. Доста хора мажат Вюрт на пресни и чисти заварки просто така, и им се чудя.

На прясна и чиста заварка не виждам никакъв смисъл да мажеш ръждопреобр......,защото ръждопр. е едната част от реакция(другата е ръждата),та ако ги няма 2-те части....какъв е смисъла?

Желателно е да се китва тънко по формата и да се обезмаслява м\у китванията. ;)
За тънкото си прав,даже е като правило търсената дебелина на кита да не се стремиш да я постигнеш на един път с дебел слой,а на 2-3-4 пъти с по-тънки слоеве,които могат да се нанесат и без междинно шлайфане,и без обезмасляване....
За обезмасляването в/у  шлайфан кит съм леко резервиран,в смисъл,че китът е хигроскопичен и може да поеме обезмаслителя в дълбочина,което е кофти.По мое мнение едно почистване с леко овлажена с обезм. салфетка и последващо обдухване със сгъстен въздух е достатъчно.....естествено ако спазваш достатъчна хигиена по време на работа....
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Декември 12, 2011, 07:45:58
Отговор #116

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
"......които могат да се нанесат и без междинно шлайфане,и без обезмасляване...."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Немо, тук  не си прав.След всяко китване кита трябва да се шлайфа задължително или поне да се матира с шкурка за следващи китвания...

Отностно обезмасляването имам впредвид-конвеционален обезмаслител. ;) и нямах впредвид да се напои детайла с обезмаслител. :DВъпреки,че кита е хидроскопичен обезмаслителя се испарява много бързо без остатъци.... :DДори и да се пропусне обесмасляването м\у китванията не е фатално.По важното е да няма прах от предишни шлайфания... :D
« Последна редакция: Декември 12, 2011, 08:00:49 от Monza »

<доверен сервиз на ДЗИ>

Декември 28, 2011, 19:38:46
Отговор #117

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
А ето и как трябва да изглежда добре китван детайл... :D



hosting images


image upload


image upload


upload images


image hosting jpg


jpg image hosting


image hosting


jpeg image hosting

<доверен сервиз на ДЗИ>

Януари 04, 2012, 07:43:51
Отговор #118

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Колеги, едно въпросче ковкретно :
Имам нужда от едни пластмасови лайсни, които се слагат на профилите на тавана на СХ. Намерих такива , но черни , а ми трябват иноксови. Пръснах ги с инокс спрей, стана много арно, но реших да ги запечатам отгоре с лак, да не падве боята на първата мивка. Направих проба на една трета лайсна и лакът взе да сваля иноксовия спрей. Какво трябва да направя да не реагират иноксовия спрей с лака ?

Януари 13, 2012, 19:21:08
Отговор #119

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Сервиза предлага вече и рисунки с аерограф по коли,мотори,каски и т.н.  :D


jpg image hosting


image hosting png


image hosting jpeg

<доверен сервиз на ДЗИ>