Автор Тема: Авторепаратура(въпроси относно реставриране на автомобили) от Monza  (Прочетена 98096 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 20, 2014, 20:53:15
Отговор #150

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Аз съм пръскал матлак на Сикенс-нанася се по-скоро като база,нямаше проблеми с повече от две ръце.Неможеш да полираш,така че стечки и боклуци са недопустими.
Пробвах и на Макс Майер но не ми допадна,май при него има вариянт,ако нанесеш повечко,да се загуби матовия ефект.
За поддръжката нищо немога да кажа.
Успех!

Февруари 20, 2014, 22:02:12
Отговор #151

Неактивен titirig_63

  • Публикации: 23
 Ок.Мерси за информацията, ще го пробвам този на Сикенс, да видя как ще е.Дано да успея да го направя както трябва.

Февруари 20, 2014, 22:59:28
Отговор #152

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
Авторе, дали имаш някое дърто возило, което да си възстановил, за да може да пуснеш снимки от процеса на работа, както и колко време би отнело.

Питам си аз, че моята кола е старичка и не се вписва в тия новите.
.....а винилов таван слагаш ли? Би ли се нагърбил с такова нещо?

Февруари 22, 2014, 20:50:37
Отговор #153

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Дали завършихте алфата?Може ли снимки?И дали мога да я видя на живо?Имам горчив опит в подръжка на трицветен хамелеон/близо 7 години/ и понеже съм тъп и упорит искам да разкрася следващото си возило.

Чака на филер :(,защото съм заринат от работа с клиенти :(Ще пусна снимки задължително,все пак проектчето е на финала :)На живо е желателно да се види ефекта,защото снимките,които съм пуснал показват 30% от ефекта :D

<доверен сервиз на ДЗИ>

Февруари 22, 2014, 21:01:45
Отговор #154

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Колеги случайно,някой от вас да е пръскал база+мат лак.Питам защото ми предстой да боядисвам една кола с мат лак, а до сега не съм пръскал с такъв е се чудя, дали има някакви специфики при него или се пръска както нормалния гланц лак? А и също ми казаха, че повече от 2 ръце при мат лака ставали като гланц лак. И после каква му е поддръжката на мата, няма полирания при него нали?

Пръска се,като нормален лак. :)При пръскането е важно да се застъпват детайлите в средата и да се пръскат с равномерно нанасяне,защото там където има по-голямо наслояване на лака ще матира по различен начин и ефекта на финала ше е като боясисана със спрей. :)При мата няма полиране ;)и друго важно пръска се минимум страница :(

<доверен сервиз на ДЗИ>

Февруари 22, 2014, 21:10:14
Отговор #155

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Авторе, дали имаш някое дърто возило, което да си възстановил, за да може да пуснеш снимки от процеса на работа, както и колко време би отнело.

Питам си аз, че моята кола е старичка и не се вписва в тия новите.
.....а винилов таван слагаш ли? Би ли се нагърбил с такова нещо?

Нямам мое лично возило докарано до край :(защото отнема не дни,а месеци......,Все пак това не ми е хоби,а професия с която издържам семейството си :)Лепене на таван не е в мойта компетенция. :)

<доверен сервиз на ДЗИ>

Февруари 23, 2014, 18:31:23
Отговор #156

Неактивен alex052

  • Публикации: 11
Чака на филер :(,защото съм заринат от работа с клиенти :(Ще пусна снимки задължително,все пак проектчето е на финала :)На живо е желателно да се види ефекта,защото снимките,които съм пуснал показват 30% от ефекта :D

Точно за това питам.Искам да я видя след като е готова.Предната си кола съм я пребоядисвал 3 пъти цялостно като в момента е син,зелен, бронз и златист хамелеон, а за да е с нормален външен вид влизаше поне веднъж годишно за корекции........това всичко свързано с много нерви.Но всеки луд с номера си.Сега искам черно-черенх амелеон със златиста закачка/видях го наживо, за съжаление не знам номераи модела на боята/

Август 17, 2017, 15:14:16
Отговор #157

Неактивен ss9722

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Радвам се че има толкова много доволни клиенти.  Когато аз се обадих, да го попитам дали се занимва с кърпене ,освен боядисването , леко пренебрежително ми се обясни ,че го прави, но има много коли записани до ноември. Попита ме каква е колата и след отговорът ''най-любезно'' ми се обясни, че не си струва и да си търся друг ,понеже не му се занимавало... Радвам се, че по марка и модел можеш да оцениш ,дали една кола от определен модел струва 1к или 10к ,още повече се радвам ,че по телефонният ми номер и гласът ми успя да разбереш възможностите ми. Късмет с другите клиенти за напред , ама по-скоро късмет за тях да не те хванат като си кисел   :-\

Декември 16, 2019, 21:24:11
Отговор #158

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Малко виртуални мнения и наблюдения при реставрациите/консервациите на абс. топ-екзотики ретроколи, от един от водещите английски реставратори- Йън Тирел.
Той е правещ сега и мотора на Еспадата на известния ни ЕВО екс-издател, Хари Меткалф.

« Последна редакция: Декември 16, 2019, 21:47:30 от USfan »

Декември 16, 2019, 21:46:24
Отговор #159

Активен USfan

  • Публикации: 10811
И това видео е много интересно.
Майстора Йън настройва 4-те тройни Вебера на една Миура на уше, пред публика.