Автор Тема: Историята на Шевролет  (Прочетена 13090 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 19, 2020, 10:27:32
Отговор #10

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Доколкото на Дъглас може да се вярва обективно де :) Иначе не знам дали има кола, дето дава повече за парите си за текущия момент!
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Март 19, 2020, 11:31:02
Отговор #11

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Дъг е като уикипедия, информативен, но плосък. Или като ония, които разопаковат компютърни джаджи и разни други джунжурии.

Окото пълно, душата празна накрая.
Нищо за шофирането, нищо за усещането.... представя малко колите като недвижимо имущество, заобикаляйки основата им функция.

А новият Корвет май наистина е нов... доста нов.
Характеристики и цена са просто зашеметяващи! Как се постига тая цена без роби не ми е ясно!?

Представям си Южна Флорида пълна с червени Корвети под наем, круйзчета по Саут Бийч и до Куй Уест, както повелява традицията!

И точно тук идеята ми пропада.... Корвет вече някак не изглежда като кола за ежедневието или за уикенди и ваканции.
Та това е суперкар!
За дизайн говоря предимно, не че старите Вети не са достатъчно потентни.
Много агресивен, много изострен, технологичен, но и доста "оптично къс".
Въздухозаборниците прекъсват страничните линии и го "скъсяват" много. Вероятно и защото са черни.

Най-вече ми липсва споменът от Корвет от детството, дълъг и широк преден капак, "тънък" профил, таван с формата на люк и "kamm tail" задница... алооо, къде са ми централните ауспуси!?

Не искам да съм крайно негативен към дизайна на C8 и затова няма да го сравня с Honda NSX.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 19, 2020, 16:48:41
Отговор #12

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Ето един класически силует с идеални за мен пропорции ;)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Март 19, 2020, 23:23:02
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Дъг е като уикипедия, информативен, но плосък.
Нищо за шофирането, нищо за усещането.... представя малко колите като недвижимо имущество, заобикаляйки основата им функция.

Така е, най ме дразни че закача само един телефон да снима, а не няколко камери от разл. ъгли,  итака въобще се губи цялостното визуално усещане за колата при каране. Освен това кара бавно и по права линия, само от време на време дава газ, и кретенски се прехласва, като се ускори дадената кола.

Иначе и много неинформиран и повърхностен, за абс. всичко, което касае коли преди 2000 год. модели.
Най ме разочарова, в теста му на 928 С4.
Въобще не разбра това грандиозно Порше, тоя тъпак.
Ама не била особено бърза /модела дебютира в 1977 год/, ама дизайна не бил разбираем /избрана е за Кола на годината тогава, и се прави цели 18 години с тая каросерия/, ама била леко мудна /че то и тежи с този 8 цил, макар и алумин. мотор отпред, не е 911 това/.
Въобще, неинформиран и смотан.

Чудя са как има над 2 000 000 абонати тоя, ама амер. пазар сигурно си го иска.
Съвкупност на повърхностни хора, на които им дай повърхностни автожурналисти.

И от Корвети да се метнем на тяхната противоположност, и най-продаваната кола на папионката в последните години- пикапите им.
Аз лично харесвам всички Шеви пикапи, правени до края на 80-те поколенията, и особено тоя 60-ски С-10.
Показващия го тук Роб Питс, по прякор- Заека, е успешен мъсълкар дилър от Южна Каролина, и си е леко саут селяк, но автомобилните ми пристрастия са в някои отношения, сходни с неговите.
Напр. както и аз, и той много обича Фоксита Мустанги 3 Ген, както и такива леко хотродизирани пикапи.
Аз по принцип харесвам само максимално оригинални коли, без преправки, особено при американките, като там негърски джанти, или латино въздух окачвания.

Но тоя пикап, както леко е свален на иначе стандартни пружини без въздух, и с тия по-големи джанти, но железни, и пунтиращи с тасовете оригиналните, ми допада много.

Витамин С, хаха...
Идеалния витамин за по време на сегашната грипна криза.




« Последна редакция: Март 19, 2020, 23:28:57 от USfan »

Март 23, 2021, 17:21:39
Отговор #14

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Когато Корвер дебютира в края на 50-те, е бил доста революционна кола за амер. автомобилостроене. Турбоверсията му от 1962 год. е първата серийна кола с турбо въобще, заедно с Олдсмобил Джетфайър.

