Автомобили > На изток от Желязната завеса

Polski Fiat 125p от 1976 г. - Връщане на пътя

<< < (10/10)

Mitko_DSV:
Изглежда няма да имам време да разкажа по-подробно, доста съм зает с учене (за университета). Но все пак накратко да кажа и покажа напредъка по купето.
Та започнах с предния капак. След не малко жулене на ръжда, китосване и оформяне, мисля че добре се получи.

Последваха някои дребни забележки по вратите да се оправят, поне отвън, отвътре има още работа. Тук нямам подходяща снимка. След това се захванахме със задницата.


Левия калник не се получи особено добре, леко е къдрав, но се личи само под определен ъгъл.

Ще видим напролет като го огледам пак, дали ще реша да го оправя. Така и така предните калници са „в същия стил“, та ако оправя това ще трябва и тях да оправя. Понеже не се забелязва особено и колата изобщо няма да се гласи да е перфектна, то това не е с голям приоритет.
Свалихме стоповете и изчистихме всички връзки, излъскахме всичко колкото можахме. Основите на стоповете са си оригиналните, а стъклата - май не, не съм сигурен. Оправихме и осветлението на задния номер, фасунките бяха ръждясали, едната даже беше изгнила, разпадна се, но намерих 2 „нови“ в олх, купих ги, сложих ги и вече всичко свети.

В предния ми пост казах, че не свети само лампата за заден ход, но забравих и че не свети осветлението на таблото, не съм се занимавал да видя защо, по-нататък ще е това.
Ето и една снимка на интериора, бях седнал на задната седалка. На барчето под жабката се виждат няколко касетки, оправих си и касетофона (нов ремък) и си слушам музика. Поне с това се справих без никакви проблеми, а пък и все е нещо, напредък, макар и не много съществен.

На една разходка до Надин в един Опел Кадет си намерих часовник за таблото (пробвах го - работи) и мисля да го сложа на фабричното място за оборотомер. Вижда се на горната снимка, до касетките съм го сложил. То има още доста работа по колата, докато стане годна за каране, но все пак като видя нещо интересно или ми хрумне да добавя някоя „екстра“ си се подготвям.
За сега имам надежда, че напролет отново ще почнем с работата по фиата, но вече дано имаме шанс да се захванем

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия