Автор Тема: Волга ГАЗ-21 1960 г. - "Рудолф" от Украйна  (Прочетена 30743 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 29, 2019, 17:08:55
Отговор #30

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Вече е в стил ресто мод , продължавай с иновациите. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 29, 2019, 18:15:40
Отговор #31

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
аз дори бих добавил ксенонови фарове от съвременна кола с лупи, които биха паснали отпред на форма и размер.

По съвет на колегата m_g сложих алтернатор от Рено Лагуна, 65 А, на стойка от УАЗ - при двамата братя арменци срещу Аграрния, пловдивчани ги знаят. Оригиналния беше 40 А. Вече горе-долу виждам нощем. За по-мощен ще трябва пистов ремък, сложна работа.

Фарове си поръчах LED, черни, с лупи, с дневни, ангелски очи и вградени мигачи.



В Украйна са много популярни, освен че светят добре потреблението на енергия е много ниско. Стават на каквато кола се сетите - Лада, нива, трабант, УАЗ и т.н.



https://www.olx.ua/obyavlenie/-IDz36QG.html

Още не съм решил какво да правя със халогените за мъгла. Вероятно ще ги оставя, като подменя халогенните крушки с LED такива...

За волан се ровя в Алибаба, но братята китайци вече почиват. Чудя се дали да не си взема нещо в бяло (все пак песента е черна волга с бял волан)



Но белите които съм намерил досега за 35 см максимум, а ми се ще голям волан, поне 40 см.

Вероятно ще взема нещо такова, от естествено дърво:



или може би това:

« Последна редакция: Януари 29, 2019, 18:36:14 от maini4ka »

Януари 29, 2019, 19:28:11
Отговор #32

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
За по-мощен ще трябва пистов ремък, сложна работа.

Смени шайбата с такава за клиновиден ремък ;)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 29, 2019, 19:45:57
Отговор #33

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182

За волан се ровя в Алибаба, но братята китайци вече почиват. Чудя се дали да не си взема нещо в бяло (все пак песента е черна волга с бял волан)

Но белите които съм намерил досега за 35 см максимум, а ми се ще голям волан, поне 40 см.

Белия кожен волан е труден за поддръжка, ако искаш да изглежда добре ще трябва да караш само бели ръкавици :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 29, 2019, 21:58:45
Отговор #34

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Смени шайбата с такава за клиновиден ремък

Тази работа я е свършил Ванята, в момента е с клиновиден. И серво на волана е навързано във системата, със отделно казанче…

Януари 29, 2019, 22:05:23
Отговор #35

Неактивен wander

  • Публикации: 160
с две ръце подкрепям това мнение. очевидно е играно много и колата вероятно е доста по-удобна за каране с добавените съвременниии екстри, вероятно и по-обезшумена... всичко изглежда кадърно и мераклийски, тая кола заслужава само да се доразвие с още някое препипване тук там, не да се разваля направеното по нея..... това е отличен restomod според мен, ако ти е кеф, сложи и един спортен ретро волан, например... аз дори бих добавил ксенонови фарове от съвременна кола с лупи, които биха паснали отпред на форма и размер.    реставрирани в оригинален вид коли достатъчно сме виждали, но сега можеш да си сигурен, че втора кола като тая не съществува, което е доста яко :)

Напълно подкрепям коментара! Колега mainichka, от Украйна ли поръча фаровете? По пощата ли ше ти ги пратят? Защото на мен ми задържаха на митницата последната пратка и трябва да се разправям в работно време с тях. Освен цената гледат и теглото и размера.

Януари 29, 2019, 22:13:46
Отговор #36

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Колега mainichka, от Украйна ли поръча фаровете? По пощата ли ше ти ги пратят? Защото на мен ми задържаха на митницата последната пратка и трябва да се разправям в работно време с тях. Освен цената гледат и теглото и размера.

Не, направо от производителя в Китай, редовно внасям оттам. Очаквам ги да пристигнат до края на месеца. Може би ще имам един комплект за продан, (бели) тъй като проекта с 4-тактовия гърбат Вартбург върви по-бавно, отколкото ми се иска.

Януари 30, 2019, 15:50:59
Отговор #37

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Белия кожен волан е труден за поддръжка, ако искаш да изглежда добре ще трябва да караш само бели ръкавици :)

Прав си, ще поръчам дървен. този на втората снимка! Имах дървен на една Алфа, много е удобен!
« Последна редакция: Януари 30, 2019, 15:55:12 от maini4ka »

Януари 31, 2019, 10:37:59
Отговор #38

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
По съвет на колегата m_g сложих алтернатор от Рено Лагуна, 65 А, на стойка от УАЗ - при двамата братя арменци срещу Аграрния, пловдивчани ги знаят. Оригиналния беше 40 А. Вече горе-долу виждам нощем. За по-мощен ще трябва пистов ремък, сложна работа.


По мощен генератор ти е абсолютно излишен,не си мотай акъла.Дори при положение че си бил с 40А,абсолютно безпредметно и излишно е дето си поставил 65А.Ако се включат всички щатни консуматори на ГАЗ 21 едновременно,фарове,парно,чистачки,мигачи,радио ще дадат товар максимум 18-19 А.Ти имаш допълнително халогени и ел.стъкла.Ако и тях ги включиш едновременно със всичко останало,товара няма да подмине32- 35 А.Генератора 40А ти  е бил напълно достатъчен,оттам нататък,дето си сложил 65А или ще сложиш 100А е еднакво ненужно.

«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Януари 31, 2019, 18:00:53
Отговор #39

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
По мощен генератор ти е абсолютно излишен,не си мотай акъла.Дори при положение че си бил с 40А,абсолютно безпредметно и излишно е дето си поставил 65А.Ако се включат всички щатни консуматори на ГАЗ 21 едновременно,фарове,парно,чистачки,мигачи,радио ще дадат товар максимум 18-19 А.Ти имаш допълнително халогени и ел.стъкла.Ако и тях ги включиш едновременно със всичко останало,товара няма да подмине32- 35 А.Генератора 40А ти  е бил напълно достатъчен,оттам нататък,дето си сложил 65А или ще сложиш 100А е еднакво ненужно.

Вероятно си прав, Волгата на Момчил си е с оригиналния 40-амперов. Според братята (много са опитни, имам им доверие) стария беше непоправимо развален, за новия (рециклиран от Лагуна) с монтаж и гаранция ми взеха 100 лева. Според тях това е максимумът за този ремък.

Пък и да си призная, минават ми еретични мисли за климатик. Печката е подменена с BMW-евска, въздуховодите са прокарани. Място за втори радиатор и изпарител - колкото искаш...