Автор Тема: Волга ГАЗ-21 1960 г. - "Рудолф" от Украйна  (Прочетена 30751 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 01, 2019, 21:18:14
Отговор #60

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ами просто няма да зяпаш много-много таблото, ами ще се концентрираш върху Рудолф на капака ;) Да си призная, това табло по форма сякаш подхожда повече на 21-цата отколкото на 36-цата... ако Газ бяха продължили с производството на модела до 90-те г. вместо да минат на 24, 32 и техните производни, такова щеше да е идеалното табло за модернизацията :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 01, 2019, 21:22:51
Отговор #61

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Вчера имах други планове за Волгата, обаче сутринта ме очакваше неприятен сюрприз - спаднала задна лява. Нямам спомен да е тропала като ходих оня ден при арменците за алтернатора, ще си остане загадка кога точно съм я спукал.



Колата има резервна гума, разположена в долното ниво на багажника. от горното е разделена от дебела и доста тежка плоскост , от онези с дъсчици между два шперплата, заправих как се казват.

Ванята си беше признал, "что резина паршивая", но не считах смяната за така наложаща.

Гумите според него бяха всесезонни от Мерцедес Спринтер, XL (extra load) - излишно тежки според мен.

След като не успях да напомпя гумата с компресора на Б-класата на жена ми, опитахме с моя шофьор Вени да сменим спуканата гума с резервната. За съжаление с приложения крик не успяхме да повдигнем колата - отдолу липсва "ръбче", където да закрепим крика, освен това и ръчната не работи.



Закарах полека-лека колата по капла до Газпром-а до стоматологичния, гумаджията отсреща беше така любезен да дойде да ми смени гумата с резервната.



резервната гума също беше много "паршива"



Главината:



Вътрешната, както се очакваше, за нищо не става



Вътрешната - размер 170-380/6,70-15 от далечната 1974 г




Джантите (диски) са от неизвестен произход, вероятно от УАЗ-ка или Лада Нива, обърнати. Дупките за вентил - огромни!



Джантата на резервната гума е оригинална, но не е в блестящо състояние.



Тази историческа гума беше върху резервната джанта. Дали е от 1960 г?


Обухме Руди в Мишелинки, DOT 2016


Интересно, две от гумите бяха с вътрешни, две без.

Вслушах се в съвета на колегите moskvich_408 и vasko4 и прибрах двете артисали вътрешни за военновременен запас. Гумаджията беше на същото мнение.  Аз ще продължавам да търся модерни аналози на заводските: 6.0Jх15, 5x139,7, ЕТ 0, отвор 110.

139,7 mm ca 5.5 инча - такива са били джантите на военновременните джипове Willys и сие от лендлиза по време на войната. И до днес някои руски (УАЗ, Лада Нива) и японски (Suzuki Jimney, Daihatsu Feroza) джипoве са с такива гуми.

-=-=

Газ 21 оснащался 15-дюймовыми колесными дисками.

Размер дисков: разболтовка — 5x139,7, ширина — 6.0J, вылет — от 0 до 10, центровочное отверстие — 110 мм.

Подходящие размер шин:

205/65 R15 - 648 mm   
195/65 R15 - 635 мм
215/65 R15 - 661 мм
« Последна редакция: Февруари 01, 2019, 22:56:12 от maini4ka »

Февруари 01, 2019, 22:52:10
Отговор #62

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
В продавалника има японски джанти, походящи за Волгата.

https://www.olx.bg/ad/-CID360-ID3Pxsv.html

Обаче от означението не става ясен офсета (ЕТ - Einpresstiefe). Заводския на ГАЗ-21 е между 0 и 10.

Ето надписа на джантите:



Как мислите, дали стават?!?

Февруари 01, 2019, 23:36:37
Отговор #63

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
3а придобивката на Волгата, и смелостта с целото начинание, честито и от мен!  :)
В началото на прима виста, по снимките с черното фолио на джамовете, а и салона, малко ми се виждаше подминала некои граници.
Но с описанието на практичността на каране, и по странен начин добре получилото се пасване на таблото с долната част на предниа джам, почна да ми харесва колата.

