Автор Тема: 1967 BMW 2000 C #70 от 443  (Прочетена 19503 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 20, 2019, 20:26:45
Прочетена 19503 пъти

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160















Привет от мен. Някои близки приятели от тук знаят, че успях да се сдобия с един доста стар и доста рядък автомобил. А именно БМВ 2000c с ръчни скорости. Кодовото название, освен Нойе Класе купе е е120. Без да съм търсил този автомобил ми попадна случайно и то в Русе ::). Автомобилът е закупен през 1989 от човека от който го купих а и той го е купил като проект и никога не го е карал. Преди това е бил в Разград, а в най-добрите си години е била собственост на капитан на кораб от Варна. Информация за колатаполучих от познат, който преди година я е транспортирал. Отидохме на място и я намерихме навън.... Почнахме да чукаме по вратите и най- накрая намерихме бай Любо, който каза няколко думи за колата и каза, че не се продава. До миналата година колата е стояла в гараж, но последната година беше прекарала на улицата и бай Любо каза че мислил да изкърти прозореца на къщата и да я вкара вътре. Слава Бого това не се беше случило още защото иначе щеше да си остане като някой фараон зазидана...

След множество срещи с бай Любо, преди Коледа стиснахме ръцета и прибрах колата. В петък минахме нотариус, талонът е в КАТ ( видях го с очите си) и колата има плащани данъци до 2018...

Ето как я намерих...

>:(



Интериорът е изваден и изглежда доста комплетен. Седалките са тъмно син плюш, който е в отлично състояние и няма дори да се претапицира. Главата е извадена и липсва едно бутало. Оригинално 2000с е с 1 солекс , но някой е сложил двоен Стромберг на тази. Корите на вратите и дървенията по тях е също доста добре. Дървенията по таблото ще изка освежаване, но всички части са налични и самото табло и козирката на часовниците нямат пукнатини







Както се вижда от снимките по колата ще има мнооого  много работа. От коледното намаление в БМВ класик шопа купих задната престилка, намерих и стопове , от интернет поръчах и вежди и прагове и лайстни. Горе долу откъм комплетност съм добре, но ако някой има някаква част за тази кола, моля нека сигнализира.Също ако някой има информация относно тази кола - предишни собственици ( Люси тук си ти :) ) Реставрацията тепърва предстои. Според мен колата е била оригинални бяла. Някой някога е я "реставрирал" с много кит и я е пребоядисал черна.  Според мен оригиналния й цвят е бял.  Роската няма да има възможност за такъв проект чисто физически и още не знам на кого ще е възложен боди уорка.



















« Последна редакция: Януари 20, 2019, 20:38:49 от baiivan »
'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Януари 20, 2019, 20:32:01
Отговор #1

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Страхотно попадение!Браво!
retrobs.com

Януари 20, 2019, 20:39:13
Отговор #2

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Пресрасно !
Просто прекрасно !
Браво, Иване. Ще стане наистина бижу.
Надявам се оригиналните железни джанти да стоят, че тези , дето е в момента с тях ...
Не знам колко много ще е работата, но като гледам състоянието на шофьорската врата направо ти завидях. Изглежда в отлично здраве.
Успех и попътен вятър с капитанския кораб !

Януари 20, 2019, 20:40:05
Отговор #3

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Тайната вече не е тайна  :P :) Автомобилът на 1-во четене изглежда добра база,второ четене ще го чете пясъкоструя.  :D
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Януари 20, 2019, 20:47:13
Отговор #4

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
Боре, други джанти  няма. Искам да си направя такива джанти но търся БМВ 14" за тасове:

'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Януари 20, 2019, 20:50:54
Отговор #5

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
На бялата горе ме грабнаха точно железните с тасовете.
Ще намериш, знам  ;)

Януари 20, 2019, 20:58:07
Отговор #6

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Честито! Добра база, от към ламарини също, но както каза Роската, там песъкоструя ще покаже. Намирането на читав тенекеджия е най-важното в момента! С другото знам че ще се справиш!

Януари 20, 2019, 21:07:48
Отговор #7

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
Ники, ще ми се ако не е в Русе, то да е до Русе някъде, където ще се прави колата. Още нямам идеи кой ще е човекът. Роската искам да е ама няма как...

Борка, ще търся джанти и надявам се да намеря...
'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Януари 20, 2019, 21:13:13
Отговор #8

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Дано намериш правилният човек! Успех Ванко!

Януари 20, 2019, 21:44:47
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Иване, честита нова придобивка!  :)
Много се радвам, че точно това БМВ е попаднало при теб, ти ште го оцениш и направиш истински.

Интересно, досега следвоенните лукс баварци купе, които сам виждал поне по Софиа и околностите да ги има по време на соца, беха тиа неколко броики- 1 оранж, сега бел 3.0 цсл ралиджииски, 1 сребрист, а после червен 3.0 цс, 1 оранж 630цс, и твоиа бли3нак- син металик, Пернишкото 2000цс, което бе с двоините карбове.

3начи твоето идва втори брои в БГ тогава, от Нова класа ЦС купе.
Пиша ЦС, а не само Ц, понеже предполагам, че бившите собственици по соца на това 2000, нема да присаждат на гражданска кола карбове.
Може по ВиНа да се провери как е продуцирано от Карман.
По принцип повечето 1 карбови броики 2000 Ц са автоматици.
А3 поне на живо 2000 Ц с стик скорости, не сам виждал, а все сам виждал доста броики купета 2000 Ц и ЦС, в течение на годините.

2-карбураторната версиа много варви иначе, карал само го Пернишкото, като го продаваха в 1993-94 година, и бе доста оборотно с само 120 кончета.
Специално тиа карбове тук двоините, не мислиа, че имат особени проблеми с реглаж и ремонти, като отлика от ДелОртото на моита бивша Алфа 2000 ГТВ, например.

Ето примерно инфо с версиите Купе на Ноиа класе, тук.

https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_New_Class