Автор Тема: Волга ГАЗ-21 1960 г. - "Рудолф" от Украйна  (Прочетена 30747 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 07, 2019, 22:47:29
Отговор #80

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
добре си седи, особено ако воланът е ретро дървен... тая волга си става приличен рестомод отвсякъде!

няма ли хубави джипови джанти на това междуболтово, да напълни калниците?

Отн. джанти: преди две седмици пуснах оферта в eBay за едни Dotz Hammada. E - спечелих търга - 206 евро за 5 джанти, нови 4 са 750.





Ще търся накой да ми донесе от Русия лепенки с емблема ГАЗ за джантите и за кормилото: нещо от този род:






Поръчах си и TPMS със вътрешни сензори:



Февруари 08, 2019, 15:31:22
Отговор #81

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
А само да пипитам като стана на върпос - Ако газовата бутилка е над 10 години, какво се случва ?
По принцип трябва да се бракува, дори да изглежда много запазена... би трябвало да не можеш да минеш преглед с такава, но все още има пунктове в които никой не гледа тия неща а и газ-сервизи, в които ще ти издадат нов паспорт въпреки годините. Според мен обаче няма сми от подобни цигании, понеже една нова бутилка е 60-80 лв в зависсимост от обема, но в повечето случаи трябва да се смени и сондата, щото старите не са с Евро, а на новите не пасват стари сонди, та цената скача над 100 заедно с евросондата. Аз на джипа наскоро си я смених, но тя е външна и си беше вече порядъчно изгнила, та не исках да рискувам излишно...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 08, 2019, 18:02:40
Отговор #82

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
По принцип трябва да се бракува, дори да изглежда много запазена... би трябвало да не можеш да минеш преглед с такава, но все още има пунктове в които никой не гледа тия неща а и газ-сервизи, в които ще ти издадат нов паспорт въпреки годините. Според мен обаче няма сми от подобни цигании, понеже една нова бутилка е 60-80 лв в зависсимост от обема, но в повечето случаи трябва да се смени и сондата, щото старите не са с Евро, а на новите не пасват стари сонди, та цената скача над 100 заедно с евросондата. Аз на джипа наскоро си я смених, но тя е външна и си беше вече порядъчно изгнила, та не исках да рискувам излишно...

Ужас! Сега загледах талона. Изглежда е от 1985 и е минавала преглед 2015.
Пише: ВСТАНОВЛЕНО ГБО - 13.03.1985
СВIД. ПРО СПАДЩИНУ 15.04.2015

Бомба със закъснител!
Лошото е, че я напълних във Варна, а пък карах до Пловдив на бензин. Мислейки, че превключва като на модерния ми метанов Фиат Добло, и виждайки че бензина намалява, т.е. като усетих че карам на бензин, не на газ, превключих, при това на баирите между Варна и Бургас - някъде след Старо Оряхово, където заредих LPG. В резултат колата ми загасна, при това на нанагорнище, и разбира се - без ръчна сприрачка.

С голям зор я спуснах назад по инерция и със сигнални, до едно равно място, където запалих.

После разбрах, че си имало чалъм - не трябвало газ и бензин да се месят в карбуратора. Зимата палиш на бензин, чакаш малко да се вдигне температурата, след това превключваш газта на 0 и аха-аха да загасне вече колата, превключваш на газ.

Или казано на украински (copy-paste oт Viber-a)
Можна заводите на пропану і їдите!  Але як що завели на бензині то потрібно трішки прогріти двигун потім переключаєте в положення 0 переривається клапан на подачу бензину і потрібно щоб вигорів весь бензин з карбіратора, потрібно зловити той момент коли вона вже починає глохнути переключаєте тумблер в позицію2 ГАЗ і в перед,  у вас там тепло то на газу я і заводився і їздив!!

Але щоб переключитись на газ потрібно щоб в карбіраторі не було топлива бо виходить що одночасно і газ і бензин потрапляє в камеру згоряння!

Февруари 08, 2019, 20:59:40
Отговор #83

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
джантите са страхотни, ще и заспят, но си трябват калобрани, според мен

иначе такива лепенки съм виждал по магазините за автоаксесоари, ще намериш и тук според мен.

Февруари 08, 2019, 21:53:01
Отговор #84

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
джантите са страхотни, ще и заспят

Май само ние сме на това мнение  :D  ;D  >:(


Февруари 11, 2019, 21:41:58
Отговор #85

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Не е вярно... ще и отиват на колата. Тя си има собствен стил.

Февруари 16, 2019, 20:00:29
Отговор #86

Неактивен Pancho77

  • Публикации: 17
Много ще и приличат, а лепенките всеки който се занимава  с реклама и иска да ти угоди ще ти ги направи!

Февруари 16, 2019, 22:55:38
Отговор #87

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Сега остава само летни гуми да ѝ намеря. Оригиналните са диагонални, И-194 6.70-15 (722mm). Най-близки по размер са:
215/80 R15 - 725 mm
225/75 R15 - 719 mm

Единствено в Диана има едни Пирели, над 200 кинта бройката, обирджийска работа. В Германия има нови Дънлоп DOT16 по 60 евро с ДДС, пазаря се с тях да ми ги дадат с ausgewiesene Mehwertsteuer.


Февруари 17, 2019, 16:10:37
Отговор #88

Неактивен Pancho77

  • Публикации: 17
Ако търсиш пълен оригинал ще е най-добре да и намериш оригинални, но при положение че има промени, а и както се вижда караш колата активно най-добре е да и вземеш такива с които колата ще е най-стабилна при всички ситуации, сухо мокро, бързо бавно, градско извънградско и т.н....не е за подценяване тежестта и не бих казал мощността, но все пак добрите гуми ще се отплатят!

п.п. имам нови, оригинални за Жигула И 151, но са 13'', а и са за някой който търси автентичност на Жигула! Тези И - 194 са добри за оригиналност, автентичност и безопасност при тогавашни условия - сега най-вероятно ще излязат по-добри всички предлагани на пазара от реномиран производител.

Февруари 20, 2019, 22:34:21
Отговор #89

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
За толкова пари - толкова. Ванята беше обещал да донесе оригиналното табло, макар и доста ръждясало, но бил забравил в бързането…

В продавалника сега се продава торпедо комплект,продадено е  само радиото.Добър повод за размисъл.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.