Автор Тема: Волга ГАЗ-21 1960 г. - "Рудолф" от Украйна  (Прочетена 30736 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 31, 2019, 21:30:53
Отговор #50

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Що да не сложи , Волгата нали има хидро усилвател....

Да, трябваше по-внимателно да прочета първия пост.
Заводски не се предлага, но тази в частност има.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 31, 2019, 22:19:00
Отговор #51

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Да обобщим информацията:

Оригиналното кормило за автомобил ГАЗ-21 без хидравлика:  17" - 432 mm

В момента: от BMW е30: 15"-381mm, което е сравнително голямо, повечето модерни автомобили са с 14" волани
Кара се почти нормално, но се усеща тежест при паркиране / маневри на място.

Тюнинг- вариантът на Ретродеталь: също 15"

може би трябва да потърся 16"

Януари 31, 2019, 23:22:59
Отговор #52

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
В момента: от BMW е30: 15"-381mm, което е сравнително голямо, повечето модерни автомобили са с 14" волани

Кара се почти нормално, но се усеща тежест при паркиране / маневри на място.

нещо не е наред хидравликата
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 01, 2019, 10:23:40
Отговор #53

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Според мен първо и най-важно е колата да се сдобие с ръчна спирачка. Според мен следва да се ползва БМВ лоста и да се опита да се направи механична ръчна тип Волга 24-10, или пък да се търси вариант за хидравлична ръчна. Въжетата ако се не лъжа, са същите като на 24 и Победа. Покажи колата отдолу, какви са спирачните механизми на задните колела, за да се мислят варианти.

По темата за зареждането - колата има аудио система. 40А не стигат до никъде от тази гледна точка.
Моята е с 40А заради фаровете и отново наличието на аудио.
18А не може да зарежда на празен ход при включени фарове - не че някой ще тръгне да кара М21 за ежедневна кола, ама все пак. Не говорим до колко е ненадежден от съвременна гледна точка, ако работи нон стоп на пълен товар.
По темата за воланите.
Всякакъв бял волан според мен ще стои отвратително на 36-цовия интериор. Адекватно е да се подбере нещо от БМВ, или да си остане с тоя.

Що се отнася до смяната на целия интериор с такъв на М21. За мен е убийствено и от техническа, и от финасова гледна точка.
Седалките на втора серия са специфични, имат допълнителни крачета за подпиране на облегалката в легнало положение. Такива ще е трудно и скъпо да се намерят.
Едно шиене на салон тип оригинален излиза на около 2000 лева с материалите - седалки, таван, кори, дръжки и т.н. Поне при мен стъпи на толкова - изглежда прилично, но не е с оригиналния плат.
С оригинален плат само плата и кожата са около 3000 лева от Ретродетали. Добавяш вата, подложки от кокосови влакна,  заварки на скелета и на пружините, врътки на седалките, нови кори, нови дръжки, нови всякакви дребосъци, щипки... 5000 тотал са оптимистична цена.
Табло, волан и радио, както и заводската отоплителна система ще стъпят на още около 2000. Волан с пластмасите по таблото - 1000 лева, комбинация прибори - поне 300, боя на табло, капак на жабка, решетка на говорителя, ламарината за лостчетата на парното, двете странични колонки, всичкитв ламарини от окантовката на предното стъкло, ламарините на седалката, ламарините на кормилната колона... По парното са една камара уплътнители всеки по 20-30 лева. Нов включвател на мигачите.
Не говоря за това как се уплътнява купето - там всичко е цифра. Уплътненията на челно и задно стъкло двете са 500 лева. Има хиляда хиляди гуми и гумички по вратите, има детайли с мъхест плат... Как се сглобява всичкото това... Аз работих в идеални условия на чисто, топло и светло и ми се разказа играта.

Дори и да се купи за 1000 лева Волга с цял интериор, пак всичко трябва да се прави на ново. Аз от две Волги едвам събрах салон на една.

Няколко човека написаха, че имало много оригинални Волги М21. Аз ги гледам от много години по мероприятията и имам коренно противоположно мнение. Не, хубави оригинални Волги изобщо няма. Всички са правени и преправяни с подръчни материали, особено интериорите. То не са платове на цветя, схеми, нямащи нищо общо със заводските, откровено непипани и разсипани пластмаси, ожулени и ръждясали ламаринени детайли... И отвън са произведения - особено праговете на повечето са сгъвани и нямат нищо общо като форма с оригиналните. И като сложиш гуми кой какви намерил...

Хубави оригинални има в Ретро музея, и в колекциите на няколко мастити колекционери, които не ги изкарват никога.

