Автор Тема: Избор на шумоизолация  (Прочетена 3654 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 13, 2019, 10:32:20
Прочетена 3654 пъти

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Здравейте! Имам едно голу купе и обмислям шумоизолирането му, доколкото това е възможно. Искам да изолирам купето, не защото ще слагам музика, а просто да направя пътуването с колата по-поносимо. Колебая се между Dynamat Xtreme и Silent Coat M. Смятах, че ще са ми необходими около 6 квадрата, за цялото купе и вратите. Като цена едната излиза към 710 лева другата е към 310 лв. Отделно двете фирми предлагат и изолация за предния капак, но там разликата в цената не е толкова голяма. Някой има ли преки впечатления от продуктите и какво бихте ме посъветвали. Благодаря.
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Февруари 13, 2019, 13:17:12
Отговор #1

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Залепи битумни плочи върху ламарината, за да не дрънчи. След това ти предлагам да вземеш от Изолайн турска листова микропореста гума със затворена клетъчна структура (не поема вода) и лепило от едната страна. Взимаш 10мм за пода и 6мм за тавана. Цялата кола ще облепиш за под или около 100лв. Същите предлагат и изолация с лъскава палстмаса или директно алуминиево фолио от лицевата страна - това за под предния капак.
Лепил съм, става наистина добре - последно на Волга М21 и твърдя, че до 100 спокойно в купето може да се разговаря.
Какво ще лепиш? 408?

Февруари 14, 2019, 09:08:19
Отговор #2

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Да, за осмаковото купе става въпрос. Те тези изолации са битумни, 2 мм дебели, върху тях ще лепя още един вид. Дано да има ефект. Исках да прочета мнения ако някой е ползвал.
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Декември 28, 2019, 18:45:19
Отговор #3

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Залепи битумни плочи върху ламарината, за да не дрънчи. След това ти предлагам да вземеш от Изолайн турска листова микропореста гума със затворена клетъчна структура (не поема вода) и лепило от едната страна. Взимаш 10мм за пода и 6мм за тавана. Цялата кола ще облепиш за под или около 100лв. Същите предлагат и изолация с лъскава палстмаса или директно алуминиево фолио от лицевата страна - това за под предния капак.
Лепил съм, става наистина добре - последно на Волга М21 и твърдя, че до 100 спокойно в купето може да се разговаря.
Какво ще лепиш? 408?

Едно към едно с написаното от Момчил.

Да направя кратък обзор и на свършеното по Рекорд С през отминаващата година. Така се случи, че доста работа не ми позволи да пиша, затова уточнявам, че повечето дейности бяха свършени през лятото и есента.
Ще започна с работата по изолацията на вибрациите и шума.

За гасене на вибрациите си купих от Бриколаж битумна лента, от горната страна беше сребриста на цвят. Голяма ролка, някъде паья етикет. Широка 25 см. С нея минах щедро купето навсякъде. Използвах пистолет за горещ въздух за по-добро прилепване.

Отгоре за шумоизолацията използвах микропорест материал на "Изолайн". Момчил беше така добър да ми отстъпи останалата му от Варшавата. От щита отпред в краката на пътниците до задното стъкло всичко облепих. Тя е самозалепваща, но допълнително използвах полихлоропреново лепило Хелми.

От страни по прага се вижда битумната лента.










« Последна редакция: Декември 28, 2019, 18:48:30 от dido1903 »

Декември 28, 2019, 19:28:39
Отговор #4

Неактивен TwoStroke

  • Публикации: 87
Моя пикап го направих с Silent Coat 2мм битумни плочи за вибрациите и после 5мм някаква мека ролка. Мисля че предлагат по добро качество за парите от Dynamat които са просто най-известните.

Мисля че излезе около 250лв за кабината.