Момчиле, а што пишеш, че са оригинални маи 2-те налични 21-ци на Варненеца.  ::)
Тои не ги ли прави i тех Oт-до, вкл. и да ги е претапицирал...
« Последна редакция: Февруари 02, 2019, 00:35:10 от USfan »

Февруари 02, 2019, 08:59:52
Отговор #64

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Особено ако ще се кара и през студените сезони е хубаво купето да е добре уплътнено и с работещо парно. Аз така гризнах дръвцето с репликата ми на Шкода 130ЛР - държах да има оригинално рейсинг табло, но там не са предвидени никакви отвори за оригиналните въздуховори, нито места за ръчките... та от мързел и липса на време да творя в "час по трудово" някаква къстъм отоплителна система, сега я карам само като лятна кола :)

Колега Кранкенщайн, братята китайци правят не лоши автомобилни духалки на 12 V.







Имат и варианти за вграждане, но този ще Ви върши работа.

Февруари 02, 2019, 13:39:31
Отговор #65

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Колега пробвал съм подобна духалка, но през няколкото минути в които работи преди да ми изгори бушона на разклонителя на запалката не усетих да топли кой знае колко... по-скоро я бях включил за обдухване на стъклото, но и там не постига голяма ефект. Разбира се мога да я вържа и директно към силова верига през мощен бушон, ама ефектът май не си заслужава. Виждал съм самоделен електромобил с 2 такива духалки, може би заедно постигат повече, но според мен биха натоварили прекомерно нормална ел. инсталация /електромобилите са друга бира/.
Относно джиповите джанти, намират се и доста подходящи за ретро визия хрмирани такива, примерно:
https://bazar.bg/obiava-20280110/dzhanti-5x139-7-kia-vitara-lada-niva-uaz-feroza

Ако бяхте от София можех да услужа с резрвната от ферозата ми за проба как ще стои офсетът на волгата. В такива случаи най-добре е с проба, иначе писаните параметри могат и да подведат - примерно как ще ляга върху барабаните и т.н... имал съм подобни случаи - уж всичко съвпада на книга, пък реално нещо не пасва.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 02, 2019, 23:33:16
Отговор #66

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
В продавалника има японски джанти, походящи за Волгата.

https://www.olx.bg/ad/-CID360-ID3Pxsv.html

Обаче от означението не става ясен офсета (ЕТ - Einpresstiefe). Заводския на ГАЗ-21 е между 0 и 10.

Ето надписа на джантите:



Как мислите, дали стават?!?


Офсета е точно число,не може да бъде между 0 и 10.При ГАЗ 21 е +6.Това в продавалника ако са джанти от Сузуки Витара,офсета е +25.Имаме и половин инч по широка джанта,затова простата сметка показва,че за да не трие никъде нищо ,трябват дистанционни плочки 25 мм.
Аз бих накарал продавача да замери офсета,нерядко  и самите продавачи не са наясно какво продават.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 03, 2019, 12:42:45
Отговор #67

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Офсета е точно число,не може да бъде между 0 и 10.При ГАЗ 21 е +6.Това в продавалника ако са джанти от Сузуки Витара,офсета е +25.Имаме и половин инч по широка джанта,затова простата сметка показва,че за да не трие никъде нищо ,трябват дистанционни плочки 25 мм.
Аз бих накарал продавача да замери офсета,нерядко  и самите продавачи не са наясно какво продават.

От Дайхатсу Фероза са. Може ли това 3.5 да е офсета?
Безкамерните мишелинки засега се държат прилично на широките съветските джанти, не спадат. Размерът им е 215/65 R15.

Относно продавачите, наистина не знаят що е то офсет и как да го измерят.

За заводските джанти на ГАЗ-21 в нета наметих това:

-=-=
Газ 21 оснащался 15-дюймовыми колесными дисками.

Размер дисков: разболтовка — 5x139,7, ширина — 6.0J, вылет — от 0 до 10, центровочное отверстие — 110 мм.

Подходящие размер шин:

205/65 R15 - 648 mm   
195/65 R15 - 635 мм
215/65 R15 - 661 мм

Февруари 03, 2019, 19:21:03
Отговор #68

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Недей да вярваш на всичко което намериш в нета.Скоро четох например,че някой продаваше овен за разплод,което е невъзможно.
Офсета е разтоянието между централната линия  на джантата и опорната повырхност на главината  в мм,директно не може да се измери, обаче две замервания са достатъчни за да се изчисли.
Разбираемо е ,че не може да бъде между 0 и 10.
Тези джанти според мен не са от Фероза,мисля че на Дайхатсото оригиналните са  6 инчови.

П.П. Още една неточност видях сега в това което си намерил в нета.Джантите на ГАЗ 21 са 5 инчови,не 6.
« Последна редакция: Февруари 03, 2019, 19:36:44 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 03, 2019, 19:31:17
Отговор #69

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
retrobs.com