Автор Тема: Планове и неясноти около ретро шампионатите за 2019  (Прочетена 6407 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 14, 2019, 14:31:40
Отговор #20

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Хора, спрете се с тия власти, дето в момента дори ги нама, а и да се появят не се знае колко ще просъществуват. Някои във Фейса вдигат виртуанлни революции срещу властта а тук пишат, че трябвало да й се молим да ни признае шампионатите! Има и друг вариант, тези ралита да протичат като частни мероприятия, да стартират и финишират на частна територия и да не се наричат официално спортни мероприятия и ралита, а просто класик ивенти - такива има не само у нас, но и в "белите" държави. Защо ще се занимаваме с години бюрокрация, като в един недалечен момент ще дойдат други на власт, които ще извадят нови закони и после пак всичко отначало ли?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 14, 2019, 14:48:55
Отговор #21

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
Хора, спрете се с тия власти, дето в момента дори ги няма...

Съгласен!

Февруари 14, 2019, 15:29:48
Отговор #22

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Хора, спрете се с тия власти, дето в момента дори ги нама, а и да се появят не се знае колко ще просъществуват. Някои във Фейса вдигат виртуанлни революции срещу властта а тук пишат, че трябвало да й се молим да ни признае шампионатите! Има и друг вариант, тези ралита да протичат като частни мероприятия, да стартират и финишират на частна територия и да не се наричат официално спортни мероприятия и ралита, а просто класик ивенти - такива има не само у нас, но и в "белите" държави. Защо ще се занимаваме с години бюрокрация, като в един недалечен момент ще дойдат други на власт, които ще извадят нови закони и после пак всичко отначало ли?

Именно. Пък и големи спортисти ще се изкарат някои...
we all have wings, but some of us don't know why

Февруари 14, 2019, 16:01:01
Отговор #23

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Може за някои организатори и да има резон да тъсят на всяка цена признаване от властта, ако искат ралитата им да фигурират и в международни шампионати, както примерно този Балкански трофей. Аз визирах възможности за изход от положението във вътрешния класик шампионат, но в крайна сметка организаторите трябва да си проучат и решат кое ще бъде най-уместно, аз просто изказах мнение на наблюдател.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 14, 2019, 19:50:16
Отговор #24

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Местя се.
« Последна редакция: Февруари 14, 2019, 20:13:20 от galaxie »

Февруари 14, 2019, 20:05:11
Отговор #25

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Колеги, целта на поста ми беше да ви споделя какво се случи на събранието на БАК Ретро. Най-малко пък аз като участник в тези ралита имам желание да се делим и да се занимаваме с глупости. Като организатори на класик рали, бяхме поканени от БАК Ретро, ако желаем, да се включим в тази инициатива. Още нещо ще ви споделя. Има опция от следващата година да има още едно българско рали включено в регионалния трофей. Когато мине тази година и с оглед на провежданите ралита, ще се вземе решение за това. Друго нещо. Трите ралита са с общ регламент и еднакво времеизмерване. По повод поканата на БАК Ретро да се включим в този шампионат, беше свикано събрание на членовете на клуба и разисквахме тази тема. Всички членове на клуба ни, абсолютно всички, изразиха мнение, че нашето класик рали ще се включи в това начинание. Това е мнение на двадесет човека. Всеки е свободен да кара където пожелае. С този гласуван и влязал в сила закон на 18-ти Януари т.г. много от нещата се променят за организаторите. Всеки да си го тълкува както иска. Имаме юристи, чакаме становище. В крайна сметка ние /нашия екипаж/ караме за удоволствие. Ако имате някакви въпроси, се обърнете към управителното тяло на БАК Ретро, аз не съм им говорител, или секретар. И още нещо, когато се прави шампионат, ако въобще това може да бъде такъв, е редно всички организатори да са на събранието. Чух се с Боби, но той по уважителни причини не можеше да присъства, очаквах обаче Орлин да бъде на срещата...Много дълго стана...
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 14, 2019, 20:06:36
Отговор #26

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Няма нищо изтрито, всичко е в нова тема
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 14, 2019, 20:16:54
Отговор #27

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
За съжаление вчера неуспях да се включа по темата с чешане на езици на тема законен и незаконен шампионат. Благодаря Влади, че ме насочи в правилната тема.
Сега по темата, покана не е получавана от нито един от клубовете организиращи Националния Ретро рали шампионат. Толкова.
Спорната власт отговаряща за автомобилния спорт в България е БФАС, поне засега тази федерация има национален лиценз, издаден в края на миналата година. Доколкото знам международния такъв й е отнет. БФАС не възнамерява да администрира ретро шампионат. Поне докато не си разреши проблемите.
За да е незаконен, шампионата трябва да нарушава даден закон или да не е съобразен със закон. Ще помоля капацитетите да ми обяснят, кой закон и как точно сме нарушили.

Февруари 14, 2019, 21:16:50
Отговор #28

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Не съм капацитет, но щом шампионат не е признат от спортната власт а именно от БФАС или ММС, значи е незаконен. Поне аз така мисля. До колкото съм запознат всичко извън закона е не законно. Ако някой знае нещо, нека пише. Калин също може да се изкаже по темата. 
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 14, 2019, 22:02:34
Отговор #29

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Момчета, знаете че аз нито съм спортист, нито се боря за класиране, нито изразявам дълбоки симпатии към коя да е от страните. Когато мога, карам за удоволствие. Тук проблем мисля нямаше да се получи ако Влади не беше се изтропал в неподходящата тема. Това, че БАК ретро си прави шампионат едва ли е проблем за който и да било. Ко ще и марсианците да го признаят. Аз ако мога ще карам във всяко едно рали, организирано на балканите, стига да имах време и пари. Ако Влади беше направил анонса в отделна тема едва ли щеше да се вдигне толкова пушилка. Пак щеше да се коментира, но не чак толкова. Затова, Влади да си посипе главата със сол, ко реши да се извини на засегнатите и да посрещнем новия сезон с усмивка и крак върху газта.
Peace
we all have wings, but some of us don't know why