Автор Тема: Волга ГАЗ-21 1960 г. - "Рудолф" от Украйна  (Прочетена 30741 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 24, 2019, 23:47:02
Отговор #10

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Относно транспорта и закупуването. Идеята беше да литна за Одеса с полета на България Еър в петък, 11 януари и да се прибера с феробота на НавиБулгар на 17 януари, четвъртък. По принцип време достатъчно - двата дни на уикенда да поогледаш хресаните коли (търсех само в Одеска и съседните Херсоска области).

Разписанията са малко странни. Доколкото можах да се ориентирам в разписанието, България Еър летят на всеки 10 дни. Фериботът е веднъж месечно, следвашият е на 18 февруари.

Линк към сайта на НавиБулгар:

http://www.navbul.com/bg/main-activities/ferry/index.php

В крайна сметка бях възпрепятстван да пътувам. Моят украиски контрагент беше много разочарован, и аз му предложих $500 да докара колата. Той поиска 700, от които 500 предварително по банка. В крайна сметка той живее в гр. Новоукраинка Кировоградска област, на 5 часа път от Иличовск, ферибота до Варна е 300 долара (100 за пасажера и 200 за колата), има застраховки, и автобусен билет Варна-Одеса (70 лв).

Така че рискувах и му изпратих 500 долара вперëд, както се казва.

Маршрутът на Ваня:



Хатата на Ваня в Новоукраинка


Хатата на Ваня в Новоукраинка


Аз и Ваня с нашите първи държавни и партийни ръководители.


Ваня със сънародника си Никита Хрущев


Ваня на път за дома

« Последна редакция: Януари 24, 2019, 23:54:50 от maini4ka »

Януари 25, 2019, 00:38:05
Отговор #11

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Честито! А мислиш ли да и върнеш оригиналния вид на 2-ра серия?
Кои са украинските сайтове за автомобили?

Януари 25, 2019, 00:58:19
Отговор #12

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа

Януари 26, 2019, 22:35:20
Отговор #13

Неактивен Pancho77

  • Публикации: 17
А лидерите къде ги намерихте?
...добре се е справило момчето, и с колата и с доставката...

Януари 26, 2019, 22:51:15
Отговор #14

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Снимката предполагам е от ретро музея във Варна.
И моето мнение за колата - по-добре да не се връща към оригиналният вид, а да запази индивидуалността си - оригинално и отлично реставрирани има вече доста у нас.
« Последна редакция: Януари 26, 2019, 22:54:20 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 26, 2019, 23:39:46
Отговор #15

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Да, разбира се - заведох Ваня в Ретромузея на Цветан Атанасов във Варна, наистина много се изкефи момчето. Там освен колите има и малка сбирка на восъчни фигури - политици, певци, артисти. От СССР звездите там са Юрий Никулин в ролята му от "Диамантената ръка", както и Владимир Висоцкий. В момента са обособени в отделна зала, с допълнителен билет към главния (автомобилен) музей.

Относно колата - да, действително е по-лесно и значително по-евтино да се поосъвремени колата, отколкото да се възстанови в оригинален вид. Едва ли ще мога да намеря оригинално табло или салон на поносими цени….

Таблото и салона са от BMW e36, волана - от е30



Салонът е тапициран в тъмен текстил



Багажникът е преработен. Отдолу под двойното дъно има място за пълноразмерна резервна гума. Отвътре отдясно е капачката и гърловината на бензиновия резервоар, събира около 25 литра.

Балонът на газовата система е зад  задната седалка, отделен от багажника зад стена от шперплат. Малко прозорче от плат (вдясно) скрива манометъра, който показва колко е пълен балона за газ. Газовата е доста архаична, превключването газ - бензин е сложно, иска опит. В купето лисва показател, който да показва докъде е пълен балона.

Отляво на багажника има една LED лампа, която се включва от зеленото копче.

« Последна редакция: Януари 26, 2019, 23:58:24 от maini4ka »

Януари 27, 2019, 23:59:28
Отговор #16

Неактивен ivovsande

  • Публикации: 35
Привет колега,

Имам предна и задна седалка - Много запазени
Цена - 400 лв

Януари 28, 2019, 09:22:59
Отговор #17

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Имам предна и задна седалка - Много запазени
Цена - 400 лв

Прати ми снимки на лични!

Януари 28, 2019, 11:35:50
Отговор #18

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Я недей да разбутваш вече направената работа. Един път е сглобена така, целта е ясна и разбираема - да е по удобна за каране. На мен и тази и 401-цата на Емил страшно много ми харесват така.

Януари 28, 2019, 14:41:56
Отговор #19

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Да си продължа разказа. Пътуването не премина без премеждия!

- Мене зупинила митниця тому що, автомобілю більше 50 років і це являється історичною ціністю, потрібна довідка з Київського інституту на машину! - ми пише Ванята от пристанището в Иличовск!

Трябва да добавя, че Ванятa не е някакъв върл украински националист, който принципно отказава да говори руски, поне до втората водка. Той си е простой деревенский парень, роден след 1990 г и действително не знае руски. Така че с него предимно си пишехме, той на украински, аз на български - специални поздрави на Google Translate.

Благодарение на колегата Емил пратихме линкове, че за "масови" автомобили след 1950г., не са нужни документи и разрешения, както и мнение на експерт:

https://inconsulting.com.ua/uk/antikvariat-ua/vvezennya-i-vyvezennya-kulturnykh-tsinnostey.html




Митничарят омеква и става разговорчив -  Ну ніби йде на діалог, може уламаю! - пише  Ваня.

Дай му 50 долара, не повече - пазаря се аз!

- Таможнік і каже що 50 гроші не бере!

- ох, дай му 100 или ще караш 650 км до Варна - отговарям аз.

Накрая митничарят прибрал стотачката и изчезнал.



- Стою біля порома а цей не хороший чоловік,  ні в яку! - оплаква се Ванята и ми праща снимки на кораба от брега. - Взяв $ сказав зараз спробує!
(взе парите и каза, че ще види!)

След час и нещо напрегнато ожидание, най-накрая блага вест:

Я вже на пороме! - пише Ваня и ми праща снимка на Волгата в трюма, последна, ж.п. вагони отляво, доста ТИР-ове пред нея.





« Последна редакция: Януари 28, 2019, 15:10:18 от maini4ka »