Към средата на 60-те задномоторния Корвер получава втория си лифт, има и промени по окачването.
В този му постлифтов вид и с купе харттоп, както и със 180 конявия турбомотор на Монца версията, Корвер получава най-завършения си вид.
Става вече прилично динамична кола за времето си, а и с доста неподвластна на времето красива форма.


Април 03, 2021, 22:34:08
Отговор #15

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Интересната и дългогодишна история на спазаряването от един ентусиаст купувач, с първия и единствен собственик, на едно оригинално 1967 Йенко Камаро с 427 куб. инча мотор, и последвалата му професионална реставрация.


Април 11, 2021, 21:54:41
Отговор #16

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Дълги години моделът Шевел, дори и в хардтоп бодитата му, СС оборудване, и голям блок 396 или 454 инча мотори, беше отн. пренебрегван ценово от мъсълкар феновете, поради масовостта му на производство.
Ако не греша с много, само от хардтоп версиите със СС трим и големи блоци осмаци мотори, за няколкото моделни години на произвеждане на Шевел с големи блоци, от 1966 до 1972 години, са направени около половин милион бройки коли.
А общо произведените за 1970 год. Шевита Шевел с ЛС 6 мотори са под 4500 броя само, като това вкл. и трите версии доставяни с тези мотори- хардтоп купе, кабрио, и пикапа ЕлКамино.

Напоследък обаче, цените на перфектно реставрирани или хот-родизирани Шевели с големи блоци скочиха много, а тези на оригиналните СС с ЛС 6 мотори, в този последния търг на Барет-Джаксън, удариха при няколко различни екземпляри, цени от 200 до 300 000 долара. Така че мъсълкара на сините якички се връща на колекторската сцена, с гръм и трясък.

Ето тук около 3 часа са и 50 мин. от нач. на филма, се търгуват последователно няколко Шенела ЛС 6 версии, като всичките минават 200 бона постигната цена.
А един син металик на 42 000 ориг. мили, удря и 300 бона постигната цена.
С комисионната за купувача на Барет-Джаксън, всъщност стига над 340 000 долара.



Ето и едно представяне на върховата Шевел версия за 1970 година- ЛС 6, доставяна по специална поръчка, и базирана на 7.4 литровите ЛС 5 Шевели СС модели /заводски код- RPO Z15/ .
Тази ЛС 6 версия се отличава с твърди повдигачи на клапаните, и данни от 450 коня по тогавашното САЕ.
Наричали са го ЛС 6 на жаргон тогава в 70-те години- Кинг Конг на бригадата с папийонките /визирайки емблемата на Шеви/.

След 1971 год. и въвеждането на безоловния бензин в САЩ, там мощността пада на всички продавин в СОЩ коли, и особено на по-форсираните такива модели и версии.
Не само Шевелите, ами и почти всички мъсъл и поникари постепенно с всяка нова моделна година през 70-те, стават сенки на самите себе си, плавно поугасвайки.
Особено и след 1975 моделна година, и въвеждането на катализаторните двигатели, почти вече на остават сериозни пърформанс коли в САЩ, за цяло десетилетие напред.

https://heacockclassic.com/articles/the-best-muscle-car-1970-ls6-chevelle/
« Последна редакция: Април 11, 2021, 22:36:02 от USfan »

Май 25, 2021, 21:50:49
Отговор #17

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Кратко, но детайлно разяснение, какви са разликите на 3-те топ-перформанс версии Л-88, Л-89, и ЗетЛ-1, на 7-литровите 427 куб. инча осмаци, слагани в края на 60-те години на Камаро и Корвет, от спрямо отн. базовия Биг блок Спек с 435 коня, на версията Л-71.


Май 26, 2021, 21:01:40
Отговор #18

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Много ценна и рядка кола, единственото преправено с този 7.4 литра ЛС7 Корвет 460 коня мотор, от Балдуин Моушън 1969 Камаро.


Септември 08, 2021, 22:41:08
Отговор #19

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
През 80-те години тунера Рийвс Келъуей, станал известен вече с турбоверсиите си на БМВ 320 и Алфа ГТВ, представя най-знаменателния си продукт- Туин турбо варианта на новия тогава Корвет С4.

https://www.caranddriver.com/features/a15110169/reeves-callaway-what-id-do-differently-interview/