Автор Тема: Polski Fiat 125p от 1976 г. - Връщане на пътя  (Прочетена 12093 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 13, 2019, 19:36:15
Отговор #20

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
именно, всеки дава акъл от собствената камбанария, и всеки си знае възможностите....
Да слага 1000лв. в джоба и да пали към Търново....като толкова иска Полски Фиат.
Тъкмо един за донор ще остане.
И сигурно m_g ще види това мнение,та да го попитам:би ли повторил това със Жигулата?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Февруари 13, 2019, 20:34:07
Отговор #21

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Да попитам колегите,които удрят на струната за сантимента и качват младежа на черешата:кой от тях е възстановил подобна скрап (сори),която през 1989 един път ВЕЧЕ е била "кърпена"?
8))

Февруари 14, 2019, 00:25:25
Отговор #22

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Да попитам колегите,които удрят на струната за сантимента и качват младежа на черешата:кой от тях е възстановил подобна скрап (сори),която през 1989 един път ВЕЧЕ е била "кърпена"?
Абсолютно! Правенето на тази кола, е наливане в каца без дъно! Онзи Фиат в обявата е много по кола.

Февруари 14, 2019, 11:00:26
Отговор #23

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Напълно съгласен! То и тук във форума сега се продава един за 500 лв., който е с редовни документи и е поне по снимките приличен.
Да не говорим, че има за продаване в момента доста и то на сносни цени.
Сантиментът е сантимент, но ламарините са с пари!  8))

Февруари 14, 2019, 12:01:23
Отговор #24

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Предизвикателно стана тука. Май ще се скараме за гледната точка на хобито. Ма що пък не, днеска е свети Трифон Нарезан, деня на любовта към омразата да пиеш... подходящ ден да се караме.
Чак пък един си позволи неуважението към автора, да му дава акъл как да си живее живота. Сигурно щото автора е на 18 и изглеждаа че има нужда от акъл как да си живее живота... "Мани ги тея скрапове, ходи еби, купи си скъп смартфон, пии и се друсай - това е живота". Не знам, може пък и да е прав, ама като гледам темата, не мисля че някой дето иска само да *** и пие в живота, ще пуска тема за фиат от 76-та без номера. Неуважение е това, не знам как другояче да го нарека.
Та по въпроса за парите - не ви пита човека как да си ги харчи. Решението вече е взето, ще влага 2000 лв в тази кола. Струва ли си, не си ли струва - негова си работа. Ако можете да му помогнете да ги изхарчи разумно ЗА ТАЗИ ЦЕЛ, помогнете му, иначе... вие си изкарайте 2 бона и си ги харчете както намерите за добре. Майната им на парите, човек ако не ги похарчи за това което му е на сърце, парите са само бреме. Купуването и на чисто нов полски фиат, няма да замести този, който е оставил отпечатък в душата на човека. Правил съм си този експеримент и го прекратих, поради безсмислие - имах много хубава, възстановена лада и я разкарах. Хладнееше ми душата към тази кола. И не съжалявам дори и мъничко за нея. Съжалявам за онази, другата, в която се возих като мъничко човече и заспивах на задната и седалка, чувствайки уют и топлина.
Вярно е само едно нещо - тази кола няма да върне сладкото време на детството. Но пак, когато си я имаш и можеш да си седнеш в нея е друго.

Ще се направи да върви. Пак казвам - имах перфектна. Няма смисъл да е перфектна, страшни разходи със съмнителна изгода. Имал съм доста по-скромни коли, които са ме радвали повече от "реставрираната".

Сега видях че е имало и втори въпрос - уплътнения на прозорците и вратите би трябвало да станат от лада, а те се продават нови.
« Последна редакция: Февруари 14, 2019, 12:09:17 от Frysco »

Февруари 14, 2019, 12:18:13
Отговор #25

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Чак да се караме, няма нужда. Дори и днес  :)
Добре тогава, нека го направим по обратния ред. Ще си направя труда да изровя за колегата, да не губи той време, всичко, което има тук ново-старо във форума като обяви и ще му ги систематизирам.
Да видим от какво ще се възползва.  ;D И какво ще купи "с парите на фамилията".
Колега, Митко-ДСВ, ето ти обяви (нови,стари) за цели коли, части, уплътнения.
Играй!
 
https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,10073.msg137197.html#msg137197

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,8301.msg106881.html#msg106881

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,9989.msg134780.html#msg134780

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,10041.msg136289.html#msg136289

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,10087.msg137403.html#msg137403

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2865.msg33128.html#msg33128

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,8076.msg102637.html#msg102637

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,5497.msg64622.html#msg64622

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,8070.msg105264.html#msg105264

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,3397.msg39536.html#msg39536

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2461.msg27718.html#msg27718

И това далеч не е всичко. Още ще ти изровя, ако искаш ...

« Последна редакция: Февруари 14, 2019, 12:23:32 от dido1903 »

Февруари 14, 2019, 12:32:28
Отговор #26

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Чак пък един си позволи неуважението към автора, да му дава акъл как да си живее живота.... ходи еби...

