Автор Тема: Десети Трабант-Фест 2019 - Велико Търново - 16 март 2019 г.  (Прочетена 4810 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 24, 2019, 18:02:51
Прочетена 4810 пъти

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
Скъпи приятели ето че наближава време за поредния вече Десети Трабант фест -Велико Търново 2019г
Събитието ще се проведе на 16 март 2019г
Очакваме всички собственици приятели и почетатели на легендарната марка Трабант
« Последна редакция: Януари 24, 2019, 18:05:52 от dido1903 »

Февруари 03, 2019, 11:53:00
Отговор #1

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Успех!

Март 05, 2019, 15:32:30
Отговор #2

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
стягате ли машините



Март 05, 2019, 17:10:40
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Снощи на автомивката докато миех джипката, един колега до мен си миеше "кашончето", явно се стяга... ;) Не го снимах, щото вече беше тъмно а и трабито не беше от най-лъскавите - с липсващи рогчета на броните и т.н...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 11, 2019, 12:37:52
Отговор #4

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Велико Търново: Състезание по майсторско каране на трабант ще се проведе на площада пред крепостта Царевец на 16 март

Състезание по майсторско каране на трабант ще се проведе на площада пред крепостта Царевец във Велико Търново. Мероприятието е част от традиционния Трабант фест, който се провежда в града в навечерието на празника на Велико Търново – 22 март.
През настоящата година изданието му ще е юбилейно – 10-то, каза пред журналисти един от организаторите на инициативата - народният представител доц. д-р Милен Михов, предаде репортер на Радио „Фокус“ – Велико Търново.
Събитието ще се случи в уикенда преди празника на града, на 16 март.
Програмата ще започне в 10.00 часа с регистрация на участниците – на паркинга до парк „Марно поле“.
В 11.00 часа започва изложението на автомобилите пред Община Велико Търново. „Хората ще имат възможност да задават въпроси и да се докоснат до автомобилите.
От 12.00 часа започва дефиле на участниците, което ще премине по улиците „Васил Левски“, „България“ до Беляковско шосе, през „Краков“ и „Габровски“ ще се върнат до центъра. Шествието ще продължи в старата част и ще приключи на Царевец. Там ще се проведе заключителното събитие – състезание по майсторско кормуване. Ща има грамоти за участие, както и награди“, обясни още доц. Михов.
Той допълни, че всички призове ще са изненада дори за организаторите, тъй като ще бъдат определени от специално жури в деня на събитието. Това се прави, за да няма съмнения за нагласени победители.
Ивайло Антов, друг от организаторите, уточни, че това е първият фест за годината. „При нас идват представители на клубовете от цялата страна. Колеги представят нови автомобили, реставрирани през зимата. Очакваме отново гости от Румъния, от Германия, англичани от габровски села“, посочи още Антов и допълни, че автомобилите се увеличават ежегодно. Очаква се през тази година те отново да са над 100.
Фестът се провежда със съдействието на Община Велико Търново и местни фирми. Специални благодарност организаторите изказват към органите на реда, които оказват огромно съдействие при организацията.
Първият трабант е произведен през далечната 1957 година, а последният модел е от 1991 година.
http://www.focus-news.net/news/2019/03/11/2633146/veliko-tarnovo-sastezanie-po-maystorsko-karane-na-trabant-shte-se-provede-na-ploshtada-pred-krepostta-tsarevets-na-16-mart.html

Март 16, 2019, 23:06:36
Отговор #5

Неактивен Presy0

  • Публикации: 36
Посетих с група приятели Трабант феста, като това го правя за трети път - изумен съм, както винаги, от класическите коли! :)
Бях си взел два фотоапарата (цифров и лентов), като не помня много какво съм снимал с лентовия, но имам разни снимки от цифровия ми фотоапарат. Бях само на изложението до общината само. Искаше ми се много да кача снимки тук във форума и да направя нещо като разказ от събитието, но са ми твърде големи снимките...
Оставям линк към всички снимки от феста: https://drive.google.com/drive/folders/1TOeys-OLIPKlWKl7At_bxN9lov2CzXmj
Благодаря за организацията!

Април 02, 2019, 16:56:41
Отговор #6

Неактивен Presy0

  • Публикации: 36
Мина доста време, но вече намерих време и проявих лентата, за която споменах.
Излиза че има една единствена снимка на Трабант и на всичкото отгоре разфокусирана... Другите по-добре се получиха, но тази не съм успял да направя както трябва..

Това е Трабант-ът 600 от Добрич, беше ми един от любимите на феста. 

Април 15, 2019, 21:13:38
Отговор #7

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
въобще не бяха 100- около 80, а догодина ако има Фест дано да са поне 30- след изцепките на Полицията, ако не- ще се допълнят с патрулки.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Април 15, 2019, 21:29:38
Отговор #8

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
въобще не бяха 100- около 80, а догодина ако има Фест дано да са поне 30- след изцепките на Полицията, ако не- ще се допълнят с патрулки.
Направете една дървена платформа с 4-5 греди по ширина,качете едно Траби без застраховка и Гражданска и когато се прави почетната обиколка 8-10 балканджии да го понесат на ръце като египетските фараони ... да видим тогава за какво ще се хванат от полицията след като това превозно средство не докосва пътната настилка  ;D
retrobs.com

Април 15, 2019, 21:40:58
Отговор #9

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Мен не би ме стряла ГО, ако Траби беше любимата ми марка, дори само веднъж годишно да го изкарвам - има месечна ГО, струваща по-малко и от горивито за платформата...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.