Автор Тема: Polski Fiat 125p от 1976 г. - Връщане на пътя  (Прочетена 12081 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 11, 2019, 22:51:02
Отговор #10

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
 :D И аз съм за! То е ясно ,че нова няма как да стане ,но да се докара до асвалта ша стане! И най важното в бюджета е времето ,а не парите. Ако отделяш по 3-4 часа дневно ще спестиш маса пара, ама и трябва да четеш и да питаш ,кое как се прави и да го правиш ,а  не да наемаш друг да го прави. Има си и неща дето щеш не щеш ще плащаш ,ама когато не е наведнъж ,не се усеща болезнено. Така ,че скачай в киреча мкакто се казва!  ;)

Февруари 12, 2019, 09:13:53
Отговор #11

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Подкрепям и аз начинанието. Може да се извади вода от 9 кладенеца, и да се каже защо НЕ трябва да я правиш, но една единствена причина - сантимента, и колата, с която си израстнал, е напълно достатъчна за да се опиташ, най-малкото. Няма да е лесно, но както казаха колегите - имаш подкрепата на двамата най-важни човека. С 2000 лева доникъде няма да стигнеш, с 5000 вероятно също, но парите са фактор, който се променя. Ако отделяш по 100 лв месечно, нещата ще вървят, защото предполагам няма да стане всичко от раз - ей така, казваш, и я правиш, и след 1 месец си готов. Може би ще минат години, докато колата стъпи на пътя. И тогава тия 2000 лв ще са малко повече. И при мен така стана, тръгнах с 500-600 лв, а сега съм като приказката - за тия пари е60 :) Мерак има ли, ще станат нещата. А тези фиати си гният, и то яко. Нашето 125 (бог да го прости и мир на капачките му) беше кърпено 2 пъти основно, и точно в гредите имаше големи драми. Един път му беше паднало предното стъкло, защото беше почнал да се клати тавана от тежестта на багажника горе. Ама тате с тоя фиат построи вилата, и ако не го беше продал, когато аз бях на 17, сега щях да си имам и фиат. Така че от мен - успех! Но наистина няма да е лошо да започнеш с документите, да не се окаже цялата работа безсмислена.

Февруари 12, 2019, 14:52:22
Отговор #12

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Тия сантименти ни "изяждат" главите впоследствие. Колега, добре дошъл и от мен в отбора фиатаджии на форума.

Февруари 12, 2019, 15:32:34
Отговор #13

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ако сантимента го няма , няма да го има и това хоби ;)
Всеки  тръгнал да кара  или реставрира кола е подтикнат от някакъв сантимент, било той  към самата кола, към времето  или дизайна.

Февруари 12, 2019, 21:56:55
Отговор #14

Неактивен Емил

  • Публикации: 207
Добре дошъл колега!Поздравления за Вашият ентусиазъм и силната воля за да съхраните това Ваше семейно наследство.Убеден съм, че в бъдеще ще разберете, че проявеният от Вас кураж ще се превърне в магията, която превръща мечтите Ви в реалност.Предстои Ви много пот, решителност и усилена работа... Но издържите ли това изпитание на силата на Вашата воля, резултата ще бъде незаменим!Успех от мен!

Февруари 13, 2019, 09:44:58
Отговор #15

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Аз също съм от скоро тук, но преди много години, когато бях на твоята възраст възстановявах Москвич 412 на баща ми. Беше много корозирал, но не толкова зле, колкото този Фиат. Нови дъна, нова прагове и задни калници, но всичко над линията на кръста беше солиден метал. Посредствен тенекеджия, които си остави ръцете. Е, стана кола, но нищо общо с първоначалния замисъл. Много време, а времето е пари. А парите са си пари.
Ти си младо момче, по-възрастни и патили колеги те посъветваха: не се занимавай с това. Живей си живота, сменяй гаджетата, спортувай, пътувай, работи на 2-3 места. Наистина е много, ама много по-разумно, да дадеш повече пари за запазен автомобил и да ги изработиш, отколкото да се занимаваш с ръжди. Не се оставяй сантиментите да ти изяждат времето. Животът е най-хубав, когато човек е млад и здрав. Успех.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Февруари 13, 2019, 11:06:12
Отговор #16

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Баба ми казваше "Старо кърпи, време губи". Но пък кеф цена няма, така че сам решеваш дали да си сложиш главата в торбата, според мен трябва да претеглиш ЗА и ПРОТИВ.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Февруари 13, 2019, 18:48:53
Отговор #17

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Да попитам колегите,които удрят на струната за сантимента и качват младежа на черешата:кой от тях е възстановил подобна скрап (сори),която през 1989 един път ВЕЧЕ е била "кърпена"?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Февруари 13, 2019, 19:03:04
Отговор #18

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
именно, всеки дава акъл от собствената камбанария, и всеки си знае възможностите.... колегата m_g е изградил жигули от нулата, но има ресурсите и познанията, а за момчето, което иска да връща от живите тоя фиат, стана ясно, че не разполага и с двете.... накрая ще нахака 2-3к лева и пак ще има парчета от фиат по двора и гаража, а за тия пари ще се намери запазен, който да се стегне и да се кара, дори да се пребоядиса в тоя цвят, ако не е .... тука е каузата щеше да си струва да се защити само при налични ресурси!

Февруари 13, 2019, 19:18:41
Отговор #19

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Абе,трудно ще дам мнение по този въпрос  :-\
Колата си е негова,парите на фамилията ...
retrobs.com