Автор Тема: Реставрация на Opel Monza A2 3.0 1983  (Прочетена 7076 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 06, 2011, 20:09:18
Прочетена 7076 пъти

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
   Колеги ето един започнат проект.Тази кола е моя и ми е любима,но за нея не остава по-много време та затова и проекта движи бавно.Ето накратко историята.Преди няколко години един пиян шофьор навлезе в насрещното и резултата се вижда на снимките.След това реших,че колата няма да я хвърлям,а напротив ще оправя удара и ще я реставрирам.Доста ми беше трудно да намеря части и ми се наложи да купя още две в критично състояние,но в двете имаше запазени части точно тези които ми трябват. http://www.album.bg/palio/albums/153439
 Ще качвам снимки за всеки стадии на реставрирането. :)
1

2

3

4

5

6

7

8

9


10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

« Последна редакция: Май 15, 2011, 13:55:39 от dido1903 »

<доверен сервиз на ДЗИ>

Февруари 14, 2011, 00:08:28
Отговор #1

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Колега, много харесвам проекта ти  :) Евала за красивата кола, това не е кола за хвърляне те са такава рядкост вече и така се ценят в чужбина, че е престъпление да се зареже такава кола.  :D Да си я стегнеш и ако може да я видя и на живо ще се радвам и то много  ;) Успех, и качвай снимките направо в форума.

Февруари 14, 2011, 10:33:10
Отговор #2

Неактивен sierra team ruse

  • Публикации: 212
  • sierra forever
    • http://www.fordsierra-bg.com/
не бях виждал такъв опел досега,успех с проекта :D  на задно ли е?
FORD SIERRA POWER

Февруари 14, 2011, 17:36:40
Отговор #3

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Наистина Монцата е много хубава кола .Тук във Варна онзи ден мярнах една зад една ограда стой си там от години (после се сетих че я знам от много отдавана ).Абе общо във Варна съм виждал 4 екземпляра от този модел .Хубава кола давай снимки още  O0
Ford weist den weg

Февруари 14, 2011, 21:05:43
Отговор #4

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Много ви благодаря за хубавите думи,защото когато пишете за нея все едно пишете за мен. :D Тази кола ми е слабост и не съм си помислял да се разделям.През цялото време от както е моя събирам части и цели Монци за части за да мога да я реставрирам кадърно пък и да си я карам с удоволствие.Много ме било яд на собственици преди години които връщаха такива коли на скрап.Много такива случаи имаше.Моята Монца съм я купил от Варна преди 11г.Беше златиста.Що се касае предаването.Колата е със задно и е с шпер.Монцата е с 3.0л. 177к.с.Производство 1983г.С четири дискови спирачки.Екстри има много,но има една екстра която я отличава от другите монци в България-Дигитално табло. Ще качвам снимки за всеки етап от нейното съживяване. ;D

<доверен сервиз на ДЗИ>

Февруари 15, 2011, 01:19:00
Отговор #5

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Нистина хубав автомобил ,ще ни представиш ли снимки от работата по нея да и се порадваме като теб  :D :D :D
Поздрави
Centrum Transaxle

Март 26, 2011, 23:01:14
Отговор #6

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Екстри има много,но има една екстра която я отличава от другите монци в България-Дигитално табло.
Дигиталното табло е серийно за Monza GSE  ;) и ти много добре знаеш,че има такава в БГ  :P  ;) също в процес на реставрация......
И как можа да и сложиш тез големите валяци,че и да окепазиш и веждите на калниците....абсолютно не одобрявам...независимо дали ти харесва мнението ми....
« Последна редакция: Март 27, 2011, 08:41:55 от немо »
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Март 27, 2011, 17:38:51
Отговор #7

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Еми значи и твойта е с дигитал.А ти можеше де споделиш впечатленията когато дойде за стъклото в София есента.Тя и тогава си беше с тези джанти ама не си ги  спомняш,но аз съм длъжен да помня че твойта е с дигитал.Другото нещо,че за GSE e характерно рекаро салона,черни абсолютно всички лайсни имат допълнителни прагове и антикрило,но не и дигитал,защото аз съм подържал преди доста години такава и тя беше със стандартното 180коньовото табло. Проекта си е мой и както реша така и ще я направя.И на мен може да не ми харесват някои неща в темата ти в опел форум,но не ти я кендзам.......

<доверен сервиз на ДЗИ>

Март 27, 2011, 18:46:36
Отговор #8

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
....
Много палиш ве,Пальо  :) Помня ти джантите,помня и че ми обяснява как ще раздуваш веждите,даже бяха отрязани,ама тогава не ми беше до обяснения....
GSE-то си е с дигитално табло освен всички други характерни неща,дет си ги изброил.Това,че ти някога си правил някаква Монца нищо не означава.... ;)
Проектът си е твой и ще правиш каквото си искаш,вярно,ама не виждам това да пречи да кажа,че нещо не ми харесва...ако това го броиш за "дрискане"..... сори....
Пък ако на тебе ти се "дриска" в моята тема....заповядай...критика приемам всякаква... ;)...и аз не пиша тука,за да се заяждам,нещо си се объркал.... ;)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Март 27, 2011, 19:17:58
Отговор #9

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Отностно веждите още не съм решил точно как ще стане,но със сигурност това ще са джантите.Имам една гора диференцияли и мисля,че отностно предавателното число ще се справя.Тази кола има да търпи още доста преправки така че е още рано да се говори кое как ще изглежда.
Влез  в реставраторски работилници и виж едно шарено рено с какви фланци е и как му излеждат веждите.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Проектът си е твой и ще правиш каквото си искаш,вярно,ама не виждам това да пречи да кажа,че нещо не ми харесва...ако това го броиш за "дрискане"..... сори....
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 аз съм навъртял  100 на хиляди,а ти колко си навъртял?Аз на тази кола съм и видял плюсовете и миносите.А пък ти тепърва ще се сблъскаш.Монцата си иска джанти над 15цола.Карал съм я на 14 и 15.Седят и като чужди малеят и.Черната беше на 16ки иизглеждаше прекрасно,но джантите и бяха пълна скръб.Тези 17ки са ОЗ рейсинг.Отзад са 10.5 инча,а отпред 9,5.зареди тази разлика задните са с по-голям борд.
Така,че аз знам какво търся в тази кола.
« Последна редакция: Март 28, 2011, 08:27:47 от Monza »

<доверен сервиз на ДЗИ>