Автор Тема: Волга ГАЗ-21 1960 г. - "Рудолф" от Украйна  (Прочетена 30769 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 22, 2019, 18:08:55
Прочетена 30769 пъти

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
След купчината ламарини от Вартбург-312 в двора ни в с.Х и харесаният, но още незакупен Вартбург 1.3 (намиращ се на язовир Искър), вече имам ретрокола, която е в движение.

Вдъхновен от пътеписа на колегата Емил и неговия Москвич, 401, се зарових в украинските сайтове. Има десетки коли на много интесни цени, но като се добави превоза, митото от 10% и 20% ДДС, както и други непредвидени разходи, цените вече не са така привлекателни. Да се надяваме, че Украйна ще се присъедини някой ден към ЕС, или поне, че ще паднат митата и бариерите за свободна търговия.

Измежду десетките интересни обяви на коли в прашасали каражи и полусрутени сайванти една привлече вниманието ми със професионално направената си фотосесия. Беше около Коледа, и показвах снимките на скептичните ми близки.



Вуйчо, това е Рудолф! - отбеляза 8-годишният ми племенник Дани, малчуганът в семейството, сочейки еленчето на капота, и ми обясни, че Рудолф е главният елен на Дядо Коледа, който е запрегнат най-отпред в шейната.

Колата вече си имаше име!

Иначе текста на обявата не беше особено разбираем за мен, нито пък описанието - изчерпателно.

Двигун газ 24, коропка 5 ст., вакумний підсилювач гальм, гідропідсилювач керма, скло підйомники, центральний замок,підсилена підвіска,встановлене газове обладнення! - гласеше обявата на не особено грамотен украински език.

Свързах се с продавача, симпатичен младеж 91 набор, и разбрах че колата е негова собственост, останала от дядо му, и че е с ДВС (двигатель внутренного сгорания) от ГАЗ-24, петстепенна скоростна кутия от пасажеска Газель, и като екстри има вакуумна помпа на спирачките, ГУР - гидроусилитель руля, сиреч серво на волана, елстъкла, централно заключване, вкл. дистанционно отваряне на багажника, LED осветление на салона и багажника, хубава стереоуредба със subwoofer, както и ГБО - газобалонное оборудование - газова система на пропан-бутан.

След интересните екстри е и PAS - Public Address System, - микрофон, свързан със високоговорител зад решетката. Освен, че издава бивша принадлежност на автомобила към "службите", екстрата се оказа полезна, когато вчера вечерта на паркинга зад Шел-Макдоналдс на магистралата до Ямбол бях обграден от два автобуса туристи, които снимаха колата и си правеха селфите. "Граждани, няма нищо за гледане, моля разпръснете се" - обърнах се аз към тях по автомегафона - някои се стреснаха, повечето схванаха шегата и се усмихнаха!

Иван ми прати снимки от ремонта на кузова, като повечето от частите са били заменени с нови - калници, прагове и др,  и ме увери , что корпус лужëнний - т.е калайдисан.

Ето още няколко снимки от фотосесията:





« Последна редакция: Януари 23, 2019, 09:55:52 от dido1903 »

Януари 22, 2019, 18:48:46
Отговор #1

Неактивен Pancho77

  • Публикации: 17
Ами честита да ти е!
Със здраве да я караш!

Януари 22, 2019, 19:38:01
Отговор #2

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Честито!!! Много добре изглежда! Това втора серия ли е (съдейки по елена и стоповете)? Качи още снимки ако имаш. Как я докара от Украйна?

Януари 22, 2019, 22:09:41
Отговор #3

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 ::) Поздравления и от мен колега maini4ka!Радвам се, че и аз имам някакъв принос, за да успеем да "отмъкнем" поредното соц. украинско бижу.Поздравявам Ви за смелостта при предприемането на тази рискова крачка, и се надявам да споделите новоутъпканите от Вас пътеки.  ;) Както и интересната за всички история.Със здраве да и се наслаждавате, и дълги години да не спирате да ни радвате.И най-вече извън Вашият гараж! :)) Смело товарете този красив и така работен Рудолф, и не забравяйте да споделяте натоварените подаръци и с нас!

Януари 22, 2019, 23:59:41
Отговор #4

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Благодаря на всички! Да, колата е произведена през 1960 г. - т.е. е втора серия. Доколкото разбрах решетката на радиатора е взаимозаменяема с трета серия, обмислям вариант за хромова решетка.

Колата ми я докара собственика по ферибота Иличовск (сега Чорноморськ) - Варна, в момента върви веднъж месечно. Ще разказвам. Още не съм я обмитил.

ферибота:

колата в трюма:



Специални благодарности към Емил, чиито указания относно историческите автомобили помогнаха автомобила да се качи на кораба в последната минута!

Януари 23, 2019, 00:04:10
Отговор #5

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
У нас митото е 10% плюс 20% ДДС
Направи ми впечатление тази обява на една беларуска Волга в Бремен. Човекът предлага услуга по обмитяване за около 200 евро, ставало за два дни

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/wolga-gaz-21-21/1031374114-216-16

Тук май ще е доста повече

Януари 23, 2019, 08:04:29
Отговор #6

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
 ::) Невероятен късмет, за да се използва месечният курс на ферибота.И аз благодаря на колегата jorodj ,че изкара в последният момент този скрит коз. :o Колега main4ka , как извършихте покупко-продажбата?Имаше ли нещо по-различно от моят случай? ^-^  Задължително минете в Митница в по-голям град, че вероятността да минете по-бързо е значително по-голяма.

Януари 23, 2019, 09:22:07
Отговор #7

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
::) Невероятен късмет, за да се използва месечният курс на ферибота.И аз благодаря на колегата jorodj ,че изкара в последният момент този скрит коз. :o Колега main4ka , как извършихте покупко-продажбата?Имаше ли нещо по-различно от моят случай? ^-^  Задължително минете в Митница в по-голям град, че вероятността да минете по-бързо е значително по-голяма.

Чак пък невероятен късмет… По-скоро внимателно планиране! Ако помниш, аз дадох линк към ферибота и разписанието в твоя пътепис.








« Последна редакция: Януари 23, 2019, 10:27:12 от maini4ka »

Януари 23, 2019, 18:12:10
Отговор #8

Неактивен RAPTOR

  • Публикации: 18
Според мен с черната решетка и уширените стоманени джанти изглежда много добре. Даже направо си плаче за V8 двигател >:D.
Със здраве да си я караш!

Януари 23, 2019, 19:02:56
Отговор #9

Неактивен vasko__2

  • Публикации: 40
С тази регистрация е като на военен автомобил!