Автор Тема: Планове и неясноти около ретро шампионатите за 2019  (Прочетена 6402 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 13, 2019, 14:53:51
Прочетена 6402 пъти

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
На 12.02.2019 г., в  конферентна зала на хотел Festa Barcelo - София се проведе събрание на БАК Ретро. Управителния съвет оповести, че от тази година започва Национален ретро рали шампионат с единни правила, като от всяко отделно рали ще се събират точки за генерално класиране. Автомобилен ретро клуб Авангард, с гордост заявява, че организираното от нас Класик рали "Витоша" , ще бъде едно от трите ралита отговарящи на стандартите на шампионата за 2019г. Останалите две ралита в шампионата са Класик рали "Стримон" и Международно ретро рали "България".

« Последна редакция: Февруари 14, 2019, 09:53:05 от Speeder »
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 13, 2019, 15:58:11
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Това е друг шампионат /само на БАК Ретро - така се и нарича/ и друга бира :) ... а има и 3-ти на балканските страни. Ако искаш отвори нова тема и дай подробности там, за да не мешаме станциите и объркваме хората.
Понеже няма общ сайт, а само на отделните ралита в шампионата на БАК, може да дадеш линкове към сайтовете им, включително на Витоша, когато/ако направиш сайт де. :winktongue:
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 13, 2019, 17:37:23
Отговор #2

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Влади, ще ме прощаваш, но не заблуждавай аудиторията! Ти специално си добре запознат, но за всеки случай, по-долу ще припомня няколко факта.

Национален ретро рали шампионат има от 2016-та година. В тазгодишното му издание бяха включени ралита, организирани от съответните клубове във Варна, Пловдив и София. Тази година нещата ще се продължат в същия дух.

Относно обявения от теб шампионат - организиран от един клуб, който междуврпочем не е национален, въпреки, че е наречен "български", този шампионат е доста изопачено да го наречем национален. Освен това и трите му ралита са около София - две стартират в столицата и едно - явно в Кюстендил. Това ли му е "националното" на този втори шампионат...

Друго - при положение, че добре знаете, че шампионат така или иначе има, защо не се работи в посока, в него да бъдат включени още ралита, т. е. вашите, а типично по нашенски се стига до разделяне... Тази схема с двете федерации и ретро в средите ли трябва да се случи...?

Февруари 13, 2019, 18:46:33
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Влади се е изразил неточно, бях на събранието на БАК Ретро - там никой не нарече този шампионат Национален, нарекоха го просто "Шампионатът на БАК Ретро", като се твърдеше, че ще се изгради по всички изисквания на ФИА, докато останалите български ралита не отговарали на тях... по това може доста да се поспори, но всъщност е съвсем друга тема. Затова предложих по-горе да се направи отделна тема във форума специално за шампионата на БАК Ретро, та да не се объркват хората излишно.

P.S. По последния ти въпрос сам си си отговорил - просто нашенки манталитет. Но всъщност няма лошо, пазарната икономика се гради на конкуренцията и само времето ще покаже кой докъде ще се развие...
« Последна редакция: Февруари 13, 2019, 18:58:35 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 13, 2019, 19:15:12
Отговор #4

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Роска привет. Никого не се опитвам да заблудя, само поднасям информация казана на събранието. Дали БАК Ретро е национален клуб не мога да коментирам. Факт обаче е, че 15 регистрирани клуба от цялата страна са асоциирани към него. Тримата организатори на класик ралита се обединихме около това да се използва една измервателна техника и единен регламент, отговарящ на изискванията на ФИА. На всичкото отгоре и трите ралита ще се правят по регламент на Регионалния трофей учреден от страните; България, Гърция, Турция, Румъния и Унгария. До колкото разбрах вече всички организатори трябва да са във федерация. Въпрос на време е да изтълкувам всичко. Що се касае до това да се обединят всички ралита в един законен шампионат, то аз нямам нищо на против, по-скоро Орлин не желае. Рано или късно ще има законен и признат от спортната власт шампионат. Тепърва ще тълкуваме новия закон, изчакваме нашия/на клуба ни Авангард/, юрист да се запознае с всички документи и тогава ще мога да коментирам. От три години се опитвам да прокарам идеята да се състезаваме с еднакъв регламент и едно времеизмерване, както е на всякъде. Щест или седем кръга, разпределени всеки месец е идеален вариант. Дончо се отказа да се включи в шампионата, защото той си прави Туринг ивент и Марица се прави по различен регламент. На събранието Кристян Желев каза, че всеки организатор може да се включи в шампионата на БАК Ретро. Ние в нашия клуб, взехме решение, че се включваме, защото искаме да караме и организираме по тези правила. Що се касае за двете автомобилни федерации и драмата с лицензите, ще изчакаме решението на съда. Това е.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 13, 2019, 19:37:37
Отговор #5

