Автор Тема: Ретро рали шампионат 2019  (Прочетена 8146 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 09, 2019, 22:41:29
Отговор #20

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
При пресмятане на отборното класиране не е спазена 5-та точка от правилника на Шампионата, която гласи:
Цитат
За определяне на крайното годишно класиране ще се
вземат точките от максимум пет най-добри класирания /от пет
ралита при седем налични/
- ЗА ГЕНЕРАЛНО КЛАСИРАНЕ ПИЛОТИ
- ГЕНЕРАЛНО КЛАСИРАНЕ НАВИГАТОРИ
- ОТБОРНО КЛАСИРАНЕ
- ПО КАТЕГОРИИ / КЛАСОВЕ
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 10, 2019, 00:32:10
Отговор #21

Неактивен Kalin Dedikov

  • Публикации: 65
При пресмятане на отборното класиране не е спазена 5-та точка от правилника на Шампионата, която гласи:
Вероятно е техническа грешка.

Декември 10, 2019, 18:59:38
Отговор #22

Неактивен Neptun_Motor

  • Публикации: 70
КРАЙНО ОТБОРНО  КЛАСИРАНЕ  в  РЕТРО РАЛИ ШАМПИОНАТ 2019:




Извиняваме се за допуснатите грешки, в класирането публикувано на 08 декември 2019 г.

Декември 10, 2019, 20:40:16
Отговор #23

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Точка IV/3 от Правилника гласи единствено и само:
Цитат
 За отборно класиране се взема сбора от точките в генералното класиране на двата най-предно класирали се екипажа от всеки отбор в състезанието.

В рали Сердика отбор Ре Спорт според таблицата за крайно класиране на екипажите за 2019 г. има два екипажа, които получават съответно:
Ненов/Илиева - 40 точки за 5-то място
Хр. Бабачев/П. Бабачев - 0 точки за последно място поради отпадане на екипажа през втория ден на ралито.
Отпадане не означава НЕучастие в ралито!! Когато един отбор е записан за състезанието и екипажите му са стартирали в ралито, то той УЧАСТВА в Отборното класиране. Просто отпадналият екипаж не печели никакви точки нито за себе си, нито за отбора си.

Простата аритметика показва, че за отбор Ре Спорт сумата от точките на 2-та екипажа според правилника е 40 + 0 = 40 т. за отборното класиране в това рали. Не виждам логиката, по която резултатите на екипажите в случая се умножават / 40 х 0 = 0 /, вместо да се сумират, както е изрично записано в Правилника. Поради тези съображения НЕ виждам никакво основание да бъдат отнемани всички точки, спечелени от отбора в това рали!

P.S. Още един въпрос към съставилите отборното класиране - защо точките на отбор АМРК Варна за Класик рали Нептун бяха 37,5 а не 75? - откъде е дошло грешното число в старата таблица? И има ли изобщо втори отбор в това рали, за да има отборно класиране? Според Правилника, за да има отборно класиране преди старта на ралито трябва да се записали поне 2 отбора.



« Последна редакция: Декември 10, 2019, 22:40:02 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 11, 2019, 03:02:06
Отговор #24

Неактивен Kalin Dedikov

  • Публикации: 65
Митак, похвално е, че си запознат с правилника. Надявам се да се оправи техническата грешка от първата таблица и да няма повече стъкмистика.


Декември 11, 2019, 09:14:35
Отговор #25

Неактивен Neptun_Motor

  • Публикации: 70

Отборно класиране се прави въз основа на завършилите екипажи в дадено рали, а екипаж No 2 в рали СЕРДИКА не е завършил ралито и затова РеСпорт като отбор получава 0 точки.

Моля отговорете въз основа на коя точка от Правилника? :
         "  P.S. Още един въпрос към съставилите отборното класиране - защо точките на отбор АМРК Варна за Класик рали Нептун бяха 37,5 а не 75? - откъде е дошло грешното число в старата таблица? И има ли изобщо втори отбор в това рали, за да има отборно класиране? Според Правилника, за да има отборно класиране преди старта на ралито трябва да се записали поне 2 отбора."

МОЛЯ въз основа на какво основание, обиждате, че е правена СТЪКМИСТИКА?

