Автор Тема: CLASSIC RACING 2019 - 31.03.2019 г.  (Прочетена 6673 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 02, 2019, 14:56:39
Отговор #20

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
За състезателната част - някой питаше за времената, ето ги https://speedhive.mylaps.com/Events/1639402
Иначе моето скромно мнение, че нивото твърде много се вдигна от професионални екипи с лицензирани пилоти, така че за любители със стрийт бегачки като мен е невъзможно да се намесят в борбата, затова отсега нататък ще присъствам само като зрител, пък предсезонни тестове на колата ще си правя някъде по-близо до София :)
За да има по-голям интерес за участие от хора с "по-нормални" класики, както беше в началото, а не само екстремно тунинговани, според мен ще е добре да има отделни класове стрийт и рейсинг, както е в надпреварата за купа Дракон. Влади опонира, че е трудно да се разделят по критерии за по- и най- тунинговани, защото всеки ретро фен със спортни амбиции си доработва малко или много по колата. Според мен критерият за стрийт е автомобилът да има редовна регистрация и ГТП за движение по пътната мрежа, а също и със стрийт гуми или полуслик. В тази връзка не знам пистарките дето ги докарват на платформи без номера какъв вид ГТП минават и представят, предполагам някакъв към федерацията /дето вече няма лиценз :) /. Така, както са разделени само по кубици в момента, от времената се вижда, че няма особена разлика между професионално подготвените пистови ладички дори от най-малкия клас и турбо "динозаврите". Това лично мен ме демотивира от участие в самото състезание, иначе трак дни за свободно каране и маркови събори, където да си начешеш крастата дал Господ :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.