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Това със законите и наредбите у нас е доста разтегливо и променливо понятие... ще видим кой ще го реши и кога. Относно еднаквото времеиземрваме и регламенти - да добра идея е, но има един проблем - новосформираният шампионат се гради на познанията на един човек, който доколкото знам е участвал само в едно европейско класик рали, дори не наречено рали, а класик ивент - там така се наричат мероприятията включващи не толкова регуларити, колкото други да ги наречем приложни дисцилини, като например тази с пилоните и маркучите. Като пример давам Силврета класик, за което предполагам всички сте гледали репортажи по ТВ, та там никъде дори не се споменава думата рали. Освен това не знам колко стари правилници на ФИА са чели и цитират организаторите на този шампионат, понеже доколкото съм запознат тези елементи и начини за измерване от години са премахнати от там. Та по стара нашенска традиция струва ми се и тук нещата пак опират до някакви финансови интереси, не случайно споменах по-горе пазарната икономика.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 13, 2019, 20:04:38
Отговор #6

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Митак, идеята е не да се разделяме, а да се обедим в един шампионат, което ми е мечта, знаеш. Преди години предложих и вариянт: Две варненски, двете на Боби и две в западната част на страната. Орлин се отказа с довода, че няма спонсори и не може да си позволи обучение на маршали и качествено времеизмерване, едно за всички. Законите се променят всяка година, сега и това с отнемането на лиценза на БФАС ни идва в повече, въпреки, че ние не сме пряко свързани с тях. Изчаквам тълкуването на новия закон, знаеш, той влезе в сила преди по-малко от месец, и тогава ще излезем с позиция. На събранието се изкоментира въпроса за легитимноста на тези шампионати. Шампионат не признат от спортната власт според нас не е шампионат а пожелателна сбирка на група хора. Също така се изясни проблема и с майсторските, можеш да коментираш. Реално има нови правила за провеждане на дадени събития и ние ще се съобразим с тези изисквания, ако искаме да сме признати от спортната власт и ММС.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 13, 2019, 21:04:05
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
За деленето съм напълно съгласен, но явно няма как да стане поне на този етап обединение. Затова по-добре да се даде информация как стоят нещата в момвнта, вместо да се смесват нещата и да се объркват хората. Нека всеки сам прецени къде му е интересно да участва.
« Последна редакция: Февруари 13, 2019, 22:34:13 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 13, 2019, 22:28:41
Отговор #8

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Колеги, правете разлика от класик рали и туринг поход. Разберете едно, състезанията ще се правят под шапката на министерството. Митко беше там и чу за глобите. Ако правим нещо, нека го направим като хората. В момента този шампионат е НЕзаконен, и е радващо че няма инциденти. Ако не дай си Боже стане нещо, ще страда организатора. Нито БФАС, нито СБА, нито ММС приема този шампионат за за законен. Идеята е да направим шампионат признат от спортните власт, защото до момента, всичко е било бъзик, да ме прощават шампионите, включая и аз като такъв, но това е незаконно. Ако все пак се съмнявате, прочетете закона от тази година.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 13, 2019, 22:32:52
Отговор #9

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Колеги, правете разлика от класик рали и туринг поход. Разберете едно, състезанията ще се правят под шапката на министерството. Митко беше там и чу за глобите. Ако правим нещо, нека го направим като хората. В момента този шампионат е НЕзаконен, и е радващо че няма инциденти. Ако не дай си Боже стане нещо, ще страда организатора. Нито БФАС, нито СБА, нито ММС приема този шампионат за за законен. Идеята е да направим шампионат признат от спортните власт, защото до момента, всичко е било бъзик, да ме прощават шампионите, включая и аз като такъв, но това е незаконно. Ако все пак се съмнявате, прочетете закона от тази година.
Да,без регламент и одобрение от властите няма как да стане законно.
retrobs.com