Автор Тема: Планове и неясноти около ретро шампионатите за 2019  (Прочетена 6400 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 13, 2019, 22:46:17
Отговор #10

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Доколото разбрах ако се спазват правилата за движение и не се използва държавен или общински терен и няма нужда от полицейска охрана или екскорт, то няма да има проблеми с новия закон. Затова примерно рали Марица на Дочно Дончев където се кара в колона с разрешената скорост, няма да е засегнато от тези промени, поне доколкото се разбра на събранието. Ако се правят майсторски управления, където са нужни специални мерки за бесопасност вече е друго. Апропо, ако някой ако има линк към текстовете на новите закони и разпоредби моля да го сподели, за да не си говорим тук наисзуст.
« Последна редакция: Февруари 13, 2019, 22:49:50 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 13, 2019, 22:47:46
Отговор #11

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Доколото разбрах ако се спазват правилата за движение и не се използва държавен или общински терен и няма нужда от полицейска охрана или екскорт, то няма да има проблеми с новия закон. Затова примерно рали Марица на Дочно Дончев не е засегнато от тези промени, доколкото се разбра на събранието. Някой ако има линк към текстовете на новите закони и разпоредби моля да го сподели, за да не си говорим тук наисзуст.

http://mpes.government.bg/Pages/Documents/Law/default.aspx

Февруари 13, 2019, 22:59:16
Отговор #12

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Какво точно да гледаме Боби...?
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 13, 2019, 23:02:15
Отговор #13

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Мерси Боби!
Тук Влади май е прав, че това трябва да го разтълкуват юристи... дори само като прочетох следното
Цитат
Спортни мероприятия се провеждат само на спортен обект в съответствие с
изискванията на Закона за физическото възпитание и спорта.
Питам се, ако приемем едно ретро рали за спортно мероприятие, то дали пътищата от републиканската мрежа, особено ако не са временно затворени специално за целта, могат да се приемат за спортен обект?
Влади, аз гледам това: http://mpes.government.bg/Documents/Documents/Zakoni/2019/ZAKON_za_opazvane_na_obsestveniq_red_pri_provejdaneto_na_sportni_meropriqtiq.pdf
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 13, 2019, 23:06:31
Отговор #14

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Влади, как така незаконно... Уведомяват се съответните общини за дадена проява и след получаване на разрешение, събитието се провежда.
Настоящият шампионат се е сформирал благодарение усилията на шепа ентусиасти, въпреки всички административни, финансови и какви ли не пречки. И именно това най-много ме дразни - когато се получи нещо читаво, винаги у нас става така, че някой му намира кусур и "подлива вода". Малко са ни реалните проблеми, та сега и за хобито си ли ще се правим на мъже - кое било законно, кое не било... Вместо да се обединим РЕАЛНО и да продължим идеята. Но нейсе, у нас е такова.
Доста ще ми е любопитно да прочета, какви ли са критериите, които биха определили едно такова събитие, като "незаконно", но май не ми се чете закон точно сега.

И за да не остана неправилно разбран - не съм против да има повече от един шампионат (по каквото и да е). Би било редно БАК "Ретро" да си съобщи, че също ще проведе шампионат и толкова. Сега си говорим говорим за това кой бил законен и кой не. Действайки по този начин и нашият шампионат ще стане като националния по рали - един кара в Германия, друг в Турция, трети в ERC,  а тук... 

Февруари 13, 2019, 23:42:44
Отговор #15

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Роска, уважавам те и те приемам освен като конкурент и като приятел. Веднага ти обяснявам. Ретро рали шампионат в БГ няма. Въпреки, че съм шампион в такъв. За да има ретро рали шампионат в БГ, той трябва да е признат от спортната власт, а тя е ММС и до скоро БФАС. В аналите на тези две струкури, ние не фигурираме никъде, и ти сам можеш да разбереш защо. Ако има шампионат, и той е легитимен, той трябва да фигурира в закона, за момента това не се случва. Не ме разбирай погрешно, но аз кандидатствах по евро проект от нашия клуб като шампион, и едва се разминах с обвинение за измама. Обвиниха ме, че съм измамник, че не фигурирам в годишното награждаване на БФАС, към тази дата тя е спортната власт, и ми викнаха полиция щот съм бил измамник. Ето за това ти казвам Роска, че този шампионат е незаконен, даже повече от незаконен, защото не фигурира във федерация, не е официално признат и е плод на въображение на даден организатор....следиш ли ми мисълта... Преди четири години се опитах да иницирам национален шампионат с няколко събития, но всички ми отказаха, поради обяснението, няма средства... Роска, ако трябва и още ще се обоснова, но състезания не признати от спортната власт в Бг, за нас, членовете на нашия клуб са незаконни...Това е
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 14, 2019, 00:06:10
Отговор #16