По принцип човекът е напълно прав  :D :D :D

Февруари 14, 2019, 12:39:45
Отговор #27

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Предизвикателно стана тука. Май ще се скараме за гледната точка на хобито. Ма що пък не, днеска е свети Трифон Нарезан, деня на любовта към омразата да пиеш... подходящ ден да се караме.
Чак пък един си позволи неуважението към автора, да му дава акъл как да си живее живота. Сигурно щото автора е на 18 и изглеждаа че има нужда от акъл как да си живее живота... "Мани ги тея скрапове, ходи еби, купи си скъп смартфон, пии и се друсай - това е живота". Не знам, може пък и да е прав, ама като гледам темата, не мисля че някой дето иска само да *** и пие в живота, ще пуска тема за фиат от 76-та без номера. Неуважение е това, не знам как другояче да го нарека.
Как яко преиначаваш, не е истина просто...вадиш от контекста и т.н. Не да ги махне тия скрапове, а да се захване с нещо, което е по-разумно да се възстановява. Не да ***, а да има пълноценни връзки с млади хора, включително и на седалките на Дай Боже възстановения Полски Фиат. Въобще не препоръчвам да си купува смартфон, да не говорим за скъп. Пиенето и друсането ги изключваме напълно. И това не е живота, живота е различен за всеки и всеки си го живее така както го разбира. Но по-възрастните колеги го посъветваха, кое е по-разумно, същото си позволих и аз, защото може да съм нов тук, но съм възстановявал кола. И имам голяма любов към ретроавтомобилите, но не и към ръждите. Така, че забрави за неуважението, защото е невярно изопачаване.
И задай си въпроса, кои са нещата в една кола, които я правят близка, родна, които пазят сантимента? Като иска може да си свали седалките, таблото, волана, корите на вратите, стъклата...това достатъчно ли е? Но да ги прехвърли на читаво купе. Защо да си губи времето с толкова напреднала корозия? Аз разбирам да смениш калници, прагове, маски, дори дъна, но почнеш ли да изработваш детайли, които дори ги няма като резервни части, за мен не си заслужава. Освен ако не е някаква уникална кола. Поздрави.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Февруари 14, 2019, 13:07:18
Отговор #28

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Поздрави и за теб, но защо трябваше да иронизирам, за да си уточняваш изказването? И дори и с този пост, пак не ми е много ясно, защо трябва да даваш съвет към един колега, който вече е взел решение? А тези решения се взимат трудно. Все още си стоя зад думите, че това е неуважение. Казваш - да се захване с нещо по-разумно... демек, автора няма достатъчно разум за да постъпи правилно? Ами елементарно уважение е да приемеш че е премислил нещата сериозно. Или пък е неуважение заради възраста му, която той съвсем честно е споделил? Аз съм по-възрастен от него, но определено мога да ти заявя, че нямам много повече умствен капацитет отколкото когато бях на 19. Усвоил съм много технически умения и знания, но това не е същото... (затова пък съм много по устат и нахален, отколкото когято бях на 19, та не ме бърка да се заяждам с непознати хора).

С толкова напреднала корозия, човек си губи времето, за да съхрани за себе си нещо. Седалките, таблото, волана... то по тая логика, да ги сложи в мазето и да върне колата на скрап - значи пак е съхранил спомените? Голямата любов е именно да се заемеш с нещо, което всички виждат като безнадеждно, защото за тебе значи много. И винаги си заслужава, ако я обича, а и не е само той, дето я обича - задай си въпроса, защо още им седи в двора, въпреки че е без номера и никой не я кара.

И да се допълня, че пропуснах елемента с психологията - понякога не можеш да имаш пълноценни връзки с млади, стари или каквито и да е хора, ако зарязваш това, което обичаш следвайки чужди (и погрешни) съвети. Най-добре си знае автора дали трябва да го направи, а както вече няколко пъти казах - решението е взето. Именно затова и подхождам агресивно, защото знам колко е грешен тоя съвет и понякога цената която се плаща, за да го последваш е твърде висока.
« Последна редакция: Февруари 14, 2019, 13:11:13 от Frysco »

Февруари 14, 2019, 13:07:42
Отговор #29

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
По принцип човекът е напълно прав  :D :D :D

Прав, но за себе си ;) Всеки си има различно виждане за нещата, и колкото и да е "обществено прието" един човек на 18 да си живее живота по даден начин, не за всеки този начин е правилен. Всеки си знае какво и как да прави с живота си. Тука момчето с фиата дойде с огромно желание, вероятно търсещо помощ и подкрепа, и му се нахвърлиха 100 човека, че не трябва да го прави. Да, не трябва, но всеки започва от някъде. В най-лошия случай ще придобие не малко опит, и няколко житейски урока, които няма да научи от приказки от типа "не се занимавай с тая скрап, купи си хубав". Човека има желание, има и подкрепата на близките си, а тука едва ли не го изядохме с парцалите. Нека се опита, какво пречи? Дори и само работата с баща му и дядо му, дори и да е без резултат, ще му достави огромно количество положителни емоции и спомени. Пък ако ще да го хвърли после този фиат. И най-странното е, че тук е имало и има теми за много по-изгнили и свършили автомобили, които са върнати на пътя.
Нека опита човека. Пари се вадят, коли се купуват, но емоцията е безценна. В крайна сметка това си е "неговия" фиат, има сантимент, както примера на Frysco с ладата. Не всеки ги усеща и разбира тези емоции, но все пак сме различни хора, и това е нормално.