Декември 11, 2019, 11:57:44
Отговор #26

Неактивен Христо Бабачев

  • Публикации: 58
      Здравейте, като участник в шампионата и пряко замесен в казуса за отборното класиране да си изкажа мнението.
 В правилника наистина е записано че за отборно класиране се взимат резултатите на класиралите се два екипажа. Тъй като отпадам след края на първия ден, като съм изминал повече от половината дължина на ралито следва да имам класиране както в генералното така и в отборното. Правилника не казва всичко, винаги ще има разни тълкувания. Както и казуса с участието на един единствен отбор и той печели първо място. За което нищо не пише дали може да получава  точки само един заявен отбор.
      Според правилника може класирането да е така както е представено, но както не пише че може да взима точки единствен отбор участник, не пише и че отпаднал участник не може да вземе точки при условие че изминал повече от половината състезание та макар и на последно място.
       Всяка година се явяват нови случаи които трябва да се вземат под внимание за следващата и да се корегира правилника.
     Той е такъв за да се спазва. Това е от мен. Тази полемика бих я разбрал ако наградата е финансова и много примамлива но тя е морална и ще преживеем някои неточности в тазгодишния шампионат.
          Пожелавам успех на всички през новата спортна година.

Декември 11, 2019, 12:53:05
Отговор #27

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Отборно класиране се прави въз основа на завършилите екипажи в дадено рали, а екипаж No 2 в рали СЕРДИКА не е завършил ралито и затова РеСпорт като отбор получава 0 точки.

Не виждам да пише никъде в Правилника изискване за ЗАВЪРШЕНО състезание при отборното точкуване. Цитирал съм по-горе точката касаеща Отборното класиране и съм обяснил нагледно с конкретния пример мотивите за възражението си.

Благодаря на колегата Бабачев, който изрази отношение като член на техническата комисия към Шампионата.
Моля и останалите й членовете четящи и пишешти в този форум, в лицето на Борислав Моравенов и Калин Дедиков да иразят становището си по този казус.

Относно изискването за поне 2 отбора в състезанието - току-що проверих, наистина няма такова в последния му вариант... може би го е имало преди и е отпаднало. Но и по логика няма как един отбор да се състезава сам със себе си при липса на конкуренция, както не е възможно да се обяви за победител и индивидуален екипаж, ако е единствен участник в ралито. Това е възможно само, ако е имало и други записани, но са отпаднали и до финала е достигнал само един. Но в конкретия случай няма други записани отбори.
Очаквам все още и отговор на въпроса ми, защо в първия вариант на класирането преди корекцията точките на отбора обяввен като победител бяха пресметнати на половина - 37,5 вместо 75?

В тази връзка давам предложение към Комиситата подготвяща правилника за Шампионата да обсъди допълненителни уточнения в тези точки, за не стават за вбъдеше подобни недоразумения при тълкуването им.

Подчертавам, че НЕ намеквам за злоумишлени действия от страна на съставилите класирането, просто искам да изясним тези въпроси, за да се избегнат за в бъдеще подобни грешки и неточнсти.
« Последна редакция: Декември 11, 2019, 12:59:52 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 12, 2019, 13:08:17
Отговор #28

Неактивен Kalin Dedikov

  • Публикации: 65
Хм, липсваше ми тази активност в началото на годината когато се занимавах с правилника, което няма да се случи занапред.
Два пъти се опитах да ви "подскажа" че има техническа грешка.
И идва ред аз да питам:
Нептун_мотор, кои сте вие? Какви сте? Интересно ми е, кои точно хора в края на годината определят как е завършил моя отбор, в моето състезание, тълкуват правилника който аз съм писал, относно отборно класиране което аз съм въвел.
Пишете, че прибавяте и изваждате точки за отминали преди месеци състезания, това сериозно ли?
Имате ли представа каква е идеята на отборите в шампионата? Участвали ли сте някога в реално състезание?

Смятах да драсна няколко реда за сериозното израстване на шампионата през тази година, и най-вече уникалната конкуренция която се създаде, но явно не е дошло влемето.





Януари 22, 2020, 12:38:45
Отговор #29

Неактивен Kalin Dedikov

  • Публикации: 65
Нептун_мотор явно не иска да отговори, а е редно участниците да знаят кой се занимава с класирането.
Classiccar-bg.com, като един виртуален домакин дава чудесни възможности за обсъждане и изясняване на всичко свързано със шампионата. Нека ги използваме пълноценно и да го развиваме.