Неактивен Kalin Dedikov

  • Публикации: 65
 :) искам да помоля пишещите по-горе да си заформят отделна тема в която да си разискват кой, какво не разбрал и кое как било и всякакви други нелепости. Тази е за Ретро рали шампионат 2018. Първият проведен в България реален регуларити шампионат, с адекватен  регламент, с постоянно увеличаваш се брой участници, с нови отбори, с нови състезания и БЕЗ ТИПИЧНИТЕ СЛЕДФИНАЛНИ РАЗПРАВИИ И ЛИГАВЩИНИ. Благодаря.

Февруари 14, 2019, 10:02:32
Отговор #17

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Митак, аз останах с впечатление, че са необходими две теми. Едната за националния ретро рали шампионат и една за ретро рали шампионата на БАК ретро. Оказва се, че това ще бъдат два самостоятелни шампионата, единият от тях законен, другия - не. Това звучи смешно ве хора, по-коректно е да се казва "легитимен" или признат от ББ и ЦЦ, защо не и от РР, нали е главнокомандващ.
Очаквам скоро да бъдат лицензирани две федерации, министерството на спорта да бъде разделено също на две министертсва, с идентична структура и управление, като целта ще бъде да има още малко администрация, още един министър и 5-6 негови заместници.
Тогава вече ще трябва да се направи и втори форум. Просто това няма да ни се размине. Убеден съм, че ако не направим нов форум, този ще бъде национализиран и принудително и насилствено ще бъде разделен. На две. Да му мисли админа. Амин

Ся, сериозно, два шампионата са, наистина темите трябва да са две и не е никак коректно организатори на рали от единия шампионат да пише организационни съобщения у темата на другия.
we all have wings, but some of us don't know why

Февруари 14, 2019, 11:08:03
Отговор #18

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Свилене, дано си успял да прочетеш линка пуснат от Боби Моравенов, преди да бъдат изтрити всички постове след неуместния анонс за новия шампионат на БАК... аз лично не успях да изчета всички разпоредби в новите закони за спортните мероприятия и федерации, пък и не ми е работа, но явно организаторите ще трябва сериозно да се замислят и да се консултират с юристи, за да не попаднат мероприятията им под ударите на тези нови закони.
Официалното обяснение за разделяне на шампионатите е различното тълкуване на правилата на ФИА за провеждането им или по-скоро май позоваване на различни издания на тия правила :) Основната причина обаче мисля повечето я знаем и няма смисъл да се повтаря, достатъчно показателна беше поканата на събранието към всички организатори на ретро ралита у нас да се присъединят към шампионата на БАК, като приемат и техния прочит на правилата...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 14, 2019, 11:35:40
Отговор #19

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Аз може и да съм идеалист, което в нашата действителност най-вероятно не е най-удачният принцип, но какво да се прави...
Влади, аз си мисля, че една нормална автомобилна федерация би следвало да обърне внимание на случващото се не само в страната, а и по света. От там би следвало самата федерация да се опита да помогне и да прокара пътя за това, което се случва на аматьорско ниво. Подчертавам на думата "помогне"... Така у нас обаче не се работи. Съответно пътеките се утъпкват от ентусиасти и когато нещо се заформи, някой друг се опитва да слга ръка отгоре му. Относно легитимността на сегашния шампионат - правени са опити за контакти с БФАС, но всички тези опити са били игнорирани от ръководствата, защото към текущите моменти са си имали по-сериозни схеми от сформирането на някакви си там нови неща... Е, в такава среда, когато все пак нещо се е случило, ние да казваме, че то е едно нищо - да ме прощавате!
Общо взето на всички нормални хора им е ясна цялта схема с федерациите ни, първенствата ни, шампионатите ни. В момента каква е стойността на рали шампионата ни? В автомобилната федерация какво се случва? Изгледите за бъдещето какви са? В другите спортове какво става? И т. н., и т. н.
Такава "спортна власт" аз лично мисля, че не ми е нужна. Но именно затова може би е добре да има няколко шампионата и всеки да си участва, където му е законно, изгодно или просто приятно.