Автор Тема: CADILLAC FLEETWOOD BROUGHAM 5.7 1989  (Прочетена 12277 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 29, 2019, 21:40:17
Прочетена 12277 пъти

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Здравейте ,

издирвам класическите лимузини  особено тези до 90та Линкълн и Кадилак но се питам коя е и по добра като кола. Общо взето питане между Форд или Шевролет ама за луксозните им вариянти.
Въпреки ,че имам представи от 4,6 литровия двигател на Мустанг слаган в Линкълна повече ми харесва Кадилака като лимузина само ,че вувал ,че малкия 4,1л. двигател е особено слаб за дългото 8 метрово купе и е слаб на ресурс. 

Сега съм намерил един Кадилак 5,7л но ме притеснява сивковото изпушване след запалване от дълъг престой  и почвам да се замислям какво ли му е и въобще имали за какво да се притеснявам.

Въобще някой запознат ли е с класическите лимузини в България като цяло имали инфо за тях и представляват ли интерес за вас?



« Последна редакция: Март 12, 2019, 15:08:54 от dido1903 »

Януари 29, 2019, 22:27:53
Отговор #1

Неактивен Seaman

  • Публикации: 79
Здравей колега,
В американските форуми има много изчерпателна информация за тези марки и конкретни автомобили. Достатъчно е да напишеш точният модела и годината на производство. Относно на въпроса за синкавия дим, според мен е необходимо да подадеш по-конкретна информация (предполагаеми километри на автомобила, изпушва когато е студен, пуши постоянно или само когато се форсира над средни обороти, има ли някакви не характерни шумове и др?), ако ти е възможно.

Януари 30, 2019, 10:18:56
Отговор #2

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Издирвам информация , а за този пушек единствено знам от собственика ,че е само при запалване и изчезва . Все още не съм чул мотора как работи на живо но гледам максимално да проуча вероятностите .

Февруари 22, 2019, 08:39:16
Отговор #3

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Колега,
ти за стреч лимузина ли пишеш или за стандартен седан.
Кадилак и Линкълн до 90-те години имат толкова много модели и по-успешни и по-неуспешни, че въпрос от типа Линкълн или Кадилак е твърде общ и няма кой да ти отговори смислено и аргументирано на него.

Февруари 22, 2019, 09:17:29
Отговор #4

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Да прав си ,,, затова конкретизирам ,че се интересувам от моделите Fleetwood и Towncar прикачвам и примерни снимки за пояснение .

Февруари 22, 2019, 09:21:03
Отговор #5

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Отделна снимка на Кадилака да се види раликата с Линкълна

Март 03, 2019, 21:30:24
Отговор #6

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Здравейте ходих на оглед на Голямото бяло Кади , за жалост не съм правил снимки - от вълнение забравих отделно е така паркирана ,че снимките щяха да станат зле но това , което разбрах от собственика, е че има нужда от смяна на задни въздушни амортисьори . Във времето ги е бил сменил със същите от Омега с пъти по евтини някъде около 100 лева, а оригиналните тогава ги намирал чак по 1000 .  Сега въпроса ми е имали някой сайт да потърся за оригинални отделно има нужда от смяна на декоративни елементи като пластмасови - гумини лаистнички , понеже са се по скапали от седене.
Запалихме я с леко почерпване със спрей директно в моно-инжекцията, не беше палена около година и според мен запали невероятно лесно, а  такъв синкав дим въоще не забелязах но колата е така прибрана под един загреден навес та ми предостави трудности за по хубав оглед . Двигателя веднага запя без клатене ,кихане и някакви други трудности за престояла кола, а тя е толкова седяла под този открит навес загред с мрежа ,че белия цвят се крие под един дебел слой прах...  O0
Следващия път като ходя на оглед с цел по хубав обстой на колата ще ви я на покажа на снимки, а след успешна сделка и да бъде в движение ще я давам под наем стига да има желаещи  ::) ;).

« Последна редакция: Март 12, 2019, 15:09:18 от dido1903 »

Март 04, 2019, 20:50:02
Отговор #7

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Живко, явно сериозно си решил да взимаш лимузина. Чакам с интерес снимките.
« Последна редакция: Март 12, 2019, 15:09:25 от dido1903 »

Март 12, 2019, 09:37:08
Отговор #8

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Да усетихте ме ,че ми е бръмнала главата за лимо и вече я капарирах.  Мои близки приятели ме посъветваха,че не е рентабилна покупка но при вида на това кади се почувствах като малко дете. Това са първите снимки



Има и забележки ,които не се виждат на снимки но не са фрапиращи и ще имам време да се погрижа за тях преди да ги изяде любимата ръждичка  :shy:
« Последна редакция: Март 12, 2019, 15:09:35 от dido1903 »

Март 12, 2019, 12:30:30
Отговор #9

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ми значи време е да ти я честитим вече, Живко... в сватбарско-абитурентско-кинаджийския бизнес ли си решил да влизаш? :D
« Последна редакция: Март 12, 2019, 15:11:57 от dido1903 »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.