Идеята на тази кола е да се кара. Препоръчвам минимум намеси и повече каране. Дано двигателят и ходовата част са в читаво състояние.
« Последна редакция: Февруари 01, 2019, 10:27:21 от m_g »

Февруари 01, 2019, 11:31:35
Отговор #54

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
За мен се губи твърде много от чара на класиката, ако я караш със съвременно табло и уреди - така удоволствието от ретро визията остава само за външния наблюдател. Но предвид написаното от Момчил, който съвсем наскоро вря и кипя в такава реставрация, като единствено разумен вариант виждам да си остане таблото + салона, само да се добави един приятен дървен волан с достатъчен диаметър, за да не се налага Шварценегер да помага при маневрите на място :) Особено ако ще се кара и през студените сезони е хубаво купето да е добре уплътнено и с работещо парно. Аз така гризнах дръвцето с репликата ми на Шкода 130ЛР - държах да има оригинално рейсинг табло, но там не са предвидени никакви отвори за оригиналните въздуховори, нито места за ръчките... та от мързел и липса на време да творя в "час по трудово" някаква къстъм отоплителна система, сега я карам само като лятна кола :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 01, 2019, 12:07:02
Отговор #55

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Не говоря за това как се уплътнява купето - там всичко е цифра. Уплътненията на челно и задно стъкло двете са 500 лева. Има хиляда хиляди гуми и гумички по вратите, има детайли с мъхест плат... Как се сглобява всичкото това... Аз работих в идеални условия на чисто, топло и светло и ми се разказа играта.

Действително като се прибирах на собствен ход от Варна, парното не работаше както трябва, но това беше преди да оправя алтернатора. След това ми се струва, че работи значително по-добре: бързо изсушава предното стъкло, че даже и задното, но не съм я карал на дълъг път в студено време, за да преценя.

Като говорим за уплътнения, тази обява в Продавалника ми привлече вниманието:



> Продавам чисто ново гумено уплътнение за Газ 21, което се поставя
> между задните калници и купето, предните калници и купето, както и под
> задните стопове и на още няколко места по колата. Общо дължината е 7
> метра, която е за обкантване на една кола (та даже и остава).

Така ли е наистина ли са необходими и лесно ли се поставят?




Февруари 01, 2019, 13:43:15
Отговор #56

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Тези уплътнения са за УАЗ. На Волга става с преправяне. На М21 обаче реално са с няколко вида дебелина на различните места.
Такива гуми има на задните калници към купето, на ъгълчетата на маската под задната броня, на предните калници към куето и към маската.
Знаейки, че колата ти е яко преправяна, ти препоръчвам нищо да не пипаш. Ваня е слагал калници и брони от трета серия и най-вероятно цялата линия на колата е дошла на магия. Подложиш ли гумените лайсни ще щръкнат калниците и ще стане чудо. При монтажа гаранция ще унищожиш боята. Освен това дали Ваня не е заварил задните калници за купето. При положение, че е вградил Ладов резервоар зад задно дясно колело, какво е направил - нямам идея. Със сигурност е префасонирал дъното на багажника и гредите отзад. Дали не е изнесъл навън допълнително дясната страница на багажника?
Снимай колата в детайли, ще ми бъде интересно.
Поляците префасонират откровено недомисления багажник на Победа М20 и при Варшава 203 изнасят резервната гума зад задно дясно колело, като обаче външна стена на багажника става калника.  При М21 руснаците не са вложили особено много разум и в резултат багажникът губи огромен полезен обем от разположената в дясната му част резервна гума. Има си отделно странична стена на багажника, а калникът е закрепен по периферията за нея. Зад колелата има едни дебилни щитчета.

Февруари 01, 2019, 18:40:42
Отговор #57

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Колега, m_g, какви са тия цени за Волга, 1000 лв, 2000лв, то за тия пари ще реставрирам Мерцесед Пагода. :)

Февруари 01, 2019, 18:50:29
Отговор #58

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Колега, m_g, какви са тия цени за Волга, 1000 лв, 2000лв, то за тия пари ще реставрирам Мерцесед Пагода. :)
Ами, защото не си минал през мен да видиш какви самурайски мечове и викингски брадви съм наточил ....  :))
retrobs.com

Февруари 01, 2019, 18:56:46
Отговор #59

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Колега, m_g, какви са тия цени за Волга, 1000 лв, 2000лв, то за тия пари ще реставрирам Мерцесед Пагода. :)

Колегата m_g е както обикновено прав. Такива са цените. Няма да барам салона, да развалям вече направеното нещо! И наистина в случая "черна Волга, бял волан" би бил колхозен